31.03.2013, 17:54

Bu Ne Ruhsuzluktur !

Ligde kalacakmışız da ya da Hatayspor şampiyonluğa oynuyormuş da, paralarını alamıyorlarmış da, sahip çıkan kimse yokmuş da…

Bırakacaklar bu otunu yiyeyim ağızlarını(!) Hiç biri beni bağlamaz hiçbiri.

Değil mi ki sen o formayı sırtına giyip çıkıyorsun sahaya, değil mi ki Sakaryaspor’da oynuyorsun halen, oynayacaksın ölümüne.

Tıpkı Sakaryasporun geçmişindeki İhsan ağabeyleriniz, Erdal, Baykul ağabeylkeriniz gibi. Ya da Hicri Uzunözmen, Timur Şahinel, Sadun Hoşbay v.s gibi.

O zaman da şampiyonluğa oynadık, o zaman da lige kalma mücadelesi verdik hatta ligden düştük ama hiç kimse bu formayı sizler kadar satmadı. Ruhsuzluk yapmadı.

Evet evet satmadı diyorum çünkü bugüne kadar yaptıklarınızın yanı sıra dünkü maç da gösterdi ki siz bu formanın hakkını o kötü futbol ve ruhsuz mücadeleniz ile adeta sattınız (İstisnalar hariç).

Bazen satışlar tıpkı şuan ki Sakaryaspor futbol takımında yer alan ve sadece kendilerini eğlendiren bazı futbolcular yaptığı gibi, takımı, arması, forması için oynamamakla, kendini eğlendirmekle de olur.

Evet, maddi olarak davalarında haklılar ama bu demek değil ki sahaya çıktığında bunu düşünerek tıpkı bu maçta ve bir çok maçta olduğu gibi ruhsuzca oynayıp haklı olacaklar?

Hangi ligde, kaç tane takımda futbolculara paraları veriliyor. Yahu kendi ligimizdeki Çankırıspor da, K.Maraşspor da, Bozüyükspor da, Nazillispor da, Giresun ve Ünywspor da vermiyor. Ama hiçbiri bunu sahaya yansıtmıyor. Kimi şampiyonluğa oynuyor kimi de ligde kaldı. En azından bizim kadar erken havlu atan yok. Bunun sorumlusu da ben değilim tabi ki.

Değil mi ki o formayı giydin, değil mi ki bu takımda oynuyorsun, sen de çıkıp sahada ölümüne oynayacaksın. Yenilsen bile helal olsun dedirtecek ve alkışlatacaksın kendini.

Ben de biliyorum halen topa vurmayı bilmeyen ve halen futbolu öğrenmeyen çok futbolcu olduğunu, ben de biliyorum birtakımda 7-8 tane tecrübeli ve iyi futbolcunun bulunup 2-3 tane genç futbolcunun takıma monte edilmesi gerektiğini, 8 genç ve yeni futbolcuya sadece 3 tane tecrübeli isimle sahaya çıkılmaması gerektiğini…

Ama bunların hiçbiri sizi kurtarmaz. Bunlar bahane olamaz.

Yok illa oynamak mı istemiyorsunuz? O zaman da bugünden tezi yok idmana bile çıkmayacaksınız. Gelmeyeceksiniz.

Kalanlarla, U-16, U-17, U-18 takımı ile çıkılır daha iyi.

Siz vardınız da ne oldu? Takımı küme düşürdünüz. Bir Levent ağabeyiniz gibi olamadınız. Belki yine kötü oynuyor o da ama sahadaki 16 yaşındaki futbolcumuzdan daha çok koşuyor, mücadele ediyor, formasını terletiyor. Yani forması için oynuyor. Zaten haftalardır “Yenilin. İsterseniz farklı mağlup olun ama sahada mücadele edin, savaşsın. Bu insanlara kendinizi inandırın, güven duyulsun” demedik mi? Neden Cihan’a bir şey demiyorum? Çünkü o her maç en azından ter döküyor, ölümüne oynuyor da ondan. Tıpkı Harun ve Levent gibi.

Sonra da çok beklersiniz biri çıksın bu takımı alsın ve cepleriniz para görsün ama göremezsiniz. En azından bu takımda siz varken. Çünkü çoğu istenmiyor. Çoğu bu formanın hakkını vermiyor.

Dünkü maçta o kadar rezil kepaze bir futbol ve mücadele vardı ki Sakaryaspor da, herkes ya küfür etti ya da lanet okudu! Hatayspor biraz becerikli olsa ve biraz da bize acımasa, oyun disiplininden kopmasa, bu maçta da ikinci Boluspor faciası (1-7 veya 0-7) yaşayabilirdik. Kimin hakkı var Sakaryasporu bu kadar küçük görmeye, gördürmeye, ezmeye ezdirmeye.

Beni matematiksel hesaplar ilgilendirmez kardeşim. Bu takım düştü düştü.

Bu saatten sonra yapılacak tek şey var.

Önce teknik direktör Necmettin Sert’i yollayıp, sezon sonuna kadar belki İsmail Öz ile devam etmek. Ya da şartları tutan başka bir antrenörle. Sonra da bu ruhu, İnancı taşmayan futbolcuları göndermek.

Hele hele Sakaryasporu sevmeyen, istemeyen ve gitmek isteyenleri bir dakika bile tutmayın.

Hani varmış ya birilerini isteyen? Satın kardeşim hepsini. Alın her birinden yetiştiricilik bedellerini. Seneye de ama U-16 takımı ile, ama şuan ki kadroda kalmak isteyenlerle devam ederiz. Belli mi olur? Bir bakmışsınız gerçekten sil baştan bir başkan, yönetim, teknik heyet ve futbolcu kadrosu yapılmış.

Taraftar bile bu futbol ve mücadele karşısında “sahaya iniyoruz” ya da “Sabrımız taşıyor adam gibi oynayın” derse, başkaları bu takıma nasıl sahip çıksın?

Yok kardeşim yok. En iyisi neşteri vurmak. Hem de tepeden tırnağa kadar.

Bugünküler ne verdi de bundan sonra ne verecekler?

Size bir şey diyeyim mi?

Bunlar yine bazı menajerlerin oyunlarıdır. Sanki bazı futbolcular kasten oynatılmıyor.

Kötüler ya hesapta, para etmezler ya(!), ya bedava gönderilmelerini bekliyorlar ya da sudan ucuz paraya satılmayı. Yok öyle 3 köfte 25! Süper Ligden mi istiyorlar? Basacak kardeşim 450 bin TL’yi. Spor Toto 1.Lig takımları mı istiyor? Onlar da basacak 250-300 bin TL’yi öyle alacaklar. Sakın ama sakın tezgaha gelip de hiç bir futbolcumuz bedava verilmesin. Bazı menajerler kazanmasın. Ama başkaları da cebini doldurmasın.

Bu saatten sonra yapılacak tek iş budur.

Yoksa yarın öbür gün ŞİKE veya TEŞVİK PRİMİ pisliğine bile bulaşabiliriz ki haberiniz olsun(!)

 

 

 

 

Yorumlar (0)