28.02.2012, 19:38

Harakiri !

Özellikle futbolda sürekli kullanılan bir terim vardır. Düşeceksek de onurumuzla düşelim diye. Bu tabir Sakaryaspor da sürekli olarak karşımıza çıkar oldu. Özellikle de son dönemde. Ne onurlu insanlarmışız be kardeşim. Düşeceksek onurumuzla düşecekmişiz. Yok ya! Düşmenin onuru mu var Nasıl ki Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzon gibi takımların Süper Lig den düşmesi onurlu sayılmayacak bir durumsa, Sakaryaspor un da Bank Asya 1. Ligden düşmesi aynı durumdur! Bir Allah ın kulunun da çıkıp, Onurumuzla kulüp yönetelim de düşme-yelim ya da Onurumuzla oynayalım, gururumuzu ortaya koyalım da bu takımı düşürmeyelim dediği yok. Ne kadar düşme meraklısıyız!

Bu takım küme düşerse ne olur O anlatılan FiYapı lar varya kimsenin umrunda olmaz. Yılmaz Vural diyor ya, Sezon sonu giderim diye. Git hocam. Bu takım küme düştükten sonra ne Erdal Taşkın kalır ne Yılmaz Vural.

Haa çok mu onurluyuz O zaman Japonlar gibi yapalım. Adamlar onurları için harakiri yapıyor. Madem bu kadar onurluyuz haydi hep beraber harakiriye!...

Gelelim Gaziantep maçına. 75 dakika 10 kişi oynayan bir takıma karşı tek gol bulamıyorsak zaten bu ligde barınmayalım. Futbolcuların canlarını dişine katarak oynamadıklarını asla söyleyemem. Ellerinden geleni yapıyorlar ama kaliteleri bu. Bu takımın suyunu sıksan anca bu kadar oluyor. Yaşanan teknik direktör değişimi ikinci yarının hemen başında olsaydı belki bir ihtimal şansımız olurdu ancak artık çok zor.

Bomboş kaleye gol atamadıktan sonra, yanındaki arkadaşına pas veremedikten sonra Bank Asya da kalsan ne olur Zaten bu şekilde kümede tutunmak da mucizelere kalır.

Yılmaz Vural ın Antep karşısında sahaya sürdüğü 11 i beğendim. Hücumcu bir takım vardı sahada ancak bu sefer de beceri eksikliği su yüzüne çıktı. Bu kadar fazla hücumcu ile oynayan bir takım orta sahada rakibine teslim olur. Nitekim kırmızı karta kadar da sahamızdan top çıkaramıyorduk. Hoş adamlar 10 kişi oynamasına rağmen yine de bizden iyiydi.

Bu maçta dikkatimi çeken tek şey iki kanat bekinin sürekli orta alana kadar çıkmasıydı. Şaban ve Onur bana göre bu maçın en iyileriydi. Her atak onlardan başladı. İleri-geri gidip geldiler. Pozitif futbol adına iyi işler yaptılar. Kestikleri toplarda önde bu kadar fazla adamla oynamamıza rağmen bir oyucu da hedef bölgede değildi. Taktik iyi ancak uygulama sıfır! Puan farkı oldu 7. Bu saatten sonra kimse kusura bakmasın ama kümede kalmak için 100 rekat namaz kılıp bol bol dua etmek lazım!...
Yorumlar (0)