31.12.2013, 09:33

Bu Baş Ancak Secdede Eğilir !

  

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinginde çok güzel bir afiş vardı. “Bu baş ancak secdede eğilir” diye. Şahane bir söz. Sanki beni ve Sakaryaspor’u anlatıyor.

Buna rağmen zorla eğdirmeye kalkışılıyor ki işte bunu hazmedemeyiz.

Bilin ki bu sessizlik korkudan değil, Sakaryaspor’a olan sevgisinden dolayıdır. Asıl bu sessizlikten korkun siz.

Oysa yapılacak iş o kadar basit ki, istensin 1 günde biter bu iş 1 günde. Nasıl mı?

Sakarya’daki yüzlerce iş yeri, iş adamı, nerede para kazanıyor? Sakarya’da. Ne oldu “Önce doğduğum yer değil doyduğum yer” sözüne.  Niye burada para kazananlar, doyduğu ilin takımına yardım etmez, ellerini az-çok demeden cebine atmaz.  

Sakaryaspor’a zırnık bile vermeyen ilimizin asfalt işleriyle ünlü bir iş adamı, iş Trabzonspor’un hiçbir listesinde yer almamasına rağmen, bir bankadan Trabzonspor’a 50 bin TL nakit para göndermeye gelince her ay bunu göndermesini biliyor ama. Yani yılda 600 bin TL gönderiyor Trabzonspor’a. Ben Sakaryaspor için de o iş adamından o kadar parayı versin demiyorum ki. O paranın yüzde 10’unu versin yeter. Hem de her ay değil, sadece 1 yıllığına. Çok mu yani bu? Bir de o asfaltçı gibi, yıllık 100 bin TL verecek 10 tane iş adamı bulduk mu neler yapılmaz ki? Bunu da sadaka veya zekat olarak değil ha, göğüs veya sırt reklamı, saha içi reklamı, ya da Sakaryaspor isminin önüne veya arkasına isim verdirerek olabilir. Yani onların da menfaatine gelecek bir şekilde. Kaldı ki sponsorluk vergiden düşürüyor. Yani patronların da işine gelir. 

Bunu kim yaptırır?

Tabii ki Başbakan Erdoğan veya onun ricada bulunacağı kişiler. Ama ne Başbakan yaptı bunu ne Şaban Dişli.

Başbakan Erdoğan, Hakim ve Savcılarla Cemaate takılmış. Varsa yoksa onlarla uğraşıyor. Sakaryaspor dahil başka hiçbir şey umurunda değil. “Bakın başınızın çaresine” demesindeki neden de buymuş. Düşünün işte gerisini…

 

BU MU MİLLET İRADESİ-EGEMENLİK?

 

Hani “Milletin iradesi” her şeyin üstündeydi. Hani “Milletin emanetine sımsıkı sahip çıkmak gerekiyordu. Hani Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindi.

Bunu ben değil Sayın Başbakan söylemedi mi Adapazarı’nda.

Sakarya’da ise milletin iradesi kimdir? Nedir?

Tabii ki yine millettir ama o milletin içinde Sakaryaspor ve Sakaryasporlular yok mudur? Sakaryaspor da kayıtsız şartsız Sakaryalıların yani milletin değil midir?

Milletin emanetine bu şekilde mi sahip çıkılması gerekiyor?

Sakaryasporluların kimseye ‘Eyvallah’ı olmadı, istisnalar hariç olamaz da.

Sakaryalının, Sakaryasporlunun başını kimse eğdiremedi, eğdiremez de. Bu baş ancak ve ancak secdede eğilir. Başka hiçbir yerde değil.

Ama şu dengeyi de kimse bozmaya kalkmasın.

Sakaryasporda yardım edene neden başınız eğiyorsunuz o zaman demesin. O iş başka Sakaryasporu yardım başka. Yine bu baş eğilmez merak etmeyin ama bu kötü günde sahip çıkana öyle bir karşılık verir ki, hiç kimsenin yapamayacağı yapılır onlara. Ne partisi, ne ailesi, ne akrabası ve ne de çevresinin yapamadığı yapılır ona.

Bakın daha bu millet, bu taraftar, herhangi bir ürüne, herhangi bir ambargo, protesto, yasak koymadı, koydurmadı. Herhangi bir partiye oy verin veya vermeyin demedi.  Sokağa inip protesto yapmadı.  Herhangi bir binanın önüne gidip sesini sesli bir şekilde çıkartmadı. Polis ile karşı karşıya gelmedi. Bunu yapmadıysa bilin ki korktuklarından değil Sakaryasporu sevdiklerindendir ama bu sevgi de yetmeyecek çok yakında. Siz asıl, gürültü patırtıdan değil, bu sessizlikten korkun ki bu sessizlik de çıkacak olan çok güçlü, yıkıcı bir fırtınanın bir ürünüdür. Bilirsiniz ki o fırtına ortada hiçbir şey bırakmaz. Yerle bir eder…

Çünkü bu kez Süper Ligden PTT 1.Lige, 1.Lig’den 2.Lige, 2.Lig’den de 3.Lige düşmüyoruz. Resmen amatör kümeye düşüyoruz ki bu da Sakaryaspor’un yok olması demektir.

Bunun da bedeli öyle veya böyle değil, çok ağır olur çok. Onlar da yok olur. Kimse kalkamaz bu bedelin altında…

Çıksın biri desin ki “Şu şu sebepten yardım etmiyorum veya şunu şöyle yapar, bunu gönderir, onu getirseniz yardım yaparız” diye. Sakaryaspor menfaatleri için yapılmazsa namerdim. Çünkü hiç kimse, hiçbir şey Sakaryaspor’un üzerinde değildir, olmadı, olamaz da…

Ama kimse konuşmuyor ki?Kim neyi nerden ve nasıl bilecek?  

Çıkın söyleyin de herkes bilsin bilinmesi gerekenleri ve Sakaryasporun yok oluşuna engel olalım. 

Yorumlar (0)