25.11.2021, 11:14

Futbol haftası

     Gerçekten de öyle. 20-21 Kasım Cumartesi ve Pazar günü gerçekten de özlediğim bir tablo yaşadım futbol adına.

     Cumartesi günü Karasu Aziziyespor ile Yeşilyurt Beldespor, Pazar günü de Kuruderespor ile Darıçayırıspor ve Karasu Güvenspor-Kızılcıkspor maçlarını izledim. Deyim yerindeyse benim adıma tam bir futbol haftasıydı.

     İlçemiz Karasu’yu Süper Amatör Ligde temsil eden Karasu Aziziyespor, güçlü rakibi Yeşilyurt Beldespor önünde harika bir mücadele sergiledi. Tribünler tıklım tıklım doluydu. Sezon öncesi kadrosunu ciddi bir şekilde yenileyen Aziziye, bir başka deyimle namı değer Tıntınlar, Mahalle halkıyla birlikte emin adımlarla yürüyor. Birliktelik o kadar güzel ki herkes heyecanı iliklerine kadar yaşıyor.

     Aziziye Mahallesi Muhtarı Ömer Besim Cengiz ile takıma gönül veren İlker Işık, Aytaç Ayhan, Uğur Şahin, Çetin Kaya ve Yücel Şirin ile sinema ve dizi oyuncusu Timur Acar takıma büyük destek veriyor.

     Burada Yücel Şirin’den ayrıca bahsetmek istiyorum. Kendisi futbolun içinden gelmiş biri olarak ne yaptığını biliyor. Yani perde arkasındaki kahramanların başında geliyor.

     Kulüp Başkanı Reşit Yetim’in harcadığı emeği, takıma verdiği desteği ise nasıl tarif edebilirim bilmiyorum. Çünkü kelimeler yeterli olmayacaktır. 12 yıldır Kulüp Başkanlığı yapan Reşit Yetim, namı değer Dayı Muammer Uçkun ile birlikte gecesini gündüzüne katmış durumda.

     Kısacası hepsi tek yürek olmuş. Varsa-yoksa Aziziye Mahallesi ve Aziziyespor. Başka düşünceleri yok.

     İşte böyle bir gücü arkasına alan Karasu Aziziyespor’lu futbolcular, dördüncü haftada çıktıkları Yeşilyurt Belde maçında da beklenen futbolu sergilediler ve harika bir galibiyet alarak yola devam ettiler. 4-0 kazanan Sarı-Lacivertli ekibi kutluyorum. 

     Hafta sonu izlediğim 1’inci Amatör Lig takımlarımızdan da bahsetmek isterim. Karasu’yu temsil eden 6 takım da izlemeye değer bir futbol sergiledi.

     Hem tribünleri dolduran taraftarlar zevk aldı, hem de sahada mücadele eden futbolcu kardeşlerimiz. Özellikle Kuruderespor ile Darıçayırıspor arasındaki maç nefisti. Karşılıklı ataklardan skoru kestiremiyorduk. Çünkü iki takım da kazanabilirdi. Nitekim 90+3 te golü bulan Kuruderespor üç puanı hanesine yazdırmış oldu. Çok güzel maç oldu. Bu arada 82’inci dakikada yaşanan nahoş bir olay vardı ama o kadar da olacak. Her iki tarafın futbolcuları sağduyu gösterip gerginliğin kavgaya dönüşmesini engelledi.

     Hakem Oğuzhan Yiğit Karpuz da her iki takımdan birer futbolcuyu oyundan ihraç ederek 90 dakikayı tamamladı.

     Gelelim daha önce Süper Amatör Lig tecrübesi yaşamış olan Karasu Güvenspor’un, ilçede 4 yıllık maziye sahip Kızılcıkspor ile yaptığı maça. Gülen taraf Kızılcıkspor oldu ama futbol adına her iki ekibi de kutluyorum. Dostluğu ön planda tutarak öyle güzel bir mücadele sergilediler ki herkese örnek olsun. Şen ve esen kalın

---

Yorumlar (0)