06.04.2018, 10:37

FETHİYE ŞAMPİYONLUK MAÇIMIZ!

Yarın ki maçımızın önemini bilen var mı?
Dikkat ediyorum da herkes bu maçı çantada keklik görüyorki, ben tam tersini düşünüyorum. Yani yenemeyiz diyorum. Evet evet aynen öyle. Bunun da birkaç sebebi var.
Birincisi Fethiyespor takımının düşme hattının tam üzerinde olması, yani son 3 takımın düşecegi gruıbumuzda, sondan 3.takım olan Nazillisporun 5 puan üstünda olması. Eğer ki Fethiyespor bize yenilir de, Nazilli takımı da NAZİLLİ’DE Bugsaşspor’u yenerse, fark 2’ye düşecek.  
İkinci korku ve inanmama nedenim ise şu…
Fethiyespor yönetimi, bu maçı seyirci gelsin diye önce Pazar gününe almak istedi, olmayınca yarın akşam saat 19.00’aldırdı. Öyle ya, bu maç neden Cumartesi günü ve neden bu saatte?
Hayır yani, Fethiye’de ikinci bir profesyonel takım olsa da onlar da aynı sahada oynadıkları için, bir onları bir diğerini böyle Cumartesi gününe aldılar diyeceğim ama böyle de bir şey yok ki. Peki gösterin bana grubumuzdan başka bir maçı akşam 19.00’da oynayan? Bize izin vermeyen TFF ne diye Fethiye’ye gelince bunu yaptı dersiniz? Bu maçı ama hakemle, ama seyircilerinin baskısyla almak için ki onlara1 puam bile yeter ama bize yetmez. Ha berabere kalmışız, ha 5 yemişiz; benim için hiç fark etmez. Çünkü benim hedef Play Off değil, Grup Birinciliğidir. Onun için de bu maçı mutlak kazanmalıyız. 
BU MAÇIN KADERİNİ TATANGALAR BELİRLER!
Açık açık söylüyorum, bu maçı olaysız ve sahamızın kapanmayacağı şekilde galibiyetle tamamlayalım, Sakaryaspor grubu lider bitirir, hiç Play Off’lar oynamadan 1.Lige direkt çıkar. 
Yoksa Play Off bile sıkıntıya girer ki Kırklareli ve Bandırmaspor ile burada oynayacağımız içsaha maçları yine seyircisiz ve hatta tarafsız sahada seyircisiz oynarız ki, bu da aynı zamanda kulübümüze ekonomik anlamda büyük darbe vurur ve şampiyonluğumuzu bile engelleyebilir. Öyle ya futbolculara kim nasıl para verebilir ki bu yoklukta?
Galibiyetimiz, olaysız ve sadece takımını destekleyen Tatangalardan geçer. Çünkü çıkabilecek bir olay futbolcularımızı da bitirir ve yeniliriz. Hatta Muğla emniyeti bizimkileri dışarı çıkartır ki bu bile yenilgimize yeter de artar bie… 
Hiç unutmam, yine İsmail Gürses ve Halit Evin dönemiydi. Fethiye’de 2010-2011 sezonunda 1-0 yendiğimiz maçta da, 3-1 yenildiğimiz 2011-2012 sezonunda da olaylar çıkmış, sahamız 1 maç kapanmıştı. Ha Kocaeli seyircisi ha Fethiye seyircisi hiç fark etmez!
CAN ALICI İLGİNÇ NOT
Şimdi dikkat işte…
Bu maçların ikisinde de bizden 1’er kırmızı kart çıkmış biliyormusunuz? Bu maçın daha önemli olduğunu düşünürsek, yarın ki maçta da bu kartların çıkacağını ve maçı uine en az 10 ki,şi ileoynayıp yeniebileceğimiz düşünüyorum. Hele hele böylesine stresli ve önemli bir maçta. Dolayısıyla hem futbolcular hem de taraftarlar çok ama çok sakin olmalı. Eğer olmazlarsa Nazilli maçı gibi farklı yeniliriz ki bu yenilgi bize şampiyonlukta havlu attırır. Kırklarelispor maçını da yine seyircisiz oynarız. Konya Selçukspor maçından sonra bu maçta da sahamız kapanırsa, kulübe tam 1 milyon lira kaybettirir. Çünkü hasılat olmayacak. Öyle Hatıra Bileti bastırıp da 640 tane sattırmakla olmuyor bu işler ki zaten 4 tanesini ben almıştım!
Bir de bu maça eksik ve formsuz futbolcu çokluğuyla çıkmamız var. Ercüment ve Beykan cezalı. Serdar sakat. Üçü de yok. Ayrıca Batuhan da yarı sakat, yarı hazır değil. Ramazan Civelek de Sezer Bodur da, Tevfik Köse de, Yunus Emre de  hiç faydalı olmadılar. Bize hiç maç kazandırmadılar. İnşallah bu maçta olurlarda çok önemli bir galibiyet aldırmış olurlar. Galibiyet mi?
Tıpkı Konya Selçukspor maçındaki gibi tüm futbolcularımızın canla başla, ölümüne ve en az ikişer kişilik oynamalarından geçer. Yoksa Grup Birinciliğimizi gidip ÖLÜ DENİZ’e gömeriz!
Bol şans ve başarı dileklerimle… 
Yorumlar (0)