15.09.2023, 14:11

SAKARYASPOR DA BİZİM SAPANCASPOR DA!


Biri Sakarya’mızın gururu, namusu, şerefi, her şeyi, diğeri ise Sapancalıların. Ama gelin görün ki her ikisinin de kaderi aynı?
Sen gel Fenerbahçe’yi, Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı, Trabzonspor’u dize getir, hem ligde hem kupada eze eze yenerek git Türkiye Kupasını al, Sakarya ve Sakaryaspor adını Avrupalarda sürdür, sonra da amatör kümeye düşmekten son dakika golüyle kurtul. 3.lig’de, 2.Lig’de ve hatta 1.Lig’de sürün!
Düşünebiliyor musunuz ki Sapancaspor da 2.Ligde yer aldı. Evet evet aynen öyle. Sonra amatör lige düştü, tekrar 3.lige çıktı, tekrar küme düştü ve şimdi yeniden 3.Ligde… 
İkisinin kaderi aynı derken, hem bunu hem de her iki takımımızın kaderine terk edilmiş idi.  İdi diyorum çünkü Sapancaspor’a Belediye Başkanı Özcan Özen, Kaymakamlık ve iş insanları sahip çıkmış gibi görünüyor. Sakaryasporumuza da Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce. Sağ olsunlar var olsunlar da yetmiyor yetmez. Çünkü bu ilin sahip çıkması gerekiyor her iki takımıza. Başka profesyonel futbol takımımız yok ki? Çok değil bir Kocaelisporun ve Kocaeli’nin yaptığını hatta çok daha iyisini biz de yapalım.
Baksanıza Kocaeslispor’a, ne transferler yaptılar be? ŞUAN Kİ futbolcu kadrosuyla bana göre bu sene bu ligi ilk 2’de bitirirler gibi geliyor bana…
Sapancasaspor ise 15 gün önce ve zoraki bir şekilde yeni başkan, yeni yönetim ve yeni teknik direktör ve ekibine kavuştu kavuşmasına ama ortada HAZIR bir futbolcu yoktu ki? Hal böyle olunca da ilk maçında Sapanca’da 1-0 yenilmekten kurtulamadı. Halen de transferler yapılıyor ki bunda tek amaç var, bu kötü günlerden kurtulup ligin dibinden kurtulmak. Açık söylüyorum, Sapancaspor bu sene bu ligde kalsın, bence şampiyon olmuş gibi başarılı sayarım. Çünkü şartlar ortada. Hele biz bir ilk yarıyı düşme hattının çok üstünde bitirelim de devre arasında yapacağımız NOKTA transferlerle önce Play Off sonra da şampiyonluk mücadelesi veririz. Zira ortada ilçeyi tek yumruk yapan başkan, yönetim ve teknik heyet var. Ben onlara inanıyor ve güveniyorum. 

ÇOK ŞÜKÜR NALEPA DA GİTTİ!
Nalepa konusunda çok sertim evet ama yeter! Tıpkı bu takımı geçen sene yapan ve gönderilen, bu sene de ilk 4 maçta bize saç baş yoldurup ağzımızı bozduran futbolcular gibi!
Neymiş efendim, takımın en iyisiymiş? Hadi ya? Neye dayanarak? 
O Nalepa Giresunsporun 1.ligdeki şampiyonluk kadrosunda vardı ama o yapmadı şampiyon, yaptırmadı da. Sadece o, şampiyon takımın kadrosunda yer alma şansını yakaladı hepsi bu. Hani kaliteliymiş de Sakaryaspor’da kalmalıymış ya, o zaman o da Süper Ligde oynamak yerine, ona yeni kadroda yer verilmeyince ülkesine dönüp  1 sene Jagiellonia Białystok takımnda neden oynadı? Oynasaydı ya Süper Ligde? Kaldı ki o bitik ve tıpkı benim gibi olmuş Nalepa’yı biz eski haline döndürmeye çalıştık da nerde o Nalepa? Yahu adam Sakaryaspor’da 38 maçta SADECE 2 gol atmış be 2 gol. Verdiği gol pası ise sadece 7. Hani golcü veya asist kralı ya? Gittiği Çorumspor’da beni YİNE haklı çıkartacak göreceksiniz bakın. 

FORMA ASLANIN KUYRUĞUNDA!
Nalepa gibi gönderilen Hakan ve Muhammed’in gönderilmesi de bana göre doğru karardı. Çünkü tam bir hayal kırıklığı yaşattı. Ama bu 3 ismin yerine gelen Pendiksporlu Hasan Kılıç, Eyüpsporlu Sinan Kurt ve Trabzonspordan alınan Murat Akpınar öyle değil. 
Sorsam size bana kaç kişi ilk 11’i yazar diye eminim bin tane değişik ilk 11 ve yedek yazılır. Sadece olan oyuncuları sayayım size. Eminim en doğru ve en kaliteli ilk 11’i de kuracaktır Tıuncay Şanlı, bize de futbolculara da tat verecek futbolu. Çalışan ve daha hazır olan kapar formayı ki şuan ilk 11’de oynayanlar yedek, yedektekiler de ilk 11’de oynamazsa şaşırmayın. Sayayım size lig kadromuzu. Cihan, İbrahim, Ali, Oğuz, Bülent Uzun, Bülent Cevahir, Rotman, Donkor, Çağlayan, Erdi, Sinan, Hasan,  Murat, Mikail, Simon, Roshi, Burak Süleyman, Kabango, Dany, Rashed Mohammed, Del Valle…
Hayır yani takımımız hiç de kötü değil ama ben halen stoperde yine büyük sıkıntı çekeceğimizi düşünüyorum. Keşke 1 tane, oyunu geriden kurabilecek ve takımı yönetebilecek kaliteli bir stoper daha alsaydık. Devre arasına kadar bu takımla yetineceğiz artık elden bir şey gelmez çünkü transfer bitti.    
Sırada ligdeki en yakın rakiplerimizden biri olan Bodrumspor maçı var. Unuttuk geçmişi, bakalım geleceğe inanç, hırs, istek ve kazanma ruhuyla. Alalım bu maçı da şu şampiyonluk meşalesini gelin şu maçta yakalım. 
Hoş geldin Tuncay Şanlı, hoş geldiniz yeni futbolcular. Sakaryaspor hayırlı olsun. Allah hepinize ve hepimize bu sene kazasız belasız, sakatlıksız, hastalıksız, ölümsüz, sağlıklı ve çok başarılı bir sezon geçirip şampiyonluk nasip etsin inşallah.

Yorumlar (0)