04.05.2012, 14:03

Birşeyler Değişmeli Artık !

Çıkın Çark Caddesine, giriş ve çıkışa birer masa koyup vatandaşa sorun bakayım ne diyecekler 7 den 70 e herkes aynı şeyi söyleyecek.

 

Sakaryaspor daki bu sahipsizlikten, birbirlerinin kuyularını kazmaktan herkes bıkmış, herkes birilerine küfür ediyor.

 

Sorun Zeki Toçoğlu değil, Vali bey de. Sorun tabandır taban.

Görmüyor musunuz Herkes her şeyi çok iyi biliyor Herkes gazeteci, herkes antrenör, herkes futbolcu, herkes Belediye Başkanı, Vali. Herkes, hep ister ama hiçbir şey vermez.

Biz önce kendimize bakalım. Biz ne verdik Sakaryaspor a Ne yaptık diye kaç kişi mertçe soruyor kendi kendine

 

Son 10 senede hangi seçimi adam gibi yaptık Kabul edenler-etmeyenler diyerek elleri kaldırıp indirmekle, bir şişe viski içmekle, akşam liste yapıp sabah adam satmakla, parasız gelmekle, birilerine güvenmekle, yalanla, fesatlık, kibir ile olmaz bu işler.

Aday adayı olan Vedat Yaşlıca, Sadık Akbıyıklı, Yavuz Köprülüoğlu, Bay X, Gölde Adam çıksa ya ortaya. Yapsalar ya tek liste.

 

Yok öyle Sakaryaspor un her zaman yanındayım , Ben veririm ama herkes versin demek. Sen hele bir ver de, bırak vermeyenlerin hakkından başkaları gelsin!

Sen önce kendi evininin önünü temizle.

Hadi buyurun yapın bakalım, sonrasında size herkes yine aynı şeyi mi yapacak, sırt çevirecek

 

Meyhane köşelerinde, kahvelerde, yazlıklarda, iş yerlerinde; dedikodu, yalan, kin, nefret ve iftiralarla dolu konuşmalarla bu işler olmaz. Biz önce bunu düzeltelim. Samimi olalım. Sevelim, saygı duyalım birbirimize.

 

Hani nerede hoş görü, iyi niyet, samimiyetlik Kaç kişi yapıyor bunu

Onun için biz önce seçmeyi bileceğiz. Doğru adamı doğru yerlere getireceğiz. Ve en önemlisi, neyi, nerede, ne zaman ve kimden isteyeceğimizi; kime, neyi, nasıl ve ne şekilde  vereceğimizi çok iyi bilmeliyiz. Sonrasında bu takıma adam gibi başkan da çıkar yönetici de. Adam gibi futbolcu da gelir, teknik heyet de. Ne 10 milyon doları yahu Sakarya için bu para ne ki Yapılacak iş çok basit. Şeffaflık, dürüstlük. Bir de bu takımı, bu halkı, bu ili sevmek. Balık baştan kokar baştan. Nasıl başlandıysa öyle gidiyor. Kurtuluş adına bunu değiştirmek, tertemiz bir sayfa açmak şart.
Yorumlar (0)