25.08.2017, 22:56

Bir şehrin duygularıyla oynamak!...

  Ne statmış be kardeşim. Ne bitmez çileymiş. Bitmiyor, vallahi bitmiyor. Türkiye’de ilk kazmanın vurulduğu statlardan biriydi Sakarya’nın yeni stadı. 2013’te ihale edildi. 2014’te kazma vuruldu. 2017 bitecek hala tamamlanmadı. 2016-2017 sezonunun ikinci yarısında geçecektik kim sorarsa. 2017-2018 sezonuna bile yetişmedi.

 Kandırıldık arkadaşlar, herkes bizi kandırdı. Kime sorsak, “Bitiyor, yetişecek, yeni sezonda yeni stattayız” dedi. Müteahhidinden stat çalışanlarına, şehrimizin büyüklerinden Sakaryaspor yönetimine kadar herkes, “Stat yetişecek” dedi durdu. Yemiyorduk ama inanmadık da değil. Bizi de kandırdılar.

   Sorsan kimse suçlu değil. Herkes topu birbirine atıyor. Çim kötüymüş de bütün suçlu çimi ekendeymiş. Sanki stadın tüm işlemleri bitti de bir tek çimi kaldı. Hala koltuk takıyorlar, merdiven boyuyorlar. Herkes bir hikaye anlatıyor.


 Suç sizlerde değil bende, kabul ediyorum. Suç sizlere inanlarda. Geçenlerde CİMER’e bu konuyla ilgili bir şikayette bulundum. Aynen orada yazdığım kelimeleri buradan da duyurmak istiyorum. Sakarya ülkemizi yönetenleri hiç bir zaman üzmedi. Her daim gerekeni yaptı. Gerek yerel, gerek genel seçimlerde her daim Türkiye’nin en yüksek oy oranına sahip illerinden biri oldu. Bu şehir bunu hak etmiyor. Yazıktır, ayıptır! Artık birileri gerçekten hesap vermeli. Bu stadı bir türlü bitiremeyenlerden hesap sorulmalıdır. Gereken cezayı da uygulamanın zamanıdır!

   
Bakın Samsun Stadı’na, dibimizdeki Kocaeli Stadı’na, Malatya’ya, Antep’e bakın. Vallahi de billahi de bizim Sakarya Stadı bir çadır kent! Böyle deyince kızıyorlar. Kızmayın kardeşim! Sizin içine siniyor mu Allah aşkına! Anlatmayın boşuna, gözümüz kör değil, görüyoruz. Aklımızla alay etmeyin! “Haydi stadın dışını geçtik, içi bari güzel olsun” dedik. Bu çim ne? Adapazarı’nın patatesi meşhur diye tarla yapmışlar, eyvallah!

   
Olan yine taraftara oldu. Vallahi taraftarlık zor. Şimdi Gebze ile uğraş dur. Ne bekliyorduk ne bulduk. Koca bir şehrin duyguları ile oynadınız!...

  
Yeni statla ilgili isim tartışmaları yapılıyordu. Koyun adını “Bitmeyen Sakarya Stadı!” Uydu mu? Uysa da yazdım, uymasa da...

Yorumlar (0)