23.04.2012, 11:45

Bir Lider Aranıyor ...!

Sakaryaspor'umuz, sahasında seyircisiz cezası nedeniyle, bayanlar ve çocuklar ile dolu tribünler önünde oynadığı Kasımpaşaspor'a 2-1 mağlup oldu.


19.Dakikada penaltıdan Levent'in gol'ü ile öne geçen ekibimiz, 76 ve 80.Dakikalarda yediği iki gol ile galibiyete hasret kaldı.


Hafta içerisinde Genel Kurul Kararı alındığı açıklandı.Fazla bir süre yok.Bir Lider Başkan'a çok acil ihtiyacımız var.Çünkü çözülmesi gereken sorunlarımız ancak şehrin bütünleşmesi ile olacaktır.


Herkes tarafından kabul görecek bu Lider Başkan adayı mutlaka; Futbol'u seven, Sakaryaspor'umuzun başarılı olmasını isteyen siyasi ve ticari bir beklentisi bulunmayan bir kişilik olmalıdır.


Mevcut Hükümet'in partisi Sakaryaspor'umuza kırmızı kalemi çekmiş. Bu nedenle beş milletvekili verdiğimiz iktidar partisinden Sakaryaspor'umuza hayır yok.Beklentimiz madem böyle bir tasarrufları var, Sakarya'mızın takımına vergilerden aldığı payların %5'ini Spor tesisi kurması kanunen açık olan,B.Şehir Belediyesi, Sakaryaspor'umuza Alt Yapı Tesislerini yapsın yeter.


Bütün Sakarya'lılar bir araya gelmeliyiz.Bu sefer ki kongreden sakat bir çocuk dünya'ya gelirse eğer,seneye yine üzülürüz.Çünkü Erdal Taşkın'ın seçildiği kongre son anda kulübe üye yapılmış 73 yeni üye tarafından, Halit Evin iradesi ile seçilmişti.Böyle bir seçim Sakaryaspor dinamiklerini birleştiremez.


Aklıma gelen ilk aday Orhan Kocabıyık ismi oldu.Gerek insan ilişkileri,gerekse Sakaryaspor sevgisi yüksek düzeyde olan arkadaşımız mutlaka iyi bir yönetim kadrosu oluşturacak güce sahiptir.


Sakarya'mızda çok büyük yatırım yapmasının önü açılan Fİ-YAPI sponsorluğunda,Lider ve sevilen bir kişilik olan Orhan Kocabıyık ve yönetimi Sakaryaspor'umuzu uçurur.Yılmaz Vural Hocamız ile üç yıllık bir anlaşma yapılarak tekrar Sakaryaspor'umuz Süper lig'e dönebilir.


Kimse Kulübümüzün borçlarından korkmasın.Rizespor Müteahhitlik Şirketi kurarak borçlarını sıfırlamış.Eh ne de olsa Türkiyemizin ünlü Müteaahhitleri bu şehirde yetenekleri doğrultusunda strateji yaparak kurtulmuşlar.


Benim Sakaryaspor modelim şöyle; Sakaryamız bir ''FUTBOL ŞEHRİ'' en ucuz kaynak olan İnsan Kaynağına bolca sahip.O halde B.Şehir Belediyesi Alt yapı Tesislerimizi yapsın, Lider Bir başkan veSakarya'lı Teknik Direktör ve Müteaahhitlik Firmasının sponsorluğunda Sakaryaspor'umuz hem kalıcı başarıları yakalar,hem de borçlarını öder.Her şehir kendine uygun modeli bularak başarıya ulaşmış.Akhisarspor ve Rizespor örneklerini sevgili Oğuz Dizer ağabeyin yazılarından takip etmiştik.Benim de Sakarya'mızı çok iyi tanıyan bir hemşehrisi olarak modelim budur.Çünkü Sakaryaspor'umuz ancak Futbolcu yetiştirip,satarak feraha kavuşur.Kısa bir süre Sakaryaspor'umuzda görev yapan Hocamız Yılmaz Vural'ın elinde, 56 kişilik genç bir futbolcu ordusu vardır.Bu ucuz kaynağın değerlerini arttırıp,müthiş gelirler elde edebiliriz.


İnşallah bu proje uygulanır ve başarılarıyla gururlanacağımız Sakaryaspor'umuzla yeni stadyumumuzda kalabalık bir taraftar gurubuyla keyifli maçları izleriz.


Yeşil Siyah Sevgilerimle,

Yorumlar (0)