01.10.2014, 15:08

Bu Takım Asla Yılmaz

 “Yenildiysek , ölmedik “diye söze başlayan sevgili Karasuspor Kulüp Başkanı Yılmaz Ekşi. Sonrasında ise Kütahya’da sahada mücadele eden tüm futbolcularına şöyle seslendi. “Yenildiysek , ölmedik kardeşlerim. Hepinizi öpüyorum. Elbette bu sözlerin anlamı çok.

Kısacası başkan Ekşi’nin, tüm futbolcularına güveni sonsuz. Bende elbette yazılarımda Karasuspor adına iddialı konuşacağım. Konuşmam için de çokta sebeplerim var. Birincisi futbol adına. Oysa çok güzel başladı 27 Eylül Cumartesi Kütahya yolculuğumuz. Tüm futbolcu kardeşlerimde bir inanmışlık var. Arkadaşlık ise , mükemmel. Hele genç futbolcu kardeşlerimizin heyecanı, daha güzel.

Dediğim gibi tüm futbolcularımızda Kütahya’dan mutlu sonla dönecekmiş gibi bir hava var, Sevgili Bora kardeşimizin kullandığı otobüste. Kısacası hayırlısı ile vardık Kütahya’ya. Otele yerleştik. Takım ilk antremanını yapmak için kısacası ter idmanı diyelim buna, stadın yolunu tuttular.

Gelelim bir sonraki maç günümüze. Yani 28 Eylül Pazar gününe. Başkan Yılmaz Ekşi ve sevgili ağabeyimiz Aydemir Uysal , aslen Karasu’lu olan Kütahya Vali yardımcısı Sayın Mustafa İngenç’i maça davet etmişler. Sağolsun kendileri de severek maça geldi. Tabiki yarı Kütahyalı , yarı Karasulu olarak izlemiştir maçı. İşte saatler 15:00’i gösterdiğinde maçın Ankara Bölgesi hakemlerinden Batuhan Bayar , 90 dakikanın ilk başlama düdüğünü çaldı. Müsabakaya iyi başlayan taraf Karasuspor oldu. Henüz maçın başlarında başlayan baskılı oyunumuz , Kütahyaspor’u bunaltırken ; 5’nci dakikada lehimize verilen faulu Onur kardeşimiz yaklaşık 40 metreden topu fileler ile buluşturdu. Gerçi Onur kardeşimizin bu şekilde ilk güzel golü değildi. Daha öncede var böyle mükemmel golleri. Geçtiğimiz sezon Afyon Emirdağ ve İstanbul Yeniköy , maçlarında da yaptı böyle güzellikler.

Kısacası attığımız gol , bizi deplasmanda 1-0 öne geçirmişti ve haliyle her zamanki gibi tüm deplasman maçlarında , bizleri yanlız bırakmayan yaklaşık 50’ye yakın taraftarımızın sevincini görmek , saha içinde bana ayrıca bir mutluluk verdi. Ne yazık ki ; 13 ve 24’ncü dakikalarda yediğimiz goller , 90 dakikanın sonunu gösterdi.  Belkide Kütahya , Kütahya olalı özellikle ikinci devre hele Antrenör futbolcumuz Serdar Ergelen’in , 60’cı dakikadan sonra oyuna girişinin ardından “Sanki kendi evimizde oynar “gibi bir futbol sergiledik. Tabiri caizse o sahayı Kütahyaspor’a dar ettik. Ancak hani derler ya “Olmayınca olmuyor” İnanın aynen olmayınca olmadı. Hele 80 ve 85’nci dakikada kaçan gollere , bizler gibi sevgili Ahmet Maran kardeşimi de şaşırtmıştır. Olsun futbol bu. Gol kaçacakta. Futbolda bunlar da var.

Şunu açıkça ifade etmekde fayda var. Karasuspor ve Karasuspor’lu futbolcu kardeşlerim , böyle güzel futbol oynadıkça, kendi saha ve seyircisi önünde asla yenilmez. Elbette bu demek değildirki , sadece iç sahada mı , mutlaka değil. Tabi inanıyorum ki , bu takım deplasmanda da mutlak galibiyet alacak. Bu şansızlık hep devam edecek değil.

Baştada belirttiğim gibi sevgili Başkan Yılmaz Ekşi’nin dediği gibi “Yenildiysek ölmedik” bir anlamı vardır. Daha Ligin üçüncü haftasını bitirdik. Başkan , futbolcu kardeşlerine güvenmese bu sözü asla söylemez. Futbolcu kardeşlerimde Başkanlarına güvenmese , hatta güvenmekten öte “Baba” bildiyseler kendilerini , bu yenilgi ölüm demek değildir.

Şimdi sözün bitiği yerdeyiz. Daha öncede yazmış idim. Bundan sonrada yazmaya devam edeceğim. Eyy Karasulu esnafım, iş adamlarım, hatta tek başına OSB’yi işgal eden Gazi Metal. Eyy mülkü amirlerimiz , Belediye Başkanımız  ve Kaymakam bey , hepimiz Karasu’da nefes alıp veriyoruz. Yani havasını işgal ediyoruz. İşte tam zamanı, titreyip kendimize gelmenin. Yeter artık bu takım sadece Yılmaz Ekşi’den ibaret değil. Haydi hep beraber el ele ve sezon sonunda mutlu sona koşalım. Şu da şöyle bilinsi Sakarya’da. Bu Takım Asla Yılmazzz. Şen ve esen kalın. 

Yorumlar (1)
hasan yılmaz 10 yıl önce
bırak ahmet yalakalığı