22.10.2014, 13:40

Dersini almışta ediyor ezber

 Başından beri hep yazdık bildiğimizi gördüğümüzü. Sadece ve sadece Karasuspor’un menfaatlerini düşünerek yazdık, iyi futbol oynadığımızı. Ama gol yollarında bir şanssızlıktır atamıyorduk bu kısırlığı. Gerek Çıksalınspor maçında , gerekse Kütahyaspor maçında gördük. Ama göremediğimiz tek şey vardı. Takım içindeki birlik beraberlik arkadaşlık. Hatta daha ötesi kardeşlik , en üst düzeyde idi.

Kısacası Karasuspor Kulüp Başkanı Yılmaz Ekşi ile beraber , Serdar Ergelen’in “biz bir aileyiz kavramını takım üzerinde yerleştirmeleri idi. İşte bu bütünlüğün meyvesini , pazar günü Düzcespor deplasmanında almış olduk. Yazımın başında belirttiğim gibi “Dersini almışta ediyor ezber “ Bunda hiç şüphem yok. İki il deplasmanına gittim. Kütahya ve Düzcespor’daki yaşadıkları başarısızlığı kenetlenerek birlik olmuşlar başarı adına. Belediyesi ve Valiliği ile öyle zannediyorum ki bulundukları İldeki iş adamlarının katkısı da çabası. Ya bizde öylemi. Tam tersine , yük bir kişinin omuzlarında Başkan Ekşi. Kulüp başkanlığı dışında takımda ağabey , Baba, terapist aklınıza hangi özellik gelirse o oluyor. Futboldaki başarı adına ama yakışıyor da kendisine bu özellikler.

Evet her zaman yazdığımız gibi. Bir daha yazmaktan üşenmiyorum. Hey Belediye Başkanımız Altın Çocuk Mehmet İspiroğlu, İlçe Kaymakamımız Sayın Şafak Gürçam. İlçemizin ekonomik olarak gelişmesinde katkısı olan iş adamlarımız , özellikle Gazi Metal , Karasu sadece maaş alma ve holdinglerinizi büyütme yeri değil. Bunu benden daha iyi bilen sizlersiniz. Sporu ve kardeşliğin bütünleştirdiği gibi , kötülüklerinde düşmanı olduğunu lütfen Karasu’da kazanırken , Karasuspor’umuzunda kazanmasında da öncelikli olun. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Elbet biliyoruz Karasuspor’un ve diğer takımlarımızın ekonomik yükünü çeken mütaehitlerimizin katkısı asla yadsınamaz. Çağrımız sadece O’nlara değil elbette.

Gelelim Düzcespor deplasmanına oynanan futbol ve galibiyete. Bizleri mutlu ettiği kesin. Karasu’ya dönerken bir başka sevinç yumağı ile döndük. Ya bu durum Düzce taraftarı açısından öylemiydi. Hiç zannetmem. 2 milyon harcanmış bir takımın halini düşünün. Bir de taraftarının halini. Ama biz gene de dönelim futbolumuza.

Başta Kalecimiz Cemal , mükemmel bir 90 dakika çıkardı. Hele hele son 8 dakika adeta devleşti kalesinde sakatlığıda cabası. Özkan Sahip nasıl oynadı , derseniz soyadı gibi sahada tüm özelliklere sahip idi. Sağ kulvarın tek hakimi idi. Tebrikler Özkan, hep böyle kal. Mennan Güçlü , iki sezondur hep derdik “Allah nazardan saklasın”diye , gerçi Düzce maçında ilk devre , sanki üstünde nazar varmış gibiydi. Ama ikinci 45 dakikada alıştığımız Mennan vardı sahada. Sen zaten nazara da inanma Mennan , kuşkusuz sahanın en mutlu adamı. 90 dakika sonunda Mesut idi , adına yakışır bir futbol sergiledi. Defansımızda tebrikler futbol cengaverimiz Mesut (Ekşi). Ya Celalettin İmal , adeta futbol imalatçısı gibiydi. Düzcespor forvetine geçit vermedi , gol yollarında.

Onur Çelik , alıştık senin o ayaklarından Çelik gibi gollere denedin de ama olmadı. Bir dahakine Onur kardeşim, Eskişehir Demirspor ayaklarından öper. Ya Atom karınca M.Mert’e ne demeli. Oynadığı sürece mertçe mücadele etti sahada. Daha ne olsun aferin Atom karınca. Tamer Erbaş , alkışı ziyadesi ile hak edenlerden , orta sahada bir dinamo misali. Kafa topları desen , ha keza devam Tamer , iyi futbola. İşte geldik golün mühendisi Ahmet Maran’a. Kırmak lazımdı gol şansızlığını ve başardı da Düzce’de bunu. Bundan böyle bu uzun yolda , atacağın gollerine “hayırlı yolculuklar” şimdiden.

Serdar Ergelen , O’na diyecek lafım yok. Yine de demek lazım orkestra şefliği yakışıyor kendisine. Ama futbol orkestrası hani Maran için “Gol mühendisi “dedim ya , O da  ;”gol nasıl attırılır “mimarı idi sahada. Haydi Kaptan yeni başladık. Seriye devam , bu yolda geri düşmeden. Gelelim Semih Özdemir’e. sol şeridin sol adamı gibi çalıştı. 90 dakikada , kah ileri çıkıp , kah geri gelip , top çalmaları , hatta pozitif katkısı futbola ve Karasuspor’a fazlası ile vardı. Hele son dakikalarda top ona geldi mi ahada “çaldı bir dakika daha “diye bizleri rahatlatan adamdı.

Kısacası tüm futbolcu kardeşlerimizi , Karasu adına yürekten kutluyorum. Asla unutmam oyuna sonradan giren kardeşlerim Semih Bayrak , Ogün Balcı ve Özgür Sürekçi’yi. Geçtiğimiz hafta malum Semih Bayrak’ın attığı gol hafızalarımızda. Ama maç deplasmanda olunca ve galip iken , elbette düşünemezdi golü. Defanstaki arkadaşlarını da unutmadı , geriden aldığı toplar ile. Ogün ve Özgür’de galibiyeti korumak için oynadıkları sürece faydalı olmaya çalıştılar. Kısacası gel Eskişehir Demir gel.

                Cumartesi günü iki maç oynandı Karasu Sentetik Saha’da. Limanderespor-Çaykışlaspor diğer maç ise , Sahil Karadenizspor-Garajlar Taçspor maçını seyrettik. İyi maçta oldu. Ancak ben Limanderespor Başkanı Sezgin Tetik’in “yalnızlıktan” dert yanışına şahit oldum. Hatta buna karşılık hakemin başlama düdüğü ile beraber “30 saniyelik bir protesto ettiler Büyükşehir Belediyesi ve Karasu Belediyesini”. Nedeni mi ilgisizlik. Parasızlık. Ya aklınıza ne gelirse , hepsi var. Anlayacağınız ekonomik dertleri var haklılarda. Beyler “madem altından kalkamayacaktınız , ne diye yılların Belediyesini kapatıp , mahalle yaptınız “Yazık deği mi bu gençlere. Zaten maçtan maça zor geliyorlar , çalışmaktan ve ailelerini geçindermekten. İmanları gevremiş. Bari destekleyinde , sporlarını  adam gibi yapsınlar. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)