04.02.2016, 15:24

Bizim Gençler Yılmaz

 Umutlar yiğitlerden yiğitler korkmaz itlerden, bizim gençler yılmaz yılmaz diye başlıyorum bu hafta yazıma.31 Ocak Pazar günü 14 aslan genç ile çıktık yola. Rakip Paşabahçespor İstanbul’un en deneyimli ve tecrübeli aynı zamanda kurumsallaşmış takımı. Tabi ben Darıçayırı sapağından bindim sevgili Öfke kardeşimizin kullandığı araca. Gördüğüm ilk manzara araç içinde pırıl pırıl 14 genç. İçlerinden sadece Onur Emiroğlu’nu tanıyorum. Diğer genç kardeşlerim geçmiş zamanlarda sadece U 19 takımı maçları oynanırken hafızamda kalan simalar. Maç saatine kadar kafamda hep neden olmasın sorusu. Aklımda belki başarırız düşüncesi. İçimden mırıldanıyorum.

Olsun inanın yine de başardık, yaklaşık. 1500 kadar taraftar gençlerimizi ayakta alkışladılar. medeni cesaretleriyle çıktılar aslan gibi oynadılar güçlerinin yettiği kadar. Ben de bu kardeşlerimi alkışlıyorum. İşte sizlere gençlerin biyografisi; Kalede Enes Çetinkaya 1999 doğumlu, Nezirhan 1988, Onur Emiroğlu 1988, Mustafa Aksu 1988, Berkan Boy 1988, Emirhan Şirin 1988, N. Erbakan Civelek 1988, Remzi Malik Kokoz 1987, S. Kartal 1988, Ümit Köse 1988, Ercan Karakaş 1988 ve sonradan oyuna giren kardeşlerim yedek kaleci İsmail Cem Aydınlı 1988, Aytekin 1988, Serdar Alkaş 1988. İşte bu genç kardeşlerimiz bizleri temsil ettiler İstanbul’da. Bir daha tebrikler kendilerine. Deplasman yolculuğumuz sohbet ile geçti. Sevgili Cihat Ekşi ile konumuz elbette futbol. Sohbetimiz sırasında Ekşi şunları söyledi, ‘’Ağabey ilçemizde elbette yetişmiş antrenörlerimiz var. Bunların hepsi şu an itibarı ile Halk Eğitim Merkezinden maaş alarak futbol hocalığı yapmakta. Minik kardeşlerimize şimdi soruyorum, kendilerine bu güne kadar yetiştirdikleri futbolcu miniklerimizden hangi kulübümüze yahu alın size 12 yaş gurubu, katılın lige dediler. Bir başka deyişle iyi kötü bizler Türk futboluna hizmet ediyoruz. Elimizde yetenekli minikler var, gelin kazandıralım Türk futboluna. Bırakın bunu demeyi Karasuspor olarak lige devam etme kararımızdan sonra birkaç isimle konuştum, hocam diplomanızı alalım hatta gönüllü olarak takımın başında olun diye ancak hiç birinden olumlu cevap alamadım. Hemen hepsinin bazı şartları vardı. Kimi para istedi kimi ise bir şartla gelirim takımın başına o da seneye ben çalıştırırsam takımı seve seve gelirim’’ Bütün mesele bu işte. Karasu’da sözde antrenör abilerimizin şartları varmış. İşte hal böyle olunca gerçekler bu şekilde sırıtıyor.


Aslında futbol adına yazmamız gereken gerçekler sıralama ile bitmez biliyorsunuz ki. Futbolda asla ne antrenör biter ne de yorumculuk. Televizyonda bile seyretsek maçı mutlaka ya hakeme ya da futbolcuya, olmadı yönetime kesecek faturamız cebimizde hazır bulunur. Ülkemizde futbol insanlarımız üzerine bir afyon misali çökmüş. Bunca sorun varken madem biz futbol dili ile konuşacağız, o zaman şöyle bir bakalım genel ortama… Milli Takım Avrupa Şampiyonası’na direk katılmaya hak kazandı. Sevgili Fatih Terim İmparatorluğunda bir de futbolun tek hükümdarı olan federasyon başkanı Yıldırım Demirören’in mütevazi ve bağımlılık yapan göbek bağı ile şimdi soruyorum sizlere, Türk futbolu günlük başarılarda afyon yutmuş gibi sevinirken acaba hiç düşünüyorlar mı amatör futbolun halini. Zannetmem düşündüklerini. Düşünseler bir kere hiçbir amatör takım bu hale gelmez. Öyle bilmem ne arena stadı yapmakla çözüm olunmaz. Yaşasın futbol ağaları, kahrolsun amatörler. Nerden çıktınız siz der gibi. Şen ve esen kalın  

Yorumlar (0)