29.01.2024, 13:58

YAZIK OLDU

Sorsalar bana bu sezon en çok üzüldüğün ve kızdığın maç hangisidir diye, son olarak İstanbul’da 1-1 berabere kaldığımız Ümraniyespor maçı derim. Neden mi? Çünkü resmen tek kale maç yapıp, 3 puanı bu kadar aleni bir şekilde, hem de rakip sahada kaçırdığımız bir maç olamaz.
Gel de şimdi bir önceki maçta atılan Murat Cem ile Hasan’a kızma? Hatta “bu 2 oyuncuyu Sakaryaspordan hemen gönderin” demiştim ki bu 2 oyuncu bu maçta olsaydı o maçı kesin almıştık. Bir takımın kaderiyle oynamak da buna denir işte. 
Neymiş, hakem bizim ağzımıza sıçmış da maçı öyle kaybetmişiz? Sana ne? Sen baksana işine? Zaten paramız yok, transfer yapamıyoruz, kadroyu da zor kuruyoruz, takımın neden satıyorsun o hareket ve kartlarla? O zaman gitsin hakeme sulansın, tüm takım atılsın? Yok böyle bir dünya? Bu 2 oyuncu hem Gençlerbirliği maçını kaybetmemize neden olmuştur hem de bu maçın berabere bitmesine. Özellikle de Hasan, çünkü 1-0 öndeydik ve son 25 dakika kalmıştı!
TRANSFERVARMI TRANSFER?
Eminim ki Başkan Cumhur Genç de onlar gibi ceza alacaktır. Ve aynı Genç, parasızlıktan, transfer yapamamanın verdiği çaresizlikten, onlara mecbur kaldığı için kovamayacaktır.
Beyler bayanlar, bırakın ilk 2 sıradan direkt Süper Lige çıkmayı, bu kafayla devam edersek  bu takım ligi ilk 7’de bitirip play off da oynayamaz haberiniz olsun. Neden mi? Çünkü son 4 sıra ve biz hariç tüm takımlar yeni transferlerle kadrolarını güçlendirdi. Yine söylüyorum, bu takıma acil olarak birer tane 6 ve 8 numara ile birer tane de  oyun kurucu-forvet arkası ile kanat oyuncusu alması lazım. Çünkü yetmez, hedefe götürmez. Paramız yok da alamıyorsak o zaman da çıkacak yönetim bu paranın neden ve nasıl olmadığını da söyleyecek olanla yetineceğimiz de. 
YAZIK OLDUKAÇAN 2 PUANA?
Ben böyle diyorum ama bunun 2 nedeni var. Bu maça yedeksiz çıkmak ve ikisi direkten dönen top ile birlikte bulduğumuz 11 pozisyonda sadece 1 tane gol bulup 1 puanla yetinmek. 
Yediğimiz gol ise evlere şenlik. Evet Ümraniyespor karşısına çok cesur biçimde ilk kez 3 stoperli 3-4-3 çıktık ama bu hücum ettiğimiz andaydı. Top rakipteyken sağbekimiz Oğuz ile sol bekimiz Bülent defansı 5’liyordu. Fakat onlarda daha çok hücumu düşünüp geriye gelemeyince, bir de orta sahada oynayan Simon ve Rotman ile çok kötü gününde olan sağ açık Roshi, sol açık Del Valle ve sakat olan Kabongo’nun yerine santrfor Burak eklenince 3 puanımızı da ellerimizin tersiyle itmiş olduk.
Evet, buna rağmen 11 gol pozisyonu bulduk ki farklı kazanacağımız bir maçtan 1 puanla yetinmek zorunda kaldık.
SÜPER LİGİ İSTİYORMUYUZ?
Herkes günü kurtarmanın peşinde de ben 2.yarı başında, 2.yarının İLK 7 MAÇINA DİKKAT demiştim. Zira sadece ilk 3 maçtan sadece1 puan çıkarabildik. Alsak 9 puan şuan 2.sıaradaydık. Gördünüz mü ne kadar haklıyım? Şimdi yine söylüyorum. Bu takım play offa belki kalır ama kalsak bile bizi bu sene Süper Lige çıkartmaz. Tamam kabul, transfer yapmayalım, borca da girmeyelim, olanla yetinelim ama çıkın bunu mertçe açıklayın. Hatta borçtan kurtulmak ve olana da para bulmak için Kabongo’yu da satın sağ bek Ali’yi de sol açık Burak Süleyman’ı da. Yeter ki bu milleti de bu beklentiye sokmayın. Ya da bir baba çıksın(!), AK Parti yönetimini araya soksun, para buldursun ve takıma takviye yapıp ilk 2’ye oynatsın. Bu şekilde olmaz, olamaz… 
31 MART KOZUNU KULLANIN!
Kaldı ki bunu 31 Mart seçimleri varken bugün yapmayacaksınız da ne zaman yapacaksınız? 
Beyler, transfer dönemi önümüzdeki hafta sona eriyor. Gidin 4 aylığına şu transferleri yapın da hepimizi yine şampiyonluk havasına sokun, hep birlikte inanıp şampiyon olalım. Hayır yani, 1 stoper, 1 tane 6 numara, 1 tane 8, 1 tane 10 ve 1 tane de açık alsak kaç para yapar ki 5aylığına. 1’er milyon liradan 5 milyon lira yani 300 bin Euro ki bu da bir çok kişiye göre para değil. Herkes o parayı kimden nasıl buluyorsa öyle bulunsun ve alınsın bu oyuncular. Bizim neyimiz eksik ki? Kocaelispor Süper Lige çıkarken hiç mi canınız yanmayacak, nasıl kabulleneceksiniz onu? Vallahi ben yediremem. Hesabını da en azından burada ve genel kurul üyesi olduğum Sakaryaspor seçiminde sorarım…

Yorumlar (0)