12.03.2019, 12:04

BU YENİLGİ HESAPTA YOKTU

                   

Sancaktepe maçının zor geçeceğini, bilhassa kalecilerinin bizi hayli uğraştıracağını bekliyordum ve bunu maç öncesinde yazmıştım ama yenilgiyi aklımın ucundan hiç geçirmemiştim.

Ne hikmetse biz yine oyuna uykusunu alamamış, keyifsiz ve isteksiz

Pazartesi sendromu ile işine gidenler gibi başladık.

Sancektepe ise birbirlerini özlemiş çocukların okulda ilk teneffüste

şen şakrak koşuşturması gibi başladı.

Orta sahada pas yapıp ceza sahası önünde boş şut pozisyonu aradılar bulamadıkları zaman topu kanatlara indirip gelecek ortalarla tehlikeli olmaya çalıştılar.

Bir kez ceza sahası içi çaprazdan sol açıkları boş şut şansı buldu ama yumuşak uzak direk plasesini önlerken Oğuz hiç zorlanmadı.

İstedikleri şut pozisyonunu da bir kez buldular, bizde de oynayan Hamza Ok’un şutunu Oğuz çeldi dönen top altı pasta çok iyi tanıdığımız Abdülkadir’in önünde kaldı o da yine iyi bildiğimiz kötü vuruşlarından birini yaparak Oğuz’u nişanladı.

Sancektepe’nin oyunun başında baskılı görünmesinin tek nedeni orta sahada beraber oynatılan Ferhat ve Umut ikilisinin ağır kalıp direnç gösterememesi idi.

Rakibi 15-20 dakika seyrettik sonrasında uyanıp oyunu dengeledik kontrolü elimize aldık. İşte bu dakikalarda Dilaver’in nefis frikiği kalecinin çaresiz bakışları ile doksanda patladı.

Hemen hemen aynı yerden Berk’in frikiğini ise kalecileri Emre çok iyi çıkardı.

Göbekten içeri çok iyi kaçan Dilaver kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda köşelere vuramadı ama üzerine gelen topa kaleci de dokunamadı şansına arkadaki ayağına çarpan top kornere çıktı.

Paslaşarak kullandığımız kornerde Sancaktepe savunması kale önüne yığılmışken ceza sahası yayı üzerinde boş kalmış Ferrhat’ı gördük, o da çok iyi vurdu ancak kalecileri Emre mükemmel kurtardı.

Pozisyonların hepsi gol olmuş olsa ilk yarıyı 4-2 önde kapardık.

**

İkinci yarıya Ferit ve Umut yerine Savaş ve Tevfik ile başlarken Zahit’i sağ beke çekip Tevfik’i sağ açıkta oynattık.

Sancaktepe ise hücum anlayışını değiştirdi. Göbekte pas yaparak çoğaldıktan sonra topu kanatlara açarak gol aramak yerine bilhassa “14” nolu İrfan ile çabuk oynayıp defansımız arkasına pas atmaya başladılar.

Bu tarzlarıyla ilk paslarında kalecimiz ile karşı karşıya kalarak pozisyon buldular Oğuz zamanında çıkarak güzel önledi.

İkincisinde yine pozisyon olacakken ofsaytta yakalandılar.

Üçüncü denemelerini yine kesemedik. Son adam pozisyonda Berkay rakibini faul ile durdurunca 10 kişi kaldık.

Eksik olmamıza rağmen oyun kontrolü bizdeyken Dilaver’in iyi ara pasıyla sıfıra inen Canberk’in Berk’e al at artık şunu diye verdiği pası harcadık.

Daha sonra rakip te 10 kişi kalınca sayıca dengelendik.

Yine Dilaver’in Canberk’e attığı falsolu pasta top yerde sekip yön değiştirince rakip oyuncu boşa hamle yaptı Savaş aldı, düzeltti çok müsait durumda dışarı attı.

Moral bulup maçı kazanmak adına hücumları sıklaştırmaya çalışırken bir kontra yedik. Dengesiz yakalandığımız bu anda adam paylaşımı yapamayınca oyuna sonradan giren Berke’nin golünü önleyemedik.

Bursaspor alt yapısından alınan ve ilk defa oynadığı bu ligde bu sezon 6. maçını oynayan Berke ilk golünü bize attı.

Maç özetini dikkatle izleyin son dakikalarda rakip oyuncu savunmadan topla çıkarken inanılmaz bir hata yaptı ve topu kaptırdı. İşte o pozisyon top bizim kontrolümüze geçtiği an Ferhat-Savaş-Berk ve Tevfik ile 4 kişiyiz kanatta da Dilaver bomboş ve karşımızda sadece 2 rakip oyuncu var.

İnanılmaz bir telaş inanılmaz bir oyun bilgisizliği ile o pozisyonda maalesef gol bulamadık. Gözlerinden kaçıranlar özet görüntülerden o anı yavaş oynatarak lütfen defalarca izlesinler.

Yazık oldu; bu maçta bu kadar çok pozisyon bulup atamayıp yenilmek gerçekten hem moral bozdu hem can yaktı.

    

Yorumlar (0)