27.11.2014, 15:05

Derbiyi Atan Kazanırdı

 23 Kasım Pazar günü son yılların il bazındaki en büyük derbi maçını seyrettik Karasu Stadında. Konuk Serdivanspor, daha ilk dakikalarda temkinli ve gol yememe adına oyun sergilerken, son 3 yıldır galip gelememenin sıkıntısını ve stresini yaşayan ev sahibi Karasuspor ise önemli atakları ile gol bulmak için terledi.

Gol için ürettiği oyununu zevkle izlettiren Karasuspor, buna rağmen meşin yuvarlağı bir türlü fileler ile buluşturamadı. İşte bu durum tam 90 dakika sürdü ve skor değişmedi.

Dedik ya “son 10 yılın İl bazındaki en büyük derbisi” diye. İnanın gol olmadı ama adına yakışır bir futbol oynandı. Karasunun Sentetik Sahasındaki bu randevu bence, ilk golü atanın mutlak kazanacağı bir maçtı. Ama gol çıkmadı.

Maçın geneline baktığımızda, futbolun güzelliklerini yansıtan tarafın Karasuspor olduğu gözükse de, rakip Serdivanspor’da kalesinde gol görmeme adına iyi hazırlanmıştı. Bu arada Karasuspor’un 27nci dakikada Ceyhun’un gol adına yaptığı müthiş vuruşu unutmak mümkün değil. Üst direkte patlayan bu şut Karasuspor adına şanssızlık, Serdivanspor açısından ise büyük bir şanstı. İşte o kaçan pozisyonda birden kafamı Karasuspor’lu taraftarların bulunduğu tribüne çevirdim. Herkes yıkılmıştı.

Maçın Denizli Bölgesi Hakemi Ercan Karakuzulu’yu değerlendirecek olursak notumuz eksiksiz olur. Karakuzulu bence mükemmel bir 90 dakika çıkardı.

Karasusporlu futbolcularının kazanmak için oynadıkları güzel futboldanda bahsedebiliriz. Nitekim sürekli golü düşünen taraf Sarı-Kırmızılı ekipti. İşte olmayınca olmuyor. Elbette Karasuspor’un taraftarını da unutmamak gerekir. Hele bir gurup var ki taktire şayan. Genç Liseliler grubu. Buradan kendilerine kocaman bir ‘Maşallah’ diyorum. 90 dakika boyunca hiç susmadılar. Elbette maçı sadece onlar seyretmedi. Yaklaşık 3000 taraftar, futbola destek verirken,  ‘Futbolun simgesi’ olan gol çıkmayınca her iki taraf 1er puana razı gelmiş oldu. Evet Karasuspor’un yaklaşık üç haftadır iyi bir futbol oynadığı söylenemez. Hele aklımızdan çıkmayan bir maç var ki unutamıyoruz. Avcılar Belediye maçı.  Sanırım sezon sonuna kadar asla unutulmayacak bir maç. 

Dönelim yeniden Serdivanspor maçına. Karasuspor’un saha dizilişine bir bakalım. Kalede Cemal Şahin; bence bu ligde seyrettiğim en iyi kalecilerden biri. Ancak yediği gollere baktığımızda onlarda en kalitelisinden. Özkan Sahip; yürekten oynayan, vasat olmayan, tam bir görev adamı. Mennan Güçlü; hafif bir sakatlığı var ama yaptıkları yapacaklarının teminatı ölçüsünde. Yani kalitesini göstermekte. Celalettin İmal: defansta fiziğinin en gösterişlisi. Soy adı gibi, özellikle köşe atışlarında gol imal edebilecek bir heybeti var. Orhan Çakır; saha içinde tam bir lider edası ile arkadaşlarını motive eden bir Çakır efe görüntüsünde. Onur Çelik; orta sahada gerek hava toplarında olsun, gerek uzaktan atılan şutlarda Çelik gibi bir adam. Ceyhun Tosun; oynadıkça takımına güven veren, oynadığı kulvarda en iyisini yapmaya gayret gösteren bir tavrı var. Tamer Erbaş; kazanmak adına tam bir takım oyuncusu. Gücü yerinde. İnşallah bir sakatlık yaşamaz ve ilerleyen haftalarda daha verimli olacak bir oyuncu. Ahmet Maran; gol deyince akla gelen tek isim. Şu ana kadar 6 golü var. Azıcık ta şansı yaver gitse adı ‘gol makinesi’ olur. Serdar Ergelen; sahada tecrübesi ile oynayan, yılların birikimini gerek saha dışında, gerekse saha içinde futbolcu arkadaşlarıyla paylaşması müthiş. Takımı saha içinde usta bir şef gibi yönlendirmesi, onun ayrı bir özelliği. Semih Özdemir; son haftalarda gerçek Semih’i izler olduk. Futboldaki kapasitesi belli. Maç kazandıracak özellikleri de var. Umarım önümüzdeki haftalarda bunu gerçekleştirir. Semih Bayrak; hani Fenerbahçe’de Semih Şentürk vardı ya. Aha işte onun gibi nöbetçi golcü görümünde. Özellikle bu maçın son dakikalarında kaçırdığı gol aklımıza hemen onu getirdi. Özgür Sürekçi; sonradan oyuna girse bile kazanma adına çabaları takdir edilecek bir oyuncu. M.Mert Marangoz; lakabını yazmaya gerek yok amma ben yinede hatırlatayım; ‘Atom Karınca’. Geçtiğimiz hafta Kütahya deplasmanında farklı galibiyette katkısı yadsınamaz. Serdivanspor maçında da aynı gayreti gösterdi.

Peki ya kulübemiz.  Oradaki tüm futbolcular, inanın hep kazanmak için sahada mücadele eden arkadaşlarına ayakta destek verdiler. Tabi Zafer hocanın da ayrı katkısı var. Bahsetmemiz gereken biri daha var ki, unutursak Allah affetmez. O da Karasuspor’un olmazsa olmazı, maddi-manevi kısacası her şeyi olan Kulüp Başkanı Yılmaz Ekşi. Kendisi ile maçtan bir gün sonra Bulvarda görüştüm. “İşte herkes gördü olmayınca olmuyor, şeytanın bacağını kıramadık. Adeta tek kale oynadık ancak olmadı” dedi. Çok haklı.

Ne yapalım; “olsun başkan, bir dahaki maça” diyorum, susuyorum.Tüm Öğretmenlerimizin Kutsal Gününü Kutluyorum Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)