28.10.2021, 11:10

Çok güzel hareketler

     Her zaman yazmışımdır ‘hak edenin hakkını bu sütunlarda teslim ederiz’ diye. Bu haftada böyle olsun istedim.

     Süper Amatör Lig bu hafta sonu başlayacak. Ardından 1’inci Amatör Lig start alacak. Şöyle genel bir bakış yaptığımızda lige katılacak takımlar bu güne kadar tüm hazırlıklarını an itibarı ile tamamlamış durumdalar. Elbette vardır ufak tefek aksaklıklar ama lig başlayınca kadar diğer eksiklikleri de giderirler sanırım.

     Muhakkak ki her şey ekonomik şartlara bağlı. Hani derler ya ‘minareyi çalan kılıfını bulur’ misali, inşallah tüm kulüplerimiz bu dar boğazdan çıkmıştır.

     Günümüzde kolay değil spor yapmak veya yaptırmak. Başkan ve yönetici olmak inanın çok zor. Kısacası, spor gönül işidir.

     Kuzey bölgemizdeki iki farklı ilçemizde futbol kulüplerimiz var. Bu sezon Kocaali’de iki takım, Karasu’da ise bir takım Süper Amatör Ligde mücadele edecek. Birinci Amatör Ligde de toplamda 7 kulübümüz Kuzey adına fırtına estirecek. Ben başta bölgemiz kulüplerimiz olmak üzere amatör liglerde ter dökecek tüm takımlara başarı diliyorum. Allah sakatlık, kaza, bela vermesin.

     Başlıkta dedim ya ‘çok güzel hareketler’ diye, şimdi gelelim işte o konuya; Karasu İlçe Spor Müdürümüz Kemal Ataç, 8 personeli ile birlikte gerçekten de çok güzel hareketler yapıyor. Karasu’da birçok başarıya imza atan Ataç ve ekibi, pandemi döneminde de harıl harıl çalıştı. 

     Karasu’muz bu dönemde, Sakarya’mızın 16 İlçesi arasında çok aktif bir durumdaydı. Birçok spor branşında faaliyet göstererek hak ettikleri birinciliklerini yine pandemi sonrası alan sporcular, bugün itibarı ile 6 branşta salon sporlarına devam etmekteler. Zor ve kısıtlı imkanları olsa da gençlerimizi ve geleceğimiz olan çocuklarımızı spordan uzak tutmadan özveri ile çalışmakta olan Antrenör ve idarecilerimizi kutluyorum.

     Bunun yanında biraz da 32 Evler Spor Kompleksinde düzenlenen futbol okullarından bahsedeyim. Deneyimli Antrenörlerin idaresinde çalışan minik futbolcuları gidip bir görün isterim. O kadar hırslılar, o kadar istekliler ki, anlatılmaz yaşanır. 

     İlçemiz Karasu, sadece turizm yada sanayi kenti olmamakla beraber, böyle güzel etkinliklere imza atabiliyor. Spora gönül veren spor adamları ile beraber başta da söylediğim gibi çok güzel hareketler var. Karasu gerçekten sporu çok seviyor. Elbette sporu sevmeyen kurumlarımız da var. Zaten bunun bedelini sandıkta ödeyecekler. Bölgesel Amatör Lig temsilcimiz Karasuspor’un düştüğü bu durumdan sorumlu olanlar illa ki bir gün hesap verecekler. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)