31.10.2012, 14:40

Elde var Kortan Aksu!

Sakaryaspor’da sonucu çok merak edilen olağanüstü kongre öncesi hareketli günler yaşanıyor. Bir süredir SakaryaHalk Gazetesi olarak bu konu ile oldukça yakından ilgileniyoruz. Yaptığımız haberler ve özel röportajlarla Sakarya gündemi ciddi şekilde Kortan Aksu’yu tartışmaya başladı. Biz gazetecilik yapıyoruz. İşimiz böyle konuları gündeme getirmek hem de en ince ayrıntısına kadar. Tabiki işi gazetecilik olmayan bazı isimler bu oluşumun yalan olduğunu belirtiyor. Onlara göre haber “Nakka para, okka köfte” anlayışı olduğundan dolayı haberlerimizin ve oluşumun yalan olduğunu belirtiyorlar. Onlar anlata dursun biz de kendilerine gazetecilik dersi vermiş oluyoruz.

Gelelim Kortan Aksu meselesine. Benim gözümde oluşum yapmaya gerçekten çalışan tek kişidir. Çünkü bundan önce adı geçenlerin hiç biri yapmaya çalıştıkları oluşumu doğrulamadı. Hep kaçak dövüştüler. Kimse hikaye anlatmasın. Neymiş efendim, Kortan Aksu Fenerbah-çe’den çıkmış! Ekibinde Fenerbahçeli, Göztepeli varmış. Bunlar tamamen ucuz söylemler. Bu düşünceler yüzünden Sakaryaspor’un düştüğü haller ortada! O kadar dar görüşlü insanlar ki bunlar inanın Sakaryaspor’a zarar vermekten başka bir şey yapmıyor.

Kortan Aksu özellikle altyapı konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden biri. Fenerbahçe altyapısını kurumsallaştırdı. Beşiktaş kulübü de kendisinden yardım istedi ancak kabul etmedi. Türkiye’nin birçok yerinde futbol okulları mevcut yani altyapı konusunda yalamış-yutmuş. Tek amaçları kurumsallaşmak. Aynı zamanda tesisleşme konusunda da ciddi girişimleri olacak. Amacı Sakarya-spor Başkanlığı da değil. Yalnızca tek liste olmak istiyor. Ya kendi oluşumu ile ya da başka bir oluşum içinde. Bu nedenle görüşmediği eski başkan kalmadı. Perşembe günü de Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile bir araya gelecek. İşte asıl o görüşmeden sonra durum netleşecek.    Kortan Aksu’nun bu oluşumu yapmaktan vazgeçip geçmeyeceğini bilemem. Ancak şu bir gerçek ki elde başka bir somut oluşum bulunmuyor...

 

Yorumlar (0)