04.01.2024, 11:21

İLK 6 HAFTAYA DİKKAT

Şu bir gerçek ki, 2.yarı ilk yarıya göre çok daha zorlu geçecek. Çünkü ne takımlar aynı kadrolarla devam edecek ne de ilk yarıda ki gibi “lay lay lom” havası yaşanacak? Geçti bahar havası, bu yıl kış çok çetin geçecek çooookkk!
2.yarıdabizi bekleyen tam 17 hafta var ve bunların 9 tanesini rakip sahada 8 tanesini de burada oynayacağız. Sırasıyla iç sahada oynayacağımız maçlar Göztepe, Bandırmaspor, Çorumspor, Manisa, Altay, Boluspor, Keçiörengücü ve Tuzlaspor maçları. Rakip saha maçları ise sırasıyla Gençlerbirliği, Ümraniyespor, Bodrumspor, Eyüpsor, Adanaspor, Urfaspor, Erzurumspor, Giresunspor ve Kocaelispor…
İşte burada dikkat çekmek istiyorum? Yani 2.yarının ilk maçında buradaki Göztepe maçıyla birlikte üst üste rakip sahada oynayacağımız Gençlerbirliği ve Ümranisyepor maçlarına. Tabii birde bu maçlardan sonra burada oynayacağımız Bandırmaspor maçıyla birlikte rakip sahada oynayacağımız Bodrumspor maçına ve bu maçtan sonra burada oynayacağımız Çorumspor maçına. Ve 2.yarının 7.maçında Eyüp deplasmanına çıkıyoruz ki tam da SEÇİM ARİFESİ’nde!
Görünen köy kılavuz istemiyor. Mevcut kadro bu seriyi yapacak kalitede değil. Birde rakipler yaptıkları ve yapacakları an meselesi olan transferlerle bizden çok daha güçlü olacaklar. 

5 TRANSFER ŞART DANASIL?
Sakaryaspor için bu yıl, ama ilk 2 sıradan direkt, ama ilk 7 sıraya kalıp Play Off maçlarından sonra PLAY OFF ŞAMPİYONU olarak çıkmak isteniyorsa, acilen para bulup 4, 6, 7, 8 ve 10 numara! Sorarsanız stoperde Çağlayan, Donkor, Erdi ve Rotman varama bunların 4’ünü toplasan ancak 1 stoper edebilir oda belki! Çünkü hepsi saatli bir bomba gibi! İşte ben de bu kadar kalitesiz ve 2.yarıdabizi şampiyon yapacağına inanmadığım oyuncuların yanında aklı, tecrübesi ve kalitesiyle nokta atışı bir stoper istiyorum. Yoksa daha çok gol yer, puanlar kaybederiz.
Gelelim orta sahaya? Kim var bu mevkide yani orta sahamızın ortasında?  Bizim çocuk Mikail başta olmak üzere Simon, Hasan Kılıç, Sinan Kurt ve Murat Cem Akpınar. İyi niyetlerine, mücadelelerine, arzu ve isteklerine eyvallah ama hangisinden İSTEDİĞİMİZ verimi aldık onlardan? Ya da ne kadar bir fayda sağladılar? Bana göre ilk yarıdaki 4.sııra başarı değildir. Dolayısıyla bu oyunculardan birini 6 veya 8 oynatırken orta sahaya 6 veya 8 numara olarak kaliteli bir transfer daha şart. Yoksa bizi kevgire çevirirler! 2.yarıda bir takımı önce kalecisi ve stoperleri, sonra da orta sahası şampiyon yapar! Bunun için stoper ve orta saha şart…

KANATSIZ UÇAK OLUR MU?
Peki ya hücum hattımızda, yani açıklarda ve santrforda kimimiz var? 
Sağ açıkta Roshi ki Allah nazardan saklasın, o bir sakatlanırsa tek kanadı parçalanmış uçak gibi gideriz. Çünkü yok başka. Mohammed Raşit bitmiş çünkü(!)
Sol açıkta 2 kaliteli ismimiz var. Biri son haftalarda gerçek kalitesini yakalamaya başlayan Del Valle, diğeri ise Iğdır FK’ya kaçmak isteyen eski Kocaelisporlu Burak Süleyman. Del Valle de sakatlanırsa ne hale geliriz hiç düşünen var mı? Ama sakatlık, ama formsuzluk ama kart cezalısı, bir kanatta Roshi diğer kanatta Del Valle olmazsa 2 kanadı kopmuş ve yere hızla çivileme inen uçak gibi çakılırız! İşte bu yüzden 1 tane daha bir açık almalıyız. 
Gelelim 10 numara meselesine?
Sakaryaspor teknik sorumlusu Tuncay Şanlı, yukarıda saydığım isimlerden birini çok aradığı ama alamadığı 10 numara mevki için yani forvet arkası ve oyun kurucu çok aradı ama bulamadı. Bu yüzden de 4-2-3-1 yerine 4-3-3- oynattı  ya da öyle gözüktü! Alalım şu 10 numara BEYNİ de iyice rahatlayalım.
Beni en çok düşündüren ne biliyor musunuz? Kabongo Kasongo’nun kendi isteğiyle veya başka takımların isteğiyle bu devre arasında gitmesi. İnşallah Cumhur Genç başkan ve yönetimi böyle bir suç işlemez. Evet evet çünkü şampiyonluğa oynarken bu takıma ilk yarıda 10 gol kaydettirmiş bir adamı sırf PARA BULMAK için satmak hata değil bir suçtur ve o suçlu da cezasını çeker! Ama sezon sonu iyi bir paraya satarsın o başka!

TOP YİNE BAŞKAN YÜCE’DE!
İyi güzel de bu transferleri yapacak PARA nerde? 
Tabii ki YİNE ve YENİDEN Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye büyük iş düşecek, hem de bugüne kadar yaptıklarının 4 misli şeklinde. Çünkü mart ayında yerel seçimler var ve bu taraftar, bu camia bu yıl şampiyonluk bekliyor. Mart ayına kadar da tam 10 maç oynayacağız ki hem dene maç. Rahatlıkla diyebilirim ki Sakaryasporun şampiyonluk şansı bu tarihe kadar belli olur. Çünkü rakipler gibi kaliteli transferler yapmaz da olanla yetinirsek ya da nokta atışı yerine 2 nokta üst üste koyarsak o zaman bu takımı bırakın iilk 2 sıradan Süper Lige direkt çıkmayı, ilk 7 sıraya kalıp da Play Off şampiyonu olarak bu şansı yakalamak yerine ilk 7 sıraya bile giremez. İşte o zaman ne olur? Onu da siz düşünün!!!

Yorumlar (0)