24.12.2014, 12:42

Her şey Karasu için

 Bölgesel Amatör Lig (BAL) 10ncu grupta 2014-15 Futbol sezonunda ilk yarı sona erdi.

BAL 10.Grupta ilimiz ve aynı zamanda Karasu ilçesini temsil Karasuspor , ilk devreyi puan cetvelinde 26 puanla 3ncü sırada tamamladı. Sarı-Kırmızılı ekip, Lider Kütahyaspor’dan 5 puan , ikinci olan Düzcespor’dan ise 2 puan gerisinde yer alıyor.

Dikkatimizden kaçmayan tek şey ise , puan cetvelinde üstümüzde olan her iki takımızında İl takımı olması. Diğer kulüplerimize baktığımızda bir çoğu müessese takımı ya da Belediye destekli takımlarımız. Hal böyle iken Karasuspor’umuz , bu durumda kurumların ya da Belediye’nin neresinde?

Her zaman yazdım. Yazmaya devam edeceğim. Varsın olmasın ne Belediye ne de Kaymakamlık. Varsın olmasın gelmesin maçlara da. Ama ilçemiz stadına gelenler belli. Hatta tüm deplasman maçlarımıza da. Demek ki ilk devrenin sonu itibarı ile , iki elin parmak sayısı kadar olmasa bile bir avuç Karasu ve Karasuspor’un sevdalılarının başlattıkları kampanya tüm hızı ile büyümeye devam ediyor. Umarım bu sevdalı dostlarımız , hedefledikleri amaçlarına ulaşırlar. İnanın ben çok umutluyum , bu kampanyadan.

Biliyorum belki istediğimiz futbolu oynamıyor olabiliriz ya da bir şanssızlıktır. Bazen zor kazandığımız maçlarda oluyor. Ama son 5 haftaya baktığımızda üst düzey bir futbol gözükmese de , her şeye rağmen kazanmasını da bildik.  Elbet ikinci devre için sevgili kardeşim Serdar Ergelen , bir çözüm yolu bulacaktır. 

Daha geçtiğimiz cumartesi günü Karasuspor Kulüp Başkanı Yılmaz Ekşi ile , uzun uzadıya sohbet ettik, takım hakkında. “Bu takım ne yapabilir ya da ikinci devre için neler yapmalı “diye.

Sevgili Yılmaz kardeşim , kendi düşüncelerini anlattı bize. Bende aynen aktarıyorum sizlere. “Evet ağabeyler , bizim kırılma noktamız son maçımız olan Bolu Kıbrıscıkspor maçı idi. İster inanın ya da inanmayın.  Ama iki sezondur ilk defa bu ligde  90+2 ‘de gol atarak üç puan aldık. Bu atılan gol belki hayal ama , size göre bana göre şampiyonluk golü gibi geldi“dedi.

Açıkçası inanmamak elde değil. Tüm maçları takip eden biri olarak.  Bence haklı da. İnanın ilk defa 90 dakikanın üstünde gol atarak , 3 puan aldık ve de sevgili başkan böyle düşünmekte haklı. Ben de neden olmasın diyorum.

Sahada mücadele eden futbolcu kardeşlerimiz ellerinden geleni ilk devre boyunca yaptılar. İsteriz ki daha iyisi olsun. Ama her türlü eksiğe rağmen , ikinci devre için gücümüze güç katacak , devre arasına girdik.  İşte Karasu olarak bu gücümüzü göstermek için , yapılan kampanyanın amacının üstüne çıkması tek arzum.

Bu hafta Süper Amatör Ligde mücadele eden Kuzey takımları toplamda 14 gol atarak , 9 puan almanın sevincini yaşadılar. Kocaalispor Play-Offa yeşil ışık yaktı. İlk kez katıldıkları Süper Amatör Lig’den düşer mi diye hekesin kafasında soru işaretleri olan Sahil Karadenizspor ise “, Belki bir umut Play-Offa çıkarız “hesapları yapmaya başladı. Sahil Karadenizspor, pazar günü Hanlıköyspor’a 5 gol atarak havasını da attı golünü de.

Süper Amatör Lig’de sezona oldukça kötü başlayan Karasu Aziziyespor’a. “Tın tınlar “haftalar sonra , 4 gol atarak girdiğimiz bu kış aylarında , “Kış uykusu bize haram “diyerek , kümede kalma savaşında “varım “sinyalleri verdi. 

Gelelim 1nci Amatör Lig’e. Limanderespor, A Grubunda lig’de kalma mücadelesi veriyor. Limanderespor, Nuriosmaniyespor engelini 5 golle aşarak, “bu ligden düşmeyiz “ sinyalini verdi. Tebrikler Limanderespor.

1nci Amatör B Grubunda yer alan Yuvalıderespor  ,Çamlıca Beldespor karşısında dünyalar kadar gol kaçırmanın bedelini maç sonunda 1 puan alarak ödedi.  Dikkat Yuvalıderespor, bu kadar gol kaçmaz ki . D Grubunda yer alan Karasu Kültür Gençlikspor’da Karaçamspor’a yarım düzine gol atarak, düşme hattından uzaklaştı. Recep Kurt’un ekibi, Kurtlar arenasında  lig’de tutunmaya çalışacak. Şen ve esen kalın.

 

Yorumlar (0)