21.03.2012, 18:47

Haydi göreve

Sakaryaspor küme düşüyor. Hemde bağıra bağıra. Birileri de bizimle dalga geçiyor. Almanya da aldığı eğitimden çok düşürdüğü takımlarla anılan Yılmaz Vural kendini Sakaryaspor un üstünde görerek göreve geldi. Takımdan büyük olduğu havasına rağmen kimsenin tepki göstermediği Vural şimdi de şehirden büyük olduğunu göstermeye çalışıyor.

Allah aşkına Güven nereden çıktı şimdi bu demeyin. Sakaryaspsor u yönetemeyenlerin karşısında ceket ilikledikleri Yılmaz Vural, Teknik Direktör olarak çalışmasına rağmen Tv yorumculuğuna devam ediyor. Bu da yetmiyormuş gibi her mağlubiyet sonrası dalga geçer gibi matematiksel olarak ligde kalma şansımız devam ediyor açıklaması yapıyor.

İnsanda biraz mesleki ahlak olur. Gerçek işini yapmıyor, şov yapıyorsun. Her mağlubiyet sonrası kahrolan Sakaryaspaor sevdalılarıyla dalga geçer gibi matematiksel olarak şansımız devam ediyor diyorsun. Vural hoca; mevcut şartlarda takımı ligde tutacak sonuçları ne zaman almasını sağlayacaksınız

Sakaryaspsaor u yönetemeyenlerin görev süresini uzatmak için takımın başına geçtiğiniz gün gibi ortada. Yönetemeyenler hoca değil futbolcu transfer edilmesi gerektiğini anlayamadı. Mesleğinize olan saygınızdan siz onları uyarsaydınız.

Bu sezon Bank Asya Ligi nde misafir olduğumuz gerçeğinden hareket edilmesi şart. Gelecek sezonun takımı oluşturulmalı. Kadroda kalacak oyuncularla yola devam edilmeli. En önemlisi takımı çalıştıracak yeni hoca göreve getirilmeli. Bunun için Yılmaz Vural a hoca sen tv de ki işine devam et uyarısından başlayarak gerçekçi kararların ilki gerçekleşmeli.

Sakaryaspor u göz göre göre ateşe atanların şehirden özür dileyerek geleceğe dair kararlar alması lazım. Yeni sezona yeni dosyalar eklemeden girilmeli.

Skorsal başarılar ya da radikal kararlardan daha önemlisi Sakaryasporlularla dalga geçilmesi önlenmeli. Yılmaz Vural ın cv sine küme düşürdüğü takımlar arasında Sakaryaspor da yerini aldı. Kulübü yönetemeyen, hocanın gölgesinden medet uman yöneticilere son tavsiyem; Vural ın şehirle dalga geçer gibi açıklamalardan kaçınmasını sağlayın. Yoksa o açıklamaların da faturası sizlere kesilir.

Benden söylemesi

- - - -

Yorumlar (0)