30.01.2020, 14:56

Futbolun cilvesi

     Her zaman söylediğim gibi; futbolda skor üç sonuçludur. Galibiyet, beraberlik ve mağlubiyet olur ama en kötüsü sahada mücadele etmemektir.

     Anladınız üzere geride kalan haftada oynanan Yeşilyurt Beldespor-Karasuspor maçından bahsediyorum.

     Rakibin cezası nedeniyle Akyazı Sentetik sahada oynanan maçı bizzat izledim. Maalesef Karasuspor’lu futbolcuların rehavet nedeniyle tel tel döküldüklerini bizzat gördüm.

     13 haftada aldıkları 13 galibiyetin vermiş olduğu bu rehavetin sonucu az kalsın mağlubiyet oluyordu. Uzatmada gelen penaltı golü olmasa gitti 3 puan. He bu takımın kredisi var mı? Tabii ki var ama sahada mücadele etmeden olmaz. Bu ligde hiçbir rakibini küçümsemeyeceksin.

     Tabi rakip takım Yeşilyurt Beldespor’u da tebrik etmek lazım. Bana göre hak ettikleri yerde değiller. Sergiledikleri futbola baktığımda, Süper Ligde üst sıralarda olmaları gerektiğini düşündüm.

     Yeşilyurt eğer Karasuspor karşısında sergilediği futbolu diğer haftalarda da tekrarlarsa, bana göre son sırada olmasına rağmen ligde kalır. Kendilerine başarılar diliyorum.

     Şimdi geri dönelim esas meselemize. Her zaman galip geleceksin diye bir kural yok futbolda.  Elbette zaman zaman bu gibi sonuçları alacaksın ama sahada mücadele ederek skora razı olacaksın. Öyle geride kalan 13 galibiyete sığınarak sahaya çıkmayacaksın.

     Süper Amatör Lig iki ayaklı bir sezon. Önce ilk üçe gireceksin, sonra Play-Off’ta başarı arayacaksın. Eğer bunu başaramazsan koskoca bir sezon heba olur.  Sonuç olarak hem takım, hem futbolcu, hem yönetim, hem de taraftar yıpranır. Her şey mahvolur. 

     Karasuspor taraftarı ve Karasu sizlere inanıyor. Çıkın çatır çatır futbolunuzu oynayın ve hak ettiğiniz lige tekrar yeniden dönüş yapın. Hem sizlerin, hem de Karasu’nun buna çok ihtiyacı var.

     Şimdi bu yazımdan dolayı bana kızabilirsiniz. İyi bilin ki sadece sizlerin başarılı olmanız adına bu eleştirileri yapıyorum.

     Biraz da Karasuspor’un altyapısından bahsetmek isterim. Sarı-Kırmızılı ekibin geleceği olan küçükler, sosyal tesislerde harala gürele çalışıyor. Tesislerde öyle güzel görüntüler var ki, anlatılmaz yaşanır.  

     Altyapı Antrenörleri Ersin Türker, Mahmut Kurt ve Kenan Tiryaki idaresindeki altyapı takımları, bu güne kadar yaklaşık 35 maç yaptı. U-14, U-15, U-16, U-17, U-18 ve U-19 takımları, artık Karasuspor’un adını gururla temsil ediyorlar. Gelecek haftalarda bir o kadar daha maç yapacaklar.

     Ben bu genç kardeşlerimize başarılar diliyorum ve gecesini gündüzünü bu gençlere adayan Kulüp Başkanı Mehmet Akbaş ile eski milli futbolcumuz Mahmut Hanefi Erdoğdu’ya teşekkür ediyorum özverilerinden dolayı. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)