14.04.2014, 11:39

Gözün aydın Süleyman Başkan

Sakarya Futbolunun en büyük eksikliği yıllardır Bursa’da, Kocaeli’de, Antep’te  olduğu gibi gençlerin fırsat bulabileceği profosyonel takım çıkaramamız. Benim şahsi görüşüm profosyonel liglerde takım ya da takımlarımızın olması en başta Sakaryaspor’a faydası olurdu. Bundan 10 sene önce yapılabilseydi.

Adapazarı Belediyesi bu eksiği görmüş olacak ki 4 sene önce Güneşlerspor’un adını Adapazarıspor olarak değiştirdi ve 3.lige çıkmak için kolları sıvadı.

Buraya kadar her şey güzel gibi görünse de daha başlarken ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Her ne kadar dillendirmeseler de attıkları her adım ile kendilerini Sakaryaspor’a alternatif gibi gösterme çabaları şehirde büyük antipati topladı. Adapazarıspor’a duyulan tepkiyi pek onaylamıyorum ama Sen Sakaryaspor’un Büyükşehir’den alınması sırasında başrollerde oynayacaksın sonra birden ortadan kaybolacaksın, verdiğin tesis sözünü bile tutmamışken birden Adapazarıspor aşığı kesileceksin o zaman tepki az bile

İşin psikoliojik kısmını geçtik sportif kısmını da elinize gözünüze bulaştırdınız. Her sene transfer üstüne transfer yapıp, rakiplerinizin 3-4 misli paralar harcayıp başarıya bir adım bile yaklaşamadınız. Son sene yaşananları anlatmıyorum bile ne yaptığınızın siz bile farkında değildiniz. Harcanan onca paraya rağmen bütçeleri sizin yarınız kadar bile olmayan Serdivanspor ve Karasuspor’un gerisinde kalarak 4. Sene sonunda küme düştünüz. Aslında ne yaptınız ben söyleyeyim şehrin 4 senesini çaldınız.

Gözün aydın Süleyman Başkan Belediye yük olan bir kulüpten kurtuldun. Ha pardon o kulüp başka kulüptü karıştırdım.

Son sözüm Bölgesel Amatör Ligde olan ve çıkmayı hedefleyen takımlara amacınız kendi aranızda çelik çomak oynamaksa, hedefiniz yoksa bu şehri oyalamayın zamanını çalmayın. Paşa Paşa Süper Amatörde topunuzu oynayın.

Yorumlar (0)