21.05.2015, 14:44

Final mi ? Hayal mi ?

18 Mayıs 2015 Pazartesi günü Sakaryaspor’un , B.Ş.B. Erzurumspor ile oynadığı finale giden maçta sanki kesilmek üzere olan bir koçun,  aniden fırlayıp kurban olmaktan kaçışı gibi oldu. 

Son dakikaların heyecanlı tarafı iyi ki varsın , kalenin tecrübeli eldiveni kaptan Yavuz. Yoksa mevsim sonu büyük ucuzluk gibi olacaktı. İyi oynamadığımız maç ve tribünleri dolduran binlerce taraftarın hüznü ile , her şeye rağmen kazanmasını bilen futbolcularımıza , Sakarya adına şükranlarımı sunarım.

Bir Pazartesi akşam üstü , İzmir bölgesi hakemlerinden Kutluhan Bilge’nin başlama vuruşu düdüğü ile 90 dakikanın startı verildi. Sakaryaspor , ilk 45 dakika boyunca rakip kaleye gitmede zorluk çekti.  Devreyi 0-0 berabere bitirerek, soyunma odasına giderken tezahüratlarını hiç eksik etmeyen tatangalarımız , ikinci 45 dakikaya kafalarındaki soru işaretleri oluşturarak başladılar. 

Yine aynı şevk ile ikinci devreye susmadan , hani futbol adına her iki takımda temkinli idi. Tribünleri dolduran binlerce taraftar , sevginin yok olduğu ülkemizde , tek yumak halinde sevinmenin adresi olan golsüzlüğü isyan edercesine , ama hiç yılmadan avazları çıktığı kadar bağırdılar. 12nci adam olmanın verdiği gurur ile , takımlarını ateşlemek için o inanılmaz haykırışları... 

Sakaryapor taraftarı , takıma inanışlarını da yitirmeden tam destek , hep destek verdiler. Aslında biliyoruz hepimiz Sakaryaspor futbol markasıdır. Aynı zamanda böyle finallerin değişmez finalist takımıdır.  

Geçmiş tarihimizde asla başarısızlığa tahammül etmemiştir. Bu örnekleri sıralamak gerekirse 1nci Eskişehir zaferi. Hem de kırılması güç bir deplasman seyirci rekoru ile. Keza Ankara yetmedi. Antalya 1 ve 2’ci zaferleri. İşte bu kararlılık ile , tribünleri dolduran taraftar inancını 90 dakika boyunca yitirmedi. Müsabakanın normal süresi bitiminden sonrada avazları çıktığınca bağırdılar. 

 106’ncı dakikada attığımız gol sonrası , tıpkı düğün alayı ile cenaze alayının karşılaştıklarında  , birbirlerine saygı göstererek selamlaması gibiydi sevincimiz. 
İşte bize bu sevgiyi yaşatan , başta tecrübeli eldiven Yavuz’un direnen ve bize maziyi hatırlatan devleşmesi girdi. 120’ncidakikanın son demlerini yaşarken , teşekkürler Sakaryaspor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bekle bizi  2nci Lig geliyoruz. Şehirler, taraftar görsün. Şen ve esen kalın. 


 
Yorumlar (0)