banner212

banner211

29.04.2014, 12:29

Zafer Gelebilir mi?

 Melikşah Üni.yenilmeyecek bir takım değilmiş. Dünki maçta bunu açıkça gördük.

Temsilcimiz SBŞ. Belediyespor Basketbolcuları bu maçın zorlu geçeceğini hatta böyle bir sonucun olabileceğini bize geçen hafta Boluspor maçında hissettirmişleri.

Evet Boluspor maçı kazanılmıştı, ancak tüm Basketbol otoriteleri o maçtan sonra Melikşah ile eşleşmenin büyük talihsizlik olduğunu ve 2. elemenin geçilememe tehlikesinin bulunduğun ileri sürmüşlerdi. Demekki iyi tahmin etmişler.

Bizim tüm iyi niyetlerimize karşı bu maçta gördüklerimiz şapkamızı öne koydurdu ve kara kara düşündürüp derin hesaplar yaptırmaya başladı. Lacivert elbisler içinde keyif çatma değilde bu işten tam olarak anlamak lazımmış,meğer.Maçta ilk saniyede yediğimiz sayıdan sonra yapılan hucumda Erdem Türetken elindeki topu Pota altında kaptırınca eyvah kötü başladık diye düşündüm.

Oysaki Erdem Türetken en çok sayı üreten bir oyuncumuz ancak ayni tempoda aynı yerde uzun zaman oynayınca , bıçkın ve çok hızlı rakipleri karşısında yoruldu ve verimi azaldı. Yinede takımda en çok sayı atanımız.Maçta oyun kuruculuk ve dış hucum organizasyonlarını göremedik. Rakip guardlar Serdar ve Aykut’a zamanında baskılar yapılınca takım oynar halde kaldı.

Bire bir savunmada ,savunma ve oyuncu değişikliğimiz çok kötü idi. Rakip çok sert oynayınca hucumda da gerekli tedbirleri alamadık veya yan yönetim oyuna gereği şekilde ve zamanında müdahale edemedi. Evet Herşeyi Kayseriye bıraktık. Ben takımımızı, antremanları dahil baştan beri çok iyi izliyen biri olarak Kayseriden zafer geleceğine inanıyorum.

Basketbol camiasındaki değerli ve tam otorite olan dostlarımın  “Buraya kadar “ dedikleri laflara bile kulak asmıyorum. 

Maçta oyuncularımızın durumunu görelim. 

 (4) Erdem Türetken 2 faul 15 Sayı, (7) Can Yalman (Genç oyuncu) 0 faul 8 sayı, (8) Onur Cumhur 5 faul 9 sayı, (10) Barış Yalman 1 faul 8 sayı, (14) Sercan Tülek 1 faul 4 sayı, (15) Ercan Karalar 1 faul 2 sayı, (16) Doğukan Sönmez 3 faul 6 sayı, (17) Murat Nuri Kutlu 0 faul 2 sayı, (19) Arın Soğancıoğlu 3 faul 3 sayı   

Yorumlar (0)