08.09.2023, 13:39

GÜLE GÜLE NALEPA!

Sizi bilmem ama ben geldiği günden beri Nalepa’ya kanım hiç ısınmadı, ısınmıyor da…
Neymiş efendim Giresunsporu 2 sene önce şampiyon yapmış mış da çok iyi oyuncuymuş? Yalana bak yalana. Madem o kadar çok iyi oyuncuydu, madem Giresunspor’u şampiyon yaptırdı, madem o kadar kaliteli bir isimdi de ne diye Giresunsporun Süper Lig kadrosunda yer almadı da memleketine döndü? Öyle ya, Giresunspor veya başka bir takımda oynayaydı Süper ligimizde ? Ortaya çıktı onun foyası da menajerinin balonu da. Bum diye patladı çok şükür. Neden mi? Geçen sene hiçbir artısı ve gücü olmadığı gibi bu sene daha köyüydü. Hiçbir maçta ortaya çıkıp tek başına ne maç aldı ne de aldırdı. Soararsan 10 nuamara topçu? Siz de menajerinin ve o menajerin bağladığı (!) bazı yerel medya tensilcilerimize kanıp asist ve pas isabetliğine kandınız ki ben tam tersini yazdım. Ama ben kimdim di mi? Siz bana inanmak yerine satılık ve kiralık bazı gazeteciler ile Sakaryaspor taraftarlarına inandınız.  Zaman beni YİNE haklı çıkardı. Çünkü orta sahamızın olmadığını söylemiştim her maç ve benden başka da kimse yazmamıştı. Aramızdaki kalite farkı da by ya zaten?
Sakaryaspor yönetimi de beni haklı çıkartırcasına son 3 günde 3 tane yeni transfer yaptı, hem de hepsi orta sahaya. Güle güle Nalepa. Zaten o da bavullarını topladı bile… 
  
HOŞ GELDİN TUNCAY ŞANLI
O bir Sakaryalı, 16 Ocak 1982 doğumlu, Hacıoğlu çocuğu…
Aynı zamanda da TEKSPOR takımında futbola başlamış, Tamer İlaçan sayesinde de Sakaryaspor’a, oradan Fenerbahçe’ye, Milli takıma ve İngiltere Premier Ligi’ne gitmiştir.
Her zaman her yerde Sakaryalı ve Sakaryasporluyum diyerek bizleri namuslu, şerefli ve gururlu bir şekilde temsil etmiştir. Yüz akımızdır yani bizim. Adamın da dibidir, merttir, yardımseverdir. 
Tuncay Şanlı, futbolculuk zamanında, bir çok teknik direktörüyle çalıştığı dönemlerdeki bilgi beceri ve tecrübesini Sakaryaspora aşılasa yeter de artar bile. Öyle ya, çalıştığı hocalar da takımlar da hep first class’tı. 
Doğma büyüme Sakaryalı ve kanının yeşil siyah akacağı bir Sakaryasporlu olarak ona yapılan her şeyi de kendime yapılmış sayarım.
Tamam, tecrübesiz olabilir, belki halen Teknik Direktör belgesi olmayabilir ama kaç kişi var ki bu belgeye sahip olan? Tecrübe işi zamanla kazanılır ki onun 2.ligden 1.lige çıkarttığını kimse unutmasın. Demek ki her geçen gün kendini yeniliyor, geliştiriyor. Eminim ki başarılı da olacaktır inşallah. İnşallah bu yıl da bize ikinci bir şampiyonluk yaşatıp Süper Lige çıkartır.

İŞTE YEPYENİ SAKARYASPOR KADROSU
Teknik Direktör Tuncay Şanlı…
Sakaryasporun 2 kalecisi var. Biri geçen seneki kalecimiz Cihan, diğeri de Serik Belediyespordan aldığımız İbrahim. Sağ bek’te Samsunsporlu Ali var ki yedeği takımızda kalan Oğuz Yıldırım. Sol bekte 2 tane Bülent var ki ikisine de kefilim. Stoperlerimiz ise tam bir faciaydı çünkü 2’si de faciaydı. Biri geçen sene bu ligden küme düşen Altınordu’lu Erdi Dikmen, diğeri de geçen sene ligde son maçta kalan Tuzlasporlu Rotman ama aslında gerçek yeri ön libero stoper değil. Benim gördüğümü ve her maç yazdığımı Başkan Cumhur Genç de görmüş olacak ki hemen düğmeye bastı ama YABANCI OYUNCU hakkımızı dolmuştu ve geçen sene ki Donkor ile yeni alınan Simon’a da eldeki yabancı futbolcu sayısından dolayı bı lisans çıkartamıyordu. Bu sorunu aşmanın da yolunu buldu. Geçen sene devre arasında Gençlerbirliği’nden aldığımız orta saha oyuncusu Gresichinski ile  orta saha oyuncumuz Nalepa’yı gönderdi, Donkor ile Simon’a lisans çıkarttı. Böylece stoper eksikliğimizi Donkor-Rotman ikilisiyle kapatacağız ki inşallah bu maya tutar. Çağlayan ile Erdi ise bu ikilinin yedeği olacak. Allah biliyor ya ben halen bu takıma bu 4’lüden ikisinin gönderilip daha kaliteli 2 Türk stoper alınması taraftarıyım. 
Diğer yabancılarımız ise sağ açık Roshi ve yeni transferimiz Rashid Mohammed, sol açık yeni transfer Del Valle, santrforlar Kabongo ile yeni transferimiz Dany’den oluşacak.
Aslında takımımız hiç fena olmadı ha! Evet evet aynen öyle. Kalede Cihan, sağ bekte Ali, sol bekte Bülent ki bu ikilinin yedeği Oğuz ve Bülent Cevahir. Stoperde Donkor ve Rotman. Bunların yedekleri Çağlayan ve Erdi. Orta sahada Sinan, Hasan ve Murat Cem. Bunların yedekleri ise Hakan, Mikail ve Muhammed. Sağ açıkta Mohammed Rashid veya Roshi, sol açıkta Del Valle veya Burak Süleyman, santrforda da Kabongo veya Dany. Alın size 18 kişilik YENİ SAKARYASPOR kadrosu. 
Daha düne kadar bu takım KÜME DÜŞMEMEYE oynar diyordum, Tuncay Şanlı ile birlikte alınan yeni transferlerle bu takım bu sezon ligi en kötü ilk 7 sırada bitirir ki devre arasında yapılacak pahalı ve kaliteli transferler ise ligi ilk 2 sırada bitirip Süper Lige DİREKT çıkmamak için de hiçbir engel göremiyorum. Bol şans ve başarı dileğimle…

Yorumlar (1)
Üzgün Ümitsiz 9 ay önce
Yazınızda birkaç yanlış var : 1) Nalepa ve Hrişkin henüz gitmedi. 2) Donkor'a henüz lisans alınmadı. 3) Simon 31 Ağustos'tan beri lisanslı. Bandırma'da kulübedeydi.