10.09.2012, 17:21

Daha Yolun Başındayız !!

Sakaryaspor uzun bir çalışma ortamından sonra nihayet Pazar günü Sakarya Atatürk Stadına çıktı. Bugsaşspor ile karşılacak  Sakaryaspor’un bu maçta ne yapabileceği tartışılırken Teknik Kadro ve Yönetimden sık sık  umut veren açıklamalar yapıldı. Buraya kadar her şey normal seyretti. Ne var ki maç başlar başlamaz ve daha sonra bilhassa ikinci yarı ile birlikte herkeste bir ümitsizlik belirmeye başladı. İlk yarıda rakip kaleye gitmekte zorlanan Sakaryaspor belki de oynadığı sistemden kaynaklanan arızalardan dolayı forvette sıkıntılar yaşarken, kalesinde de 12 ve 20. Dakikalarda mutlak iki gol pozisyonu yaşadı. Kaleci Harun bu tehlikeleri savuştururken, gol adeta geliyorum dedi. Nitekim bir korner atışından gelen topa savunma sadece bakarken rakip takım topu ağlarla buluşturdu. Maçın ikinci yarısında ise tam bir Bugsaşspor hakimiyeti maça ağırlığını koymaya başladı.

İKİNCİ YARI PANİKLEDİK

Her iki takımın  kadrolarına bakıldığında profesyonel açıdan büyük farklar varken, bizim takımın rakibin üzerine gözü kapalı gitmesiyle  bilerek veya bilmeyerek oyunu riske etmesi arkasından kaçınılmaz sonu getirdi. Sonuçta da Bugsaşspor forveti tek forvet oynarken bir anda 5 forvetli oynamaya başladı. Sakaryaspor bu savunma anlayışı ile devam ederse bundan sonra oynanacak maçlarda da bu sıkıntılardan kurtulamayacak gibi görünüyor.

LİG DAHA YENİ BAŞLADI

2. Lig Kırmızı grupta yer alan takımlara bakıldığında genelde ele avuca gelir beş  veya altı takım var. Bunlardan biri Bugsaşspor diğerleri de Fethiyespor, Bandırmaspor gibi birkaç takım. Diğerleri ise bizden farksız takımlar. İlk maçta alınan bu farklı yenilgi kimseyi aldatmasın. Burada her şeyden önce Sakaryaspor’un koyduğu hedef te çok önemli. Etine buduna bakarak düşünmeli ve ileriye doğru yapacağı hamlelerle en azından ligde kalmanın hesaplarını yapmalı diye düşünüyorum. Sakaryaspor’a gönül veren herkesin mutlaka bir şampiyonluk hayali vardır. Ancak bir gerçek var ki bu kadro ile fazla bir şeyler beklemek te hayalcilikten öteye geçmez.

İKİNCİ YARI İÇİN TEDBİR  ALMALI

Sakaryaspor Yönetimi şüphesiz iyi niyetli ve kulübü bir yerlere taşıma amacında. Ama bunlar sadece söylemlerle ve yapılan ekonomik tedbir çalışmalarla yeterli olmaz. Bu tiyatronun sahnesi futbol alanıdır. Bu alana ne sürersen karşılığını iyi veya kötü  mutlaka alırsın. Yoksa öyle dedin beyle dedimle bu işler yürümez. Her şeyden önce gerçekçi olmak ve bu takımı gördükten sonra neler yapılabileceği masaya acilen yatırmak gerekir.. Yoksa önceki yıllar gibi ilk yarı bitmeden hiç hayal bile etmek istemediğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Artık transfer mi açılması lazım yoksa iç tedbirler mi onu da Yönetim ve Teknik Heyet bir araya gelerek halletmeye çalışmalı. Yoksa atı alan Üsküdar’ı geçecek.

 

Yorumlar (0)