25.04.2014, 17:42

Biz Neyin Peşindeyiz Futbolcular Neyin ?

Hak aramak başka şey, kafanın dikine gitmek, intikam almak, burun sürttürmeyi istemek başka şey. Hele hele iş Sakaryaspor meselesi olunca, her şey beş’e on’a katlanıyor.

Tıpkı Sakaryaspor İflas Davasında olduğu gibi.

Peki nedir bu İFLAS davası? Neden bugünlere gelinmiştir? Kim getirmiştir?

Şu bir gerçek ki, bu dava şuan ki yönetimin davası değildir.

Bu dava, eski yönetimden kalma borçlardır. Eğer ki başından itibaren bu paralar ödenseydi, bu günlere gelmezdik.

Kimileri ligde kalmak adına, kimileri de eski oyuncularımıza bazı yöneticilerimizin bilerek vermediği için yaptı bu borçları. Zamanında ödeseler bugünlere gelinmezdi. Öyle ya, Sakaryaspor’u o futbolcular küme düşürmüştü ya, akılları sıra onlar da para vermeyip intikam alacaklardı. Olan da Sakaryaspora oldu. Sanki kendileri düşürmemişti!

O zamanlar çok yazdım çalıştığım gazetelerde, çok söyledim program yaptığım Kanal 54 TV’de ama kimse bize kulak vermedi. Herkes bildiğini okudu. Akılları sıra benle dalga geçerek, “Gel sen başkan ol” dedikleri gibi, “Gel takımın başında sen antrenör olarak çık” bile dediler. Gördünüz mü şimdi Hanya’yı Konya’yı? Bileydim öyle yapacağınızı, başkan da olurdum, antrenör de(!)

Ben ne başkanlar, ne antrenörler ne futbolcular gördüm.

Mesela Spor Bakanı Ersin Taranoğlu dönemi, mesela Tuncer Tepe başkanlığındaki en iyi dönem, mesela Türkiye Kupasını kazandığımız dönem, mesela Fenerbahçe’yi 5’lediğimiz, Beşiktaş’ı 4’lediğimiz dönemdeki teknik direktör Necdet Niş’li zamanları. Mesela Coşkun Demirbakan’ın Sakaryaspor’daki futbolculuk dönemlerinde “İmparator” diye tüm tribünlerin çağırdığı zamanı. O kadar çok örnek verebilirim ki sizlere, saymakla bitmez. Sonra da gelip bana hava yapar bazı taraftarlar ile başkan ve yöneticiler.

Ne oldu şimdi.? Keser döndü, sap da döndü(!)

Yoksa size Kemal Yazıcıoğlu, Hayri Kozakçıoğlu, Mustafa Turan gibi Valilerden mi söz edeyim. Bir çağırışında herkesin esas duruşta geldiği o günleri mi? O kadar saygılılardı ki, kimse HAYIR diyemiyordu. Sakaryaspor da tabii ki şampiyon olacak, Türkiye Kupasını alacak ve Süper Lig’de oynayacak. Boşuna demiyorum Sakarya’mıza benim gibi deli bir Vali, vekiller ve belediye başkanları lazım diye. Durum da ortada zaten…

 

TEŞEKKÜRLER OSB…

Şöyle bir düşünüyorum da bir gazeteci olarak, nerden nereyeeee?

Bundan yıllar önce gazetemin arka sayfasına Fenerbahçe, Trabzonspor, Beşiktaş ve Galatasaray takımlarının haberlerini yaparken, bugün bir mahalle ve köy takımlarının haberlerini yapıyoruz. Yetmiyormuş gibi dünün sümüklüsü bazı çoluk çocuklarla (!), mahalle ve köy takımları ile uğraşıyoruz. Yahu Çıksalın nire Sakarya nire? Düzyurt da nerden çıktı? Bizim ne işimiz var bu ligde. Hatta 2.Lig’de. Bizim yerimiz en kötü ihtimalle PTT 1.Lig olmalı. Onun için sil baştan yapma zamanı gelmiştir.  

Dün de bunu gösterircesine İflas Davasından kurtularak çok güzel bir örnek verilmiştir ki, burada emeği geçen herkesi, OSB temsilcilerini kutluyor ve ayrı ayrı teşekkür ediyorum hepsine.

Şimdi sırada Aksarayspor galibiyeti var. İnşallah bu maçı da geçip ligde kalacağız ama garantisi yok. Bunun için de tüm kent bütünleşmeli, takımımıza sahip çıkmalı, destek vermeliyiz. Çünkü gerçekten son derece kritik günler yaşıyoruz. Çok değil, 10 gün daha sıkalım dişimizi. 2 maç daha Peygamber sabrı lütfen.

Ardından da inşallah TFF’deki dosyaların borcunu kökünden sileceğiz tüm kent olarak.

 

ALEMCİ FUTBOLCULAR!

 

Sadece şu kadarını söyleyeyim sizlere.

Gökhan Töre olayı da mı size ders vermedi de aklınız sıra göz dağı mı veriyorsunuz birilerinin aracılığıyla? Verin bakayım verin. Öyle fotolar ve kamera çekimleri var ki, Gökhan töre olayı neymiş. Grup işi de var, başka ince işler, cep telefon kayıtları ve fotoğrafları da. Göreceksiniz hepiniz kimin ne mal olduğunu, ne haltlar karıştırdığını.

Demek ki sakatlıklar, ne çimden olmuş ne de başka bir şeyden!

Gece alemleri, içki, sigara, karı kız işleri.

Taraftar futbolcu beslemesini mi (!) isterseniz, özel (!) dayanışmasını mı?

Yoksa bazı taraftar, menajer, futbolcu arasındaki İNCE (!) işbirliğini mi?

Hele şu lig bir bitsin de, herkesle hesaplaşacağız.

Görecekler ‘özel hayata karışma’nın ne demek olduğunu! 

Yorumlar (0)