15.12.2012, 16:10

Halit Evin’in amacı neydi !

Sakaryaspor’da Perşembe günü gerçekleştirilen tarihi kongre, bir anda Sakarya’da gündemin birinci maddesi oldu. Tabiî ki buna neden olan Halit Evin’in ortaya çıkardığı liste idi. Burada yanlışı-doğruyu sorgulamak yerine ortaya konmak istenen duruma parmak basmak istiyorum. Evet, Halit Evin siyasileri, belediye başkanlarını ve STK başkanlarını yaptığı bu hamle ile töhmet altında bırakmıştır ancak bunun altında başka durumlar aranmamalıdır. Evin çılgın bir adam olabilir, ama asla aptal değildir.

 

Halit Evin’in tek derdi herkesi Sakaryaspor ile ilgilendirmek, konuşturmaktı. Başarılı da oldu. Tabiki bunu yaparken tüm şehri bir kaosa sürükledi. Yalnız burada bir ismin üzerine fazla gidildiğini düşünüyorum. Nedense herkes Sakaryaspor’a destek denildiğinde aklına Büyükşehir Belediyesi’ni getiriyor. Dolayısıyla bunda da en büyük yarayı Zeki Toçoğlu alıyor. Zeki Başkan o listede adı geçen Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve STK Başkanlarından fazla destek olmuştur Sakaryaspor’a. Kombine destekleri, otoparklar, ve çeşitli sponsorluklarla Sakaryaspor’a ciddi destekler veren Toçoğlu, bu yıl da altyapı ve Toyota hamleleri ile kulübün bu günlere kadar gelmesinde başrol oynamıştır.

 

Zeki Başkan böyle bir olay yaşandığı için Sakaryaspor’a olan desteğinden de vazgeçmeyecektir. Ancak her seferinde Toçoğlu’nu sanki hiçbir şey yapmıyormuş gibi göstermek de doğru değildir. Halit Evin’in yaptığı bu hamle ise bütün yükü Toçoğlu’nun üzerinden almak adınadır. Toçoğlu’nun yükünü hafifletmek adına girdiği bu yolun sancılı süreci Halit Evin’in yakasından bir süre daha ayrılmaz. Evin hata yapmış mıdır? Evet, yapmıştır. Tabiî ki insanlara hele hele siyasilere danışmadan böyle bir olaya imza atmak doğru değildir. Peki bundan sonra ne mi olacak? Herhalde Sakaryaspor’da bundan daha çılgınca bir şey yaşanmaz...

 

- - - - -

Yorumlar (0)