19.08.2021, 12:08

BU SEZON ÇOK ZOR GEÇECEK

    Bu sezon Sakaryaspor için çok zor geçecek.

Başkanlık seçiminde sandık kurulunun yaptığı hata taraftarı tarihimizde hiç yaşanmamış bir şekilde ikiye böldü.

Kongre sonu veya sonrasında gerginliği hiç olmazsa azaltacak mantıklı ve ılımlı bir açıklama da gelmeyince bu küskünlüğün ne kadar süreceğini ve etkisinin ne olacağını

tahmin edebilmek imkansız.

Sosyal medyada her iki tarafın birbirlerine yaptıkları kırıcı ve fanatik yorumlara bakılırsa bu bölünmüşlük daha uzun süre de devam edecek gibi.

Maçlarda sergilenen oyunun tatminsizliği ya da alınacak istenmeyen sonuç tribünleri elektriklendirebilir.

**

Tabi bu arada sandık kurulunun bir hatasının olmadığını ve seçimin tüzüğe uygun olarak yapıldığını; bu nedenle de sonuçta herhangi bir şaibe olmadığını da savunanlar var.

Bu durumda… Seçimle ilgili maddeleri tüzükten kopyala yapıştır yapıyor ve tereddütte olanlara bir kez daha dikkatle okuyup kararlarını netleştirme imkanı sunuyor ve konuyu burada noktalıyorum.

Sakaryaspor seçim tüzüğü

    Madde 25 :  Genel Kurul toplantıları, üyelere bildirilen gün, yer ve saatte yapılır. Genel Kurula katılacak üyeler ;kimlik kartlarını gösterip, Sicil Kurulu tarafından hazırlanmış listelerdeki isimleri karşısına imza atarak, Genel Kurula giriş kartlarını alıp toplantı mahalline girerler.

Oy Verme İşlemi Madde 30 : Oy kullanacak üye, resimli hüviyetini ve genel kurula giriş kartını, sandık kuruluna verir. Kulüp mührü ile mühürlenmiş, Sicil Kurulu’nca imzalanmış, ayrı renklerde ve üzerlerinde (Başkan), (Yönetim Kurulu) ve (Kurullar) yazılı üç adet zarfı alarak kapalı hücrede bunlara ait oy pusulalarını bu üç zarfa ayrı ayrı koyarak kapatır. Sandık kurulu önünde üç ayrı sandığa atar. Giriş kartları, Başkan yazılı oy sandığına atılır. Oy kullanan üye, listeyi imzalayarak hüviyetini geri alır.

Oyların Tasnif ve Sayımı, Sonuçların İlanı Madde 31 : Oy verme sona erince her sandık kurulu oy kullanan üye sayısını tutanakla tespit eder ve sandıklar açılarak sayım yapılır. Zarf adedi, giriş kartı adetinden fazla çıktığı takdirde, zarfların tümü yeniden sandığa konularak karıştırılır, giriş kartından fazla çıkan zarf adedi kadar zarf, sandıktan çekilerek imha edilir.

Sayımın sonucu sandık kurulları tarafından bir tutanağa geçirilerek imzalanır ve her sandığa ait oy pusulaları ve zarfları ayrı ayrı torbalara konulup mühürlenerek Genel Kurul Başkanlık Divanı’na teslim edilir.

**

Taraftarların bölünmüşlüğü ancak sezona fırtına gibi başlayıp sergilediği oyun ve aldığı sonuçlar ile daha ligin ilk yarısı sonunda tüm takipçilere şampiyonluk ümidi aşılayan bir takım ile sonlanır ve kenetlenmeye dönüşür.

Başta da yazdığım gibi bu sezon çok zor geçecek.

  

 

        

Yorumlar (6)
Mesut Gur 3 yıl önce
355 kişinin başkanı Cumhur 5 hafta hoca 7 hafta yönetim gider
Peker54 3 yıl önce
ne fitne sokacak kardeşim secimi kazanan zaten uğur akkuştur siz 355 delege dümen cevirip aldıniz bu secimi görecez sizi ve müdürünüzü baskan demiyorum cunku sakaryaspor baskani ekrem yücedir paralar ondan cikiyor zatne
Mesut Gur 3 yıl önce
355 kişinin başkanı Cumhur 5 hafta hoca 7 hafta yönetim gider
Sedat 3 yıl önce
Hayırdır arkadaşım amacın ne senin ?? Fitnemi sokmak istemiyorsun bak Uğur akkuşa kaç milyonluk icra gelmiş birde 50 milyonluk bütçeden bahsediyorlardı! Sakaryaspor ile düze çıkacaklardı sizde bunların dümeninde hareket ediyorsunuz hala. Boşuna dememişler içerisinde bukadar hayin barındıran başka bir millet yoktur diye.bu bölünmüşlük ve küskünlükten bahsedeceğine birlik beraberlik için ne yapabilirime kafa yorsanız çok daha faydalı olursunuz.nihayi amaç ne acaba bu yazılarla? Kongrenin iptalinimi istiyorsunuz akkuşun mu Başkan olmadısını?amaç ne?? Hayret yaa..
Can545 3 yıl önce
Bence sen konuyu noktalama virgül koy görevini eksik yapmış olursun üst akıl sana neyi emrederse sen onu yazacaksın kongre döneminden bahsetmen senin ne kadar geride olduğunu gösteriyor takım ile ilgili bilgi alamiyorsun herhalde yazık.
Semih_ 3 yıl önce
Uğur Akkuş sağlam Sakaryaspirluydu çok evet.Sonra sağlam Denizlisporlu oldu çok evet.Çok çok evet.Sakaryadan biri bu kulübün başına gelmiş. Geçen sene takımlarında başarılı olmuş futbolcularla anlaşmış .Japon kamikazeler gibi bir yerlere dalmaya gerek yok.Boyle bir yazi yazarsanız popüler olursunuz ama doğru olmaz.Hıç bir şey görmeden daha lig başlamadan kehanetlerde bulunmak vay bee