13.02.2019, 17:54

İnanmak Lazım !

10 Şubat Pazar günü Karasuspor’un evinde oynadığı Beylerbeyi maçında aldığı 1-0’lık galibiyet çok önemli. İlk ve tek galibiyetini İstanbul’da bize karşı alan Beylerbeyispor’u Emre Kürküt’ün golü ile yenen Karasusporumuz, inancın ne olduğunu hepimize gösterdi.

     Bunu söylememin sebebi, futbolcu kardeşlerimin yaşanan sıkıntılara inat gösterdikleri azimdir. İnanırsan tüm sevinçler senin olur. O yüzden inanmak lazım. Geleceğine tutunmak, güneş doğduğunda karanlıkların biteceğini anlamak gerek. Demem o ki futbolda geçmişi ders alarak geride bırakır, hemen ileriye bakarsan, başarıyı yakalarsın. Kendine inandın mı, her şey çok farklı olur.

     Bu hafta ilk kez ilk 11’de sahaya çıkan genç kardeşimiz Hasan Kaan Aksu gibi forma sevgisini gösterirsen, kendine olan güvenini, inanarak sahaya yansıtırsan başarı kaçınılmazdır. Uzun lafın kısası sadece futbol adına değil, yaşamın her alanında zorluklara göğüs gerip ileriye bakmak lazım gelir.

     Karasuspor’un bir önceki Serdivanspor maçında eğer inanmışlık hayata geçmiş olsaydı, bugün puan sıralamasında tablo çok farklı olacaktı. Hem yenildik, hem de maç sonrası çıkan olaylarda birçok futbolcumuzu kırmızı karta kurban ettik. Maçı kazanacağımıza inanmadık, bir de üzerine hata yapıp cezalı duruma düştük.

     Yine de her şey bitmedi. Daha son düdüğe tas tamam 9 hafta kaldı. Karasuspor için zorlu müsabakalar var ancak bu takım inandığı zaman neler yapabileceğini herkese gösterdi. Örnekleri çok. Alemdağ, Bursa Zafer ve Bartın maçlarında elimizden kaçırdığımız puanlar var.

     Şartlar ne olursa olsun inanmak başarının en büyük habercisidir. Ben Sarı-Kırmızılı formayı giyen tüm futbolcu kardeşlerime inanıyor ve güveniyorum. Sezon sonunda bu yükün altından kalkacak yeteneğe ve güce sahipsiniz. Haydi inanın ve başarın.

     Bu yazdıklarım, efsanemiz Sakaryaspor için de geçerli. 2017-2018 Sezonunda kaçan şampiyonluk sonrası mevcut yönetimin Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi metal yorgunluğuna yakalanması, Sakaryaspor’un en büyük sıkıntısı olmuştu. Sezon bitiminin hemen başında alınan olağanüstü genel kurul kongresi sonrası Sakaryaspor’un tarihinde ilk kez Kuzey Bölgesinden bir Başkan seçildi.

     Sevgili Cevat Ekşi ve genç yönetiminin, borç batağında aldıkları kulübü 2018-2019 futbol sezonu için hazırlamaları bile çok zor gözükmekteydi ama inanç burada da devreye girdi. Yeni bir takım oluşturup, Sakaryaspor’u liderliğe kadar taşıyacak güce kavuşturan Cevat Ekşi ve yönetimi, inancın en güzel örneğini sergilemiştir. Elbette bazı hatalar yapıldı ama o kadar kusur, kadı kızında da var.

     Örneğin takımın başına Ahmet Yıldırım’ın getirilmesi tamamen bir yanlıştı. Bunu sezonun hemen başında anlamak ve İsmail Ertekin gibi tecrübeli bir ismi başa getirmek, bu hatadan çabuk dönmek oldu. Böylece efsane Sakaryaspor geri döndü. Bugün 17 haftadır mağlubiyet yüzü görmeyen bir Sakaryaspor gerçeği var Türkiye’nin önünde.

     Ligin bitimine 13 hafta kaldı. Yeşil-Siyahlı formayı terleten tüm futbolcularımıza ve onlara şartlar ne olursa olsun, “uzak-yakın” demeden destek veren taraftarımıza ben yürekten inanıyorum. Bu takım, şampiyonluğa inanan Tatangaların desteği ile hedefine ulaşacaktır. Onlar olmasaydı asla bugünkü durumda olamazdık. Son olarak diyorum ki; bu sezon inananların zaferi ile bitecek. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)