banner212

banner211

05.10.2022, 10:15

Bilet fiyatları ve maç saati

        Merhaba Sakaryaspor sevdalıları

Şansız Samsunspor maçı mağlubiyetinden sonra oynanan futbolu da göz önüne aldığımızda çok rahat kazanacağımız Malatyasporspor maçı için Atatürk Stadı'na yola çıktım.

Stada giderken bir şey dikkatimi çekti sanki o gün Sakarya da Sakaryaspor’un maçı yokmuş gibi trafikte maça giden insan sayısı yok denecek kadar az olduğunu görünce şaşırmadım değil. Belki hava güzel erkenden stada gitmişler etrafta piknik yapıyorlar dedim bir umut orayı doğru gittim. Stada yaklaştıkça hayal kırıklığına uğradım maça bir saat kala inanır mısınız stadın etrafı bomboş ota parkın yarısı dolmamıştı.

Yine kendi kendime hava güzel maça yakın stada bu taraftar gelir dedim ve stada beklemeye başladım. Takımlar sahaya çıktı maç başlayacak. Maraton tribünü boş kuzey kale arkası boş   Güney kale arkası da sponsorların çağırdığı öğrenciler var.

Bu seyirci azlığını stada girmeden konuştuğum bazı taraftarlar biletlerin pahalı olduğuna bağladılar. Biz ilçelerden geliyoruz üç kişilik ailemle kale arkasına bilet alsak bile yakıt parası ve yemek parasıyla 500 tl mal oluyor dedi

Burada Başkan Cumhur Genç sesleniyorum. Başkanım Para tabii ki lazım ama takımı ateşleyecek taraftarda lazım. Kale arkalarını ve maraton tribünün biletlerini yarı yarıya indirirseniz 5000 kişi den alacağınız parayı 10.000 kişiden de alırsınız ve seyirciyi de tribüne çekersiniz. Çünkü buralara gelen taraftarlar orta gelir ve hatta düşük gelire sahip insanlar bu insanları da düşünmek lazım.

En ucuz bilet fiyatı çok pahalı kale arkalarını öğrenci 20 tam 30 tl yap hem ful olsun hem de fakir de maça gidebilsin kapalıyı istersen 1000 tl yap. Benden aciz hane bir düşünce.

Gelelim maça ilk 30 dakikası çok tutuk başlayan Sakaryaspor bunun neticesine kalesinde kaçan bir penaltı ve bir gol gördü. Golden sonra kendi ne gelen takımımız bay golcüsüyle bulduğu iki golle ilk yarı galibiyetle kapattı.

İkinci yarıda da kaptanın mükemmel füzesiyle farkı üçe çıkardı. Ne olduysa ondan sonra oldu. Topu ayağına alan sanki bu top benim der gibi hep kendi oymak istediler. Bundan cesaretlenen Malatyaspor 10 kişi kalmasına rağmen gol kovaladı. Umarım İlker hocam bunun çaresini bulur.

Bu hafta Bodrum deplasmanına gidiyoruz kendimiz tam test edeceğimiz bir maç. Ama ben umutluyum iyi bir futbol ve skorla döneceğimize.

Bodrumspor maçında görüşmek üzere mutlu kalın.

Yorumlar (0)