08.01.2014, 12:13

Birlik Aranıyor

 Ligler tatile girdiğinden beri Karasu İlçesi takımları yönetici ve Başkanları ile dilimizin döndüğü kadarı ile sevgili ağabeyim Cihan Ersöz ile röportaj yapmaya çalışıyoruz. Beğenirsiniz yada beğenmezsiniz ancak , bizler gazeteci olarak tüm kulüplerimizin ortak sorunlarını , okuyucumuzlar ile sizlerin adına paylaşmaya çalışıyoruz.

Hemen her Kulüp başkanımız yada Kulüp yöneticilerimize ortak bir sorumuz oldu. Bundan üç yıl kadar önce “Kuzey Birliği” diye bir birliktelik vardı. Ne oldu yada neden bu toplantılar artık yapılmıyor . Aldığımız cevap ise , hep aynı. “Evet bizlerde sizin gibi bu birliği arıyoruz “diye.

3 yıl önce Karasuspor eski Başkanı sevgili Hasan Ekşioğlu’nun girişimleri ile başlatılan Kuzey birliğinde, maalesef 3 yıldır tık. Yok halbuki çok büyük umutlar ile başlamış idi. Bu Kuzey Birliğinin tek amacı vardı. 17 kulübün tıpkı Sosyal Yardımlaşma Kurumları yada Vakıfları gibi , birbirlerine yardımcı olmak.  

Kimseye karşı alınan bir tavır değil idi. Gerçi o zamanlar bazıları üzüldü,  bazıları da ellerini avuşturdu. Bu birlik için kimileri , bu birliği ASKF’ ye alternatifmiş gibi düşündü. Kimileri evet bu sefer Hüseyin Kama , şimdi tahtan düştü “ diye düşünse de , amaç sadece ve sadece 17 kulüp arasında dayanışma. Tüm toplantılarda ama malzeme yardımı , ama genç futbolcu arkadaşların Türk futboluna kazandırılması gibi, sorunlar konuşuldu.  Zaten aksi düşünülemez idi.  

Hatta o zamanlar Karasuspor Kulüp Başkanı Hasan Ekşioğlu , bu gibi olumsuz düşüncelere müsaade etmez idi. Hiç unutmam ismi önemli değil , bir spor kulübümüz ASKF’ye referans parası yatıramadı. Ayrıca forması yok idi. Sevgili Hasan Ekşioğlu , bu ihtiyaç sahibi kulübümüze anında birlik adına yardım etti.

İşte demem şudur ki , yaptığımız röportajlarda tüm Kulüp başkanı yada idarecisi tekrar bu birliğin hayata geçirilmesi isteğindedirler. Tekrar maddi durumu iyi olmayan kulüplere , yardımcı olunması. Sadece maddiyat değil , futbolcu takviyesinde de birbirlerine yardımcı olunması. Haydi eski Kuzey Birliği iş başına.

         Bölgesel Amatör Lig 9ncu gurupta mücadele eden Karasuspor, deyim yerinde ise maalesef kendi yağında kavrulmaya devam ediyor. İkinci devre hazırlıklarını Serdar Ergelen nezaretinde , tüm hızıyla günde çift idman yaparak geçirmekte futbolcu kardeşlerimiz , kendilerine tutulan bir pansiyonda konaklıyorlar.  Kısacası ligin ilk devresi , son 8 maçında harikalar yaratan bu takım Karasu’da pusuya yatarak değil , çalışarak hazırlanmakta. Malum öyle zengin bir kulüp değil Karasuspor . Dediğimiz gibi kendi yağında kavrulmakta.

Sevgili Onursal Başkan Yılmaz Ekşi ve beraberinde sayısı bir elin parmakları kadar olmayan kişiler ile , öyle sırtını Belediyeye dayayıp kurum aracılığı ile Antalya’lara kampa gidemiyor. Yılmaz Ekşi , sırtını dayasa dayasa Çam dağına dayar. Yüzünüde Karadeniz’in hırçın dalgalarına çevirir.Ama şartlar ne olursa olsun , 9ncu gruptan da alnının akıyla çıkar.

Kısacası yazımın başında belirttiğim gibi Kuzey Birliğini aratmaz kimseye. Hemen bu işe el koyup , ilk etapta ilk toplantısını yapar. Ayrıca 2014 yılı tüm spor severlere ve tüm spor kulüplerimize hayırlı gelir ve sezon sonuna kadar , kazasız-belasız bir dönem diliyorum. Şen ve esen kalın.

 

Yorumlar (0)