banner212

banner211

05.09.2022, 12:29

BIRAK GİT PÜREN

Ben yazmaktan bıktım, Sakaryaspor teknik direktörü İlker Püren yapmaktan bıkmadı? 
Ta Bolu’daki kamp döneminde oynanan hazırlık maçlarından beri söylüyorum ki oynadığı 4-1-4-1 rezaletti. Çünkü bu şekilde oynayacak futbolcularımız da yoktu hocamız da. 
Futbolcu yoktu diyorum çünkü Oğuz Kocabal, Serkan Odabaşoğlu, Hakan Yılmaz, Ozan Sol, Burak Süleyman, Woolary, Nalepa, Kanianga bu sistemi oynayacak kapasitede oyuncular değil.  Kasongo da öyle ki inşallah Kravets hazırdır yoksa çekeceğimiz var.
Hoca yoktu diyorum çünkü buraya siyasi torpille gelen bir kişiden ancak bu kadar kalitesiz bir hoca çıkardı, o da çıktı(!) öyle ya, sadece Ankaraspor ve Keçiörengücü’nde teknik direktörlük yapıp şampiyonluğa oynayan bu ligden herhangi bir takımı çalıştırmış olsa ve şampiyon yapsa ya da DÜŞER denen takımı ligde bıraksa neyse? 
Bu kadar liyakatsiz biri de gelse gelse ancak SİYASİ TORPİ ile gelir!
Düşünebiliyor musunuz ki Püren’li Sakaryaspor, oynadığı 4 maçta Göztepe’ye burada tamamen onun sistemiyle yeniliyor ama Altınordu’yu rakip sahada, Tuzlaspor’u da burada aynı skorla 2-0 mağlup ediyor. Sanıyor musunuz ki bizden güçlü rakipleri yendik? Hayır, tam tersi KÜME düşer dediğim Altınordu ile son transferlerinin tamamını oynatamamış ve tam oturmamış bir kadroya sahip olan Tuzlasporu biraz da şansımızın yardımıyla yenmiştik. Özellikle Kerçiörengücü’nde yaşadığımız defans hatalarını Tuzla maçında da yapmıştık ki herkesin gözünden kaçmıştı. Bir çok kişi de SKOR YAZARI veya yorumcusu olduğu için ya da yalakalık olsun diye ağzını bile açmamıştı. 
4-2-3-1’E ACİLEN DÖNMELİYİZ
Neymiş efendim, 4-1-4-1 miş? Yerim öyle bir sistemi be?
Söyler misiniz bana bu şekilde kaç takım oynuyor ya da hangisi başarılı?
Sakaryasporun oynadığı 4-1-4-1 bana göre ASLA oynamamsı gereken bir sistemdir. Çünkü senin elinde bu sisteme göre bir ön liberon olmadığı gibi diğer 4’lü orta sahan da yoktur. Bu saatten sonra feriştahı gelse bu sistemi oynatamaz, lig başladı…  
Sakaryasporun mevcut kadroyla başarılı olabileceği, en azından bugünden daha iyi futbol ve mücadele edeceği sistem 4-2-3-1’dir. Yani dörtlü defans, orta sahada birer tane 6 ve 8 numara. Sonrasında da iyi 2 kanat. En çok da takımın beyni, maestrosu olacak, goller atacak ve attıracak bir 10 numara ile ve tabii ki golcü? Ama yok ki bu şekilde kaliteli bir takımımız. Olanla yetinip en iyisini verdireceksin. O da Püren ile olmadı asla olamaz. Yok çünkü böyle bir yetenek? Hayır yani hiç bilmiyorsan koy orta saha ikilisine Hakan ile Emirhanı’ı. Sağ açığa Woolary’yi. Onu konu mankeni diye mi aldık? Sol açıkta da oynat rüzgarın oğlu Kanianga’yı. Koy 10 numara pozisyonuna da YOKLUKTAN Burak Süleyman’ı ya da Kravets’i. Ya da al bir tane 10 numara ile 6 numara. Oynat 4-2-3-1’i olsun bitsin? Bu takım ne ya böyle? Açık söyleyeyim, bu seneki transferlerde tam bir FİYASKO yaşanmıştır. Alınan futbolculardan sadece Hakan’ı es geçiyorum, diğerleri değil Sakaryasporda 3.ligdeki Sapancaspor’da bile zor oynar bu görüntüleri ile(!)
NEŞTERİ VUR BAŞKAN
Bu şartlar altındaki Sakaryaspor da nasıl yensin ki Keçiörengücü gibi oturmuş ve galibiyete inanmış bir takımı? Bıraktım 3 puanı 1 puan bile alamazdı öyle de oldu?
Kaldı ki, 58.dakikada Hurşit Taşçı, rakip ceza alanı içine yüzde 50 tempoyla değil de yüzde yüz tempoyla koşsa, o topa vursa ve golünü atsa ne olur ki? Defansımız da, orta sahamız da evlere şenlik(!) Hele hele çok şişirdiğimiz defansın ortasına ne demeli? Hani nerde Donkor ile Ümit? Hayır yani ben bile adamların 3 maçını izlemişim televizyonda ve üstelik tam bir kontra atak takımı.o yabancıları da süratli, siz buna rağmen nasıl o kadar açık verirsiniz ki böyle bir takıma? Bu da İlker hocanın işi ha? Yahu çekil geriye, kal topun arkasında, sen çık kontra atağa? Hayır yani yok işte elinde böyle bir takım ne diye macera ararsın ki? 
İşte tüm bunlar da hep bu 4-1-4-1’in ve Püren’in ürünüdür. 
Sonuçta, rakibi karşısında tüm oyuncularıyla dökülen ve KORKAK oynatılan bir Sakaryspor varsa halen, başkan Cumhur Genç de faturayı kesmeli İlker Püren ile bazı futbolculara ve bu kadro ile bu teknik heyet ile, değil şampiyonluk, ilk 7 sıraya bile giremeyeceğini de çok iyi bilmeli? Buna göre de hareket etmeli. Bakın sol bek demiyorum ha, bize önce gol atan ve attıran lazım. 1 tane de 6 numara. Yoksa takım tabii ki gol yiyecek, önemli olan yediğinin en az 1 fazlasını atmalı. Hayır yani, lig zor ve biz bir çok takımdan daha kötüyüz. Sonraki haftalar daha da zorlanacak. Bu yüzden şimdi NEŞTER zamanıdır. Cuma gününe kadar zamanımız var ve lütfen ÇOKİYİ  değerlendirelim. Tabii gerçekten ilk 7’ye oynayacak, küme düşme korkusu yaşamayacaksak(!)

Yorumlar (0)