08.04.2013, 12:10

GÜZEL BAŞLADI TATSIZ BİTTİ

Her şey ne kadar güzel başlamıştı grubu birinci bitirip büyük moral ile play –of maçlarına gidilecekti. Bu da yetmezmiş gibi Yönetim Kurulu büyük bir özveri yaparak takımı Adapazarı’nda lüks bir otelde kampa aldı.

Sporcuların ve Teknik ekibin bir dediği iki edilmedi her şey önlerine serildi. Ben bile bu verilen imkânlara imrenerek baktım. Bizim zamanımızda bırakın kampları futbol oynayacağımız ayakkabılarımızı bile biz kendimiz alırken. İnanın futbol aşkı ve mücadele bu futbol takımlarından kat be kat üstündü.

Biz gelelim Karasuspor’a, Maçtan önce kamp yaptıkları otele gittim her şey güllük gülistanlıktı. Moraller yerindeydi bütün sporcular neşeliydi. İçimden kamp gerçekten güzel olmuş diye geçirdim. Oynanacak maç içinde bayağı ümitlendim.

Stada gelip maç kadrosunu elime alınca bir şok yaşadım. Takım tertibi ve dizilişi çok değişikti. Hâlbuki Kaf dağını yeniden aşmaya gerek yoktu. Sen gruplarda oynadığın maçlarda başarılı olmuş bir dizilişin varken daha ilk maçta macera aramaya kalkarsan böyle sıkıntı çekersin. Orhan’dan hiçbir zaman orta saha futbolcusu olmaz ha bunu söyleyince Orhan’ın kötü futbolcu olduğundan demiyorum. Orada yapamaz. Elinde Kemal gibi defansı yıpratan bir futbolcun varsa ve eseme listesine yazıyorsan ilk onbire yazacaksın. Orhan’ı yerinde oynatacaksın takımı sıkıntıya sokmayacaksın. İlk yarı bunların etkisinde çok kötü geçti ve yenilen golle 1-0 mağlup duruma geçti.

İkinci yarı yapılan değişiklikle ve takım tertibinin biraz daha ideale yakın olmasından dolayı takım eski kimliğine dönerek iyi futbol oynamaya başladı. Bol pozisyonlara girdi. Neticesinde golü buldu ama biraz geç buldu şayet gol erken gelseydi kesinlikle bu maçı koparacağına inanıyordum.

Böyle turnuvalarda her zaman ilk maçları oynamak takımlar için zor olduğunu biliyorum. Onun için kaybetmemekte çok önemliydi. Benim için Bal ligi hedefi hala çok yakın yeter ki sporcu kardeşlerimiz< buna inansın.

Üzüldüğüm bir nokta ise maçtan sonra Teknik ekip ile Yönetim Kurulu maç sonu yaptıkları durum değerlendirmesi sonu. Yönetim Kurulunun bu puan kaybından ve kötü futboldan sorumlu tuttukları hocaları Fehmi Kurtuldu ile yollarını ayırdılar. Takımın başına karasuda başı sıkışan herkesin başvurduğu Recep Eşkin’i(Kedi) getirdiler. İnşallah iyi olur. Bu konuda pek detaylı bilgim olmadığı için detayına inmeyeceğim. Hayırlısı oldun diyorum.

Oynanacak daha dört maç var tüm takımlarında şansı var onun için var güçleriyle bundan sonraki maçlara hazırlanmalılar.

Buradan Karasuspor seyircilerini de kutlamak gerekiyor.  Herkesin çekindiği bir seyirci grubu gibi bakılmasına rağmen adeta bir takım nasıl desteklenirin örneğini verdiler. Gayet centilmence ve tepkilerini sınırları aşmayacak şekilde belirterek maçın doksan dakikasında takımlarının arkasında durmasını bildiler. Tebrikler karasu seyirci hep böyle

 

Yorumlar (0)