20.11.2013, 12:27

Buruk Sevinç

Oysa ne güzel başlamıştı , Eskişehir yolculuğumuz. 16 Kasım Cumartesi günü hava bulutlu , ama yolculuk için çok müsait. Hepimizin kafasında tek şey var sağ salim sağlıcakla Eskişehir Sağlıkspor maçına gidebilmek. Moraller mükemmel. Kafamızda olan tek şey var o da galibiyet. Ne diyelim olmayınca olmuyor.

 

Futbolcu ve antrenörümüz Serdar Ergelen’in henüz Karasu’dan çıkarken telefon ile bazı görüşmeler yaparak , Eskişehir yoluna koyulduk. Başta da dedim ya , hava bulutlu ama tüm futbolcu kardeşlerimin morali süper ve yaslı gidip , şen dönmek var beyinlerinde.

Eskişehir’e vardığımızda Serdar’ın yakın dostu Kutluan kardeşimiz karşıladı bizi ve Otel’in olduğu Odunpazarı’na kadar gittik. Herkes odasına yerleşti. akşam saat 16’yı gösterdiğinde , Eskişehirspor’un tesislerine gittik. Orda bizi Eski Milli futbolcu ve Eskişehirspor’un kaptanı Servet Çetin karşıladı. İnanın çok sıcak bir karşılama idi. sağ olsun sevgili Servet Çetin Karasuspor’a, Eskişehirspor’un tesislerini açtırdı. Kısacası bize bu sıcak karşılamayı sağlayan Sevgili Serdar Ergelen’in , yıllardır profesyonel futbol camiasındaki güzel dostlukların meyvesi idi.

 

Gelelim 17 Kasım Pazar günkü Eskişehir Sağlıkspor maçına. İnanın rakibimizden önce gittik. Maçın oynanacağı stada , maç saati geldiğinde gözlerime inanamadım. 80 kişiye yakın Karasu sevdalıları statda. Karasu’dan kalkıp aynı gün takımlarını desteklemek için maça gelmişler.

Maçın hakem üçlüsü Gaziantep bölgesinden. Saatimiz 13:30’u gösterdiğinde , hakem ilk 45 dakikanın başlama düdüğünü çaldı. Dakikalar henüz 10’u gösterirken , E.Sağlıkspordan İlkcan , defansın çaresizliğini golle süsledi. 17’ci dakikada kendimize gelen golü Uğur Arda’nın ayağından bulduk. Son iki haftada 5 gol ile 2 galibiyet alan takımımız , rakibini sindiren iyi futbolunu oynayınca 21’nci dakikada , golcümüz Uğur’un güzel şutu direkten döndü.

Futbol olarak rakipten daha üstün oynadığımız dakikalarda , 42nci dakikada beklenmeyen gol , rakip futbolcu Emrah‘tan geldi. Tam devre böyle bitecek derken , geçtiğimiz hafta Mudurnuspor karşısında yıldızlaşan Özkan , 45nci dakikada mükemmel bir gole imza attı. Devre 2-2 bitti.

İkinci devreye iki değişiklik ile başlayan Karasuspor’da , Cengiz’in yerine Serdar , Şafak’ın yerine Mert oyuna dahil oldu. Bu değişikliler , pozitif olarak sahaya yansıdı. Bir çok gol pozisyonuna girmemize rağmen , beklenen gol 78nci dakikada yine Uğur’dan geldi. Hepimiz Karasu’ya mutlu dönmenin hayalini kurarken , maalesef 90+2’de lüzumsuz bir faulün , kalemizde gol olması kurduğumuz mutluluk hayalini suya düşürdü. Gerçektende dönüşümüz buruk sevinçle oldu.

 

Cumartesi günü Eskişehir’de iken , Kuzuluk Ersoyspor’un başkanı sevgili Samet Soytürk kardeşim aradı. Arifiye’de Büyükdere Şahin ile maçı olduğunu , ancak maçlarda güvenliği sağlayan güvenlik güçlerinin geç geldiğini , hatta devre arası ekip arabası stat çevresinden ayrıldığında , maçın hakemi ikinci devreye güvenlik nedeni ile 20 dakika beklediklerini söyledi.

 

“Evet olabilir , herşey diyorum “ ben , “belki telsizden anons gelmiştir. Bir olaya müdahil için gitmişlerdir “ diye düşünüyorum. Yoksa görev için geldikleri maçı bırakıp , çay molası verecek halleri yoktur diye düşünüyorum. Elbet olabilir , bu tip aksilikler. Ancak 70 km. uzaktan gelen bir takım , hangi güç şartlar altında deplasmana geldiği herkesçe malum. Ya Hakem maçı güvenlik olmadı gerekçesi ile tatil etseydi.

İşte bunların yaşanmaması için , herkes görevini yaparsa , inanıyorum bu tip olumsuzluklar yaşanmaz. Ayrıca ilçemiz takımlarının bu haftayı da 3’er puanla tamamlaması , bizleri sevindirdi ve tüm kulüplerimize başarılar diliyorum. Şen ve esen kalın.

 

 

Yorumlar (0)