27.06.2019, 14:37

Başlamadan bitti.

     Bugün sizlere bir kez daha Karasuspor’dan bahsedeceğim. Geçtiğimiz sezon mücadele ettiği Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den (BAL) düşen Sarı-Kırmızılı ekibimizin içinde olduğu durumu hepimiz biliyoruz.

     Maddi sıkıntılar ve ilgisizlik nedeniyle zor günler yaşayan Karasuspor’un önümüzdeki sezon Süper Amatör Ligde nasıl bir görünümde mücadele edeceğini hepimiz merak ediyoruz.

     Merak ediyoruz çünkü halen büyük bir belirsizlik var. Hasan Özkan’ın Başkanlıktan ayrılmasından sonra yapılan Genel Kurul’da Mehmet Akbaş ve yönetimi görevi devralmıştı. Karasu Yalıspor’dan ayrılıp bu göreve talip olan Akbaş ve yönetimi, maalesef iki günde istifa etti. Evet yanlış okumadınız. Görev başlamadan bitti.     

     Bu garip durumun detaylarını merak ettiğim için Mehmet Akbaş ile görüştüm. Bu şok istifanın nedenlerini, kendisi ile uzun uzadıya sohbet ederek öğrenmeye çalıştım. Haklı tarafları oldukça fazla.

     İşte Başkan Akbaş’ın bazı cümleleri; “Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım işe küçük bir değişiklik yaparak başlamak istiyorduk. Amacımız yeni sezon planlamasıydı ancak yoğun bir tepki ile karşılaştık. Hatta tepkinin ötesinde, hak etmediğimiz sinkaflar kullanıldı.

     Hal böyle olunca da ben ve arkadaşlarım toplanıp, görevi başlamadan bitirmek zorunda kaldık. Kesinlikle amacımız sadece ve sadece Karasuspor menfaatleriydi. Bilindiği gibi geçtiğimiz sezon yaşanan olumsuzluklar, hatta ve hatta tribünlerde yaşanan münferit olaylar hepimizin hafızalarında. İşte bunları tekrar yaşamamak için, İlçemiz Karasu’daki herkesin maça ailesi ile birlikte gelmesini sağlamak istiyorduk.

     Elbette çok hedefimiz vardı. Önceliğimiz tesisleşmeydi ve projelerimizi hazırladık. Geleceği olan, kendi kendine yeten bir Karasuspor oluşturmayı düşünüyorduk. Bununla beraber ligde her kulüp ile barışık ve kavgasız olmak adına ne varsa planlamıştık. Tüm bunları düşünürken sadece Kulübümüzün Logosundan dolayı büyük bir tatsızlık yaşadık.

     Bu nedenle de zorunlu olarak istifa ettik. Elbette taraftarlarımızın istediği Logo kalacaktı. Kesinlikle yanlış anlaşıldığımıza inanıyorum. Kısacası yaşanan bu Logo tartışmasından dolayı istifa ettik. Yeni gelecek yönetime her zaman desteğimiz devam edecektir. Biz her şeyden önce Karasu ve Karasuspor sevdamızdan asla vaz geçmedik”.

     Evet Karasuspor’da yaşanan bu şok gelişmenin detayları, buraya kadar yazdığım satırlarda mevcut. Yorumu size bırakıyorum. Bakalım önümüzdeki günlerde ne olacak?

Bravo genç Tıntınlar

     Yazımın bu bölümünde, iki sezondur üst üste Türkiye şampiyonasına giden Karasu Aziziyespor U-17 Futbol Takımının gençlerinden bahsetmek istiyorum. İsimleri Faruk Yanık, Erdem Kurt ve Ahmet Can Demirbilek. Bu üç cengaver, TFF 1nci Ligde mücadele eden Hataysporun daveti üzerine kampa katılmak üzere, 23 Haziran Pazar günü Hatay’a gitti. Ben öncelikle onların üzerinde emeği olan başta Kulüp Başkanı Reşit Yetim, Genel Kaptan Şaban Altay ve Antrenör Ersin Türker’i bir kez daha kutluyorum. Umarım bu gençlerimiz gittikleri yerde başarılı olup kalırlar ve Türk futbolu üç yeni yıldız daha kazanır. Kendilerine, gazetem adına şimdiden başarılar diliyorum. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)