31.12.2013, 09:36

Bize Boş Kutu

 Son günlerde bir kutudur gidiyor. Kısacası günün modası kutu. Hani bir zamanlar Acun Ilıcalı bir programı vardı. “Var mısın , yok musun ? “ Hani Hamdi bey , kutunuza ne veriyor ? diye soruyordu.

Aslında ben kimseye bir şey sormuyorum. Ama geçtiğimiz iki hafta önce yani BAL’in ilk devresinin son maçı olan A.İscehisar maçında , tribün girişine koyulan bahşiş kutusu , tüm meselemiz ve anlatmak istediğim , ne hikmet ise kutu. Sakın kimse yanlış anlamasın ayakkabı kutusu değil.

Evet gelelim bu kutu hikayesine. Amaç sadece ve sadece Karasuspor’a  ekonomik olarak yardımcı olmak ve ikinci devre için güçlü bir Karasuspor yaratmak. Bunu kim düşündü ise , iyide düşünmüş. Sağ olsun ancak ; sonuç koca bir fiyasko. Maçta yaklaşık 4000 taraftar var. Ama kutudan çıkan para maalesef 475 lira. Yazık çok yazık. Madem ki amaç Karasuspor’a yardımcı olmak. Nerde kaldı , spor sevdamız diye soruyorum.

         Karasuspor Onursal Başkan Yılmaz Ekşi ile bu konuda sohbet ettiğimde  , haklı olarak isyanını dinledim. Bu mu Karasu ve Karasuspor sevdası diye hayıflanıyor. Hatta ta lig başına dönerek , ilk 5 maçta alınan başarısız sonuçlarda herkesin ağzında ; “geldikleri gibi giderler “ eleştirisi oldukça fazla idi. Bugün itibarı ile son 8 maçta alınan galibiyetler sonucunda , puan cetvelinde geldiğimiz yer belli. Son maçta benim bilgim dışında , tribün girişine koyulan bahşiş kutusundan çıkan para, inan beni derinden hırpaladı. Vallahi de , billahide moral olarak çöktüm. İhtiyacım yok o paraya yazıklar olsun. Bu muydu Karasu sevdası.  Evet demek ki buymuş. Ayrıca sevgili Başkan Ekşi , iç sahada maçlarımızı oynarken ,bazı kendini bilmez birkaç taraftarımız , sanki mağlup olmamız için dua edecek durumdalar.Bunun en son örneği Düzce Beyköyspor maçında gördüm 2-0 galibiz , o bahsettiğim taraftarlar giriyor Beyköyspor tribününe.başlıyor kavgaya. Bu da yetmezmiş gibi , sahaya taş atıyorlar. Bir ara maçı orta hakem durdurdu. “Taş atmalar devam ederse maçı tatil ederim “dedi.  Düşünüyor musun , ben Karasuspor olarak 2-0 galibim ve maç tatil olacak,  ardından 3 puan Beyköyspor’un olacak. Soruyorum bu mu Karasuspor sevdası.  Maalesef , bizim arkadaşlarımız bunları hesaba katmadan , bahşiş kutusu koyuyorlar tribün girişine.

Karasuspor ikinci devre hazırlıklarına başlarken , transfere de hızlı başladı. İstanbulspor’dan Şirin , Eskişehir Demispor’dan kaleci Cemal , Uşakspordan Burhan ve Kuzuluk Ersoyspor’dan Abdulkadir Baş’ı renklerine bağlarken , ikinci devreye daha güçlü bir Karasuspor için kolları sıvayan Başkan Yılmaz Ekşi , “Biz bu transferleri yaparken , kimseye güvenmedik. Hele o bahşiş kutusunu , boş çeviren tribünlere , hiç mi hiç güvenmedik “derken ben Karasu’da doğdum. Öldüğüm zamanda Karasu mezarlığına gideceğim. Kimse benim Karasu’ya olan sevdamı yargılamasın. Biz birkaç Karasu sevdalısı olarak , bu yola maddi ve manevi olarak baş koyduk. Sezon sonunda başarılı olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca bize Abdulkadir kardeşimizin transferinde yardımcı olan Başkan Samet Soytürk kardeşime ve Kuzuluk Ersoyspor camiasına teşekkür ediyorum.

         2013’den ayrılacağımız bu son günlerde ,  “2014 yılında tüm spor camiasına başarılar “dilerken , herkesin yeni yılı kutlu olsun. Şen ve esen kalın.

 

Yorumlar (1)
fani 10 yıl önce
eskiye ragbet olsa bit pazarına nur yagardı