18.09.2014, 17:44

Futbolun adaleti olsa !

      Karasusporumuz Çıksalınspor maçı ile Bal ligine merhaba dedi. Futbol olarak güzel bir merhaba ama sonuç olarak kötü bir bir başlangıç oldu.

     Günü birlik gidilen İstanbul vefa stadına yorucu bir trafikten sonra ulaşabilen takımımız dinlenme fırsatı bulamadan sahaya çıkmak zorunda kalmıştı. Bunun etkisinde kalmış olması gerek ki ilk dakikalarda biraz tutuk ve heyecanlıydı. Hazırlık maçlarındaki o Barcelona tipi paslaşmalar ve yardımlaşmalardan uzaktı. Ama tedirginliği atmaya başladıkça daha iyi oynayan ekibimiz bu arada ilk yirmi dakika da  Ceyhun’la iki mutlak golden oldu. Daha ilk yirmi dakikada skoru 2-0’a getirecek iken rakip Çıksalınspor daha kalemize şut bile atamamışken 30 metreden Serge’nin ve Çıksalınspor’un ilk şutu ağlarımızla buluşunca hiç beklemediğimiz bir anda geriye düşmüş olduk. Bu golden dört dakika sonra Özkan’ın nefis çalımlarla ceza sahasına girdiği anda düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Semih Özdemir gole çevirince 1-1 beraberliği yakaladık. İlk yarı yoğun bir şekilde öne geçmeye uğraşmamıza rağmen gole ulaşamayarak ilk yarıyı berabere bitirdik. İkinci yarıya da galibiyet parolası ile başlayan Karasuspor bu fırsatları iki semihlerle yakalamasına rağmen golü bulamayınca Maç boyunca ilk defa organize gelen Çıksalınspor kalecimiz ve defansımızın da hatasından yaralanarak 2-1 öne geçti. Yani bir buçuk atak yapan Çıksalınspor 2 gol bularak maçı kazandı. Normalde oynayanının alması lazım gelse maç 5-2  bitmesi gerekiyordu. İşte futbolda adalet yok kendi adaletini kendin yaratacaksın.

    Bu araya kadar maç analizinde bulunduk. Bir kaç kelimede teknik konulardan bahsetmek istiyorum. Sakın yanlış anlaşılmasın bu daha ligin ilk maçı eleştiri anlamında söylemiyorum acizane bir dost olarak fikrimizi söylüyorum. Özgür sakatlanınca ben olsam Semih Bayrak’ı almaz Tamer’i oyuna sokarak orta sahayı daha güçlendirip rakibin yorulduğu anlarda Semih Bayrak’ı hızından faydalanırdım. Hatta ve hatta ben her zaman Tamerle başlardım. Bu maçta görevini yapmayan arkadaşımız yok gibiydi Sadece daha önceki  performanslarına da olamayan Ceyhun ve Kaleci Cemal biraz düşük formatta oynadılar Kaleci Cemal yediği her iki golde de hataları mevcuttu. Oyuna sonradan alınan Burhan ise girdikten sonra pek katkı yaratamadı.

     Ama inanıyorum ki bu Karasuspor’un hızını ve hedefini kesmeyecektir. Çünkü Başlarında pes etmeyen ve onların bir dediğini iki etmeyen bir başkanları var. Evet Yılmaz Ekşi takımın seyahatte bile yalnız bırakmayarak takım otobüsüyle birlikte gidiyor. Yemeklerini beraber yiyorlar. Beraber oturuyorlar. Beraber cay içiyorlar. Onun içindeki incı gören futbolcu kardeşlerimin muhakkak ki Yılmaz Ekşi’ye borçların başarılı olarak vermeleri gerekiyor.

      Haftaya evimizde oynayacağımız Sultan gazi maçına tüm ilçe spor severleri karasu Atatürk stadına bekliyorum. Çünkü çok iyi bir takımları var seyredip destek vermeleri gerekiyor. Maddi olarak yapılmayan desteği bari manevi olarak takım yanında olarak vermek her Karasulu spor severin borcudur.

  Karassuspor’a Sultan gazi maçında başarılar dilerken . Amatör kümede tüm takımlarımıza başarılara dilerim. Hoşça kalın.

Yorumlar (1)
zzzzzzzzzzzzzz 10 yıl önce
topu gorsen bomba zannedersin utanmadan karasusporu elestriyosun