31.12.2011, 07:23

İlaç gibi geldi

İşte bu kadar demek geliyor insanın içinden. İşte bu kadar diyorum bende. Zor muydu galip gelmek. Zordu veya değildi ama o kadar hasret kalmışsız ki sevinmeye, o kadar hasret kalmışız ki. Ne güzelmiş 3 puan sevinci. Sakaryaspor un galip gelmesi demek 40 yıllık dostu görmek gibi bir şey. Helal olsun çocuklarımıza. Dar ettiler Erciyes e sahayı. 2. Golden sonra dağıttılar resmen. Akın akın gittik üstlerine. Bir sürü pozisyon var ama 3.yü bulamadık. İkiye de Allah bereket versin. İnşallah İlkay ında da çatır çatır atacağı günler gelecek. Gün bizim günümüz şimdi. Bu galibiyet üsümüzdekilerden kopmamak adına çok önemliydi. Bu galibiyet altımıza alacaklarımıza bir gözdağıydı. Denizli, Tavşanlı, hadi Göztepe yabancı değil, Kartal, Karşıyaka ve hatta Bolu ya ya üstü kapalı falan değil , resmen üstü müstü heryanı açık puan tehdidiydi.

Bu galibiyetin bir başka önemi de stada konuk olarak gelen eski futbolcumuz Mustafa Aydın a hediye edilmesiydi. Yendik, gözümüz aydın. Mustafa nın gözleri doldu. Bizim gözlerimiz doldu . Golden sonra Sakaryaspor lu futbolcuların Aydın a doğru koşmasını maçı anlatan spiker duygulu sözlerles aktarmış. Sayın seyirciler burayı bir görmeniz gernekir, Sakaryasporlu futbolcuların nasıl kümelendiğini görmeniz gerekir. Gözleri buğulananlar var şeklinde yorumladığını maçtan sonra golleri izlerken öğrendik. Sakaryaspor böyle işte. Zor anların takımı. Bu galibiyetle biz aslında bir anda nasıl da tek yürek olabiliyoruz onu gösterdik.. Sakaryaspor yine zorda ve yine tek yürek ve yine tek ses olabiliyorsa bunu ancak onun ruhuyla ilişkilendirebiliriz. Bunu ancak onun aseletiyle ifade edebiliriz. Elde ettiğimiz galibiyet elde edeceklerimizin garantisidir

SANDALYE KOLTUK

Biraz da konuya sandalyeden değilde koltuktan bakalım şimdi. Ama oturduğumuz koltuklardan değil. Sakaryaspor için oturulması gereken koltuklardan. Koltuk projesinden kısacası..Bu projenin canlı tutulması Kayseri Erciyes maçına nasıl olumlu yansıdı gördük. Bunu Teknik direktör Şaban Yıldırım açıkça beyan etti. Bu projenin için galibiyetin mimarıdır diyebiliriz. Sakaryaspor u hep böyle görmeyi kim istemez ki.. O halde koltuk projesinin Sakaryaspor için son umut oldğu ve bu umudun ipine sımsıkı sarılmak geretktiğinin altını çizmek gerek. İpin sağlamlık derecesi kadar bir de koltuk projesinin satış boyutu var. Meseleye alt tarafı koltuk diye bakanlara üst tarafınında koltuk olduğunu daha üstünün ise Sakaryaspor olduğunu hatırlatmakta fayda var. Sakaryaspor bu şehir için en büyük değerse, Sakaryaspor için bu şehir için en büyük markaysa Sakaryaspor bu şehir için tutkuysa ve umutsa, onu unutmak yakışmaz. Oturduğumuz koltuklardan kalkıp Sakaryaspor un koltuk projesine ayaklanarak destek vermek gerekir.


Yorumlar (0)