01.03.2021, 20:53

Çok misafirperveriz çok

     Sakaryaspor olarak iç sahada oynadığımız 13 maçta 4 galibiyet, 6 beraberlik ve 3 mağlubiyetle ne kadar misafirperver olduğumuzu gösterdik. Düşünsenize sahamızda toplamda 21 puan kaybedip, 18 puan alabilmişiz.

     Bunun tam aksine, yani deplasmana baktığımızda ise 12 maçta 8 galibiyet, 3 beraberlik ve sadece bir mağlubiyetimiz olduğunu görüyoruz. Dışarıdaki maçlardan 27 puan çıkarmamızı da övsek mi yersek mi anlayamadık. Toplamda 45 puana ulaştık ve ‘direk şampiyonluk’ hedefiyle girdiğimiz sezonda Play-Off hesapları yaparak ilerliyoruz.

     Aslında şöyle bir gerçek var ki, bu melanet virüs yüzünde maçların seyircisiz oynanması, Sakaryaspor’u çok etkiledi.

     Şu andaki futbolcuların Tatangalar önünde çok daha iyi olacaklarını düşünmeden edemiyorum. Binlerce seyircinin tribünden yapacakları tezahüratlara kim kulak tıkayabilir ki?

     Kısacası bana göre Tatangamız tribünde olsaydı, puan sıralamasında farklı yerlerdeydik. Yani şampiyonluk yolundaki misafirliğimiz ortadan kalkardı ve ev sahibi haline gelirdik.

     Geçtiğimiz hafta Genel Kaptan Hasan Özkan ile telefonda görüştüm. Bana söyledikleri çok umut verdi. Hasan Özkan şöyle konuştu; “İki sezondur Play-Off sonrası ve oynadığımız final maçlarında maalesef kaybettik. Bu sezon durum böyle olmayacak. Bu kez mutlaka mutlu sona biz ulaşacağız. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular olarak inancımız bu doğrultuda. Şehir bizim yönetimden bu şampiyonluğu bekliyor. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce ve Kulüp Başkanımız Cevat Ekşi olmak üzere hepimiz Sakaryaspor’u şampiyon yapmak için mücadele ediyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Allah’ın izli ile sezon sonunda gülen taraf biz olacağız. Ben tüm kalbimle teknik heyet ve futbolcularımıza güveniyorum”.

     Evet Sevgili Hasan Özkan bunları söyledi. İnşallah haklı çıkar. Benim de umudum bu yönde.

     Geçtiğimiz günlerde Sakaryaspor Başkan adaylarından Uğur Akkuş’un göndermiş olduğu maskelerin şehir içine sokulmadığını gördük. Bunun sebebini anlamış değilim. Sevgili Akkuş aday olmakla beraber, kendine has bir sevgi yumağı oluşturmuştur. Taraftarın büyük bölümünün sosyal medya üzerinden Uğur Akkuş’u desteklediğini görmemek mümkün değil. Peki o zaman neden böyle bir uygulamaya maruz bırakıldı? ‘Aklımda deli sorular var’ diyorum ve şimdilik susuyorum. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (1)
İslam ARSLANOĞLU 3 yıl önce
Güzel yazı