13.03.2023, 13:32

İNANMAYAN DEFOLSUN GİTSİN


Sakaryasporun kalan son 10 haftada ki 9 maçın 5 maçını içerde, (Bodrumspor, Eyüpsor- Manisapor, Boluspor ve Pendikspor), 4 tanesini de rakip sahada (Altay, Rize, Bandırma ve Gençlerbirliği) oynayacak. Son haftayı ise dinlenerek ve düşünerek geçirecek. Ben bu 9 maçın 9’unun da kazanılmasını istiyorum. Çünkü ligi ilk 2 sırada bitirip Süper Lige çıkmanın tek yolu budur. Çünkü ben play off’u istemiyorum. Benim için başarı play off değil bu ligi bu sene ilk 2 sırada bitirmektir. Ha son 4 takımın üstünde ligi bitirmişsin ve ligde kalmışsın ha play offa kalmışsın benim için hiç fark etmez. 
Malatya ve Adanaspor takımları ligden çekildiği için bu 2 maçımızı rakip sahada oynamaktan kurtulmuş olarak çok ciddi bir avantaj yakaladık. Özellikle de kendi sahamızda oynayacağımız maçlarda ligdeki en yakın rakiplerimizi yenersek çok ciddi bir şekilde ilk 2 şansımızı arttırmış oluruz. Hele hele rakip sahada oynayacağımız 4 maçtan en az 9 puan getirirsek, bana göre ilk 2 sırada bitiririz ama en kötü ihtimalle de ilk 7’de yer alıp play off oynarız. Eğer ki iç saha maçlarında yenilir de ligde kalmaya çalışan rakipler karşısında puansız dönersek o zaman da play off şansımız bile tamamen ortadan kalkar, ligi de 8 ile 15.sırada tamamlamış oluruz ki bu da ayağımıza bu kadar gelen fırsatı elimizin tersiyle iterek bize büyük bir darbe daha yaşattırmış olur.
Böyle bir gerçek varken Samsunspor’a kendi sahamızda 1-0 yenilmek de nereden çıktı? Öyle ya hem onlara karşı İKİLİ averajımız da kaybetmiş olduk hem de onları puan olarak yakalayamayıp aradaki puan farkının şimdilik 5’e çıkmasına neden olduk. Lider Eyüpspor ile ise puan farkımız ise şimdilik 7’ye yükseldi.   

TANER HOCA YANLIŞ YAPTI?
Peki neydi Samsunspor yenilgisinin nedenleri?
Birincisi ve en önemlisi gol kralımız Kabango’nun sakat olmasından dolayı yer alamamasıydı ki Kabango’yu rakip ceza alanında çok mu çok aradık bu maçta.
İkincisi ise Taner Taşkın hocanın çıkardığı ve özellikle ilk yarıda oynattığı futbol?
Söyler misiniz bana Donkor bu takımdan neden kesildi? Yabancı kuralından dolayı mı Çağlayan’a yer açmaktan mı? Bence KURAL gereği sahada 3 yabancı, yedekte de 2 oyuncu  olması gerektiği için Taner hoca böyle tercih etti. Zira orta sahanın ortasında Grechyshkin, sağ açıkta Roshi ve 10 numara pozisyonumda da Miloseviç’i oynattı ki işte bu yanlıştı. Çünkü halen fiziksel olarak bitik görünen ve sadece yürüyüp Sakaryasporu 10 kişi oynatan Miloseviç yerine Dimitrov’u ya da Dimitrov’u sol çizgiye alıp Burak Süleyman’ı 10 numara pozisyonunda oynatmalıydı ki Burak’ım asıl yeri zaten orası, yani forvet arkası. Bunun dışında İbrahim ve Hakan ikilisiyle başlayıp kalan 3.yabancı hakkını da en azından ilk 11^de Sacko, Roshi ve Dmitrov şeklinde kullanmalıydı. Mehmet Akyüz çok çalıştı ama benim tercihim Sacko’dan yana olurdu. Mehmet’i de sonradan oyuna alırdım. Taner hoca bunun tam tersini yaparak sahaya 1-0 yenilgiyle çıkmıştı zaten? Söyler misiniz bana gol pozisyonlarını daha çok ne zaman bulduk. Bu değişiklikler yapıldıktan sonra mı?
Aynı Taşkın, Beşiktaş’tan sezon sona kadar kiraladığımız son saniye transferlerimizden Oğuzhan Akgün’ü neden 89.dakikada oyuna aldı da ilk 11’de başlatmadı Sen değil misin aynı oyuncuyu 1-0 kazandığımız Denizli deplasmanında ilk 11’de oynatan? Asıl oynaması gereken maç o deplasman değil bu iç saha maçıydı be sen ne anlatıyorsun? O taraftar ne yapardı onu biliyor musun Samsun karşında? İlah yapardı ilah? Hadi ilk 11’de başlatmadın onu, bari 2.yarıda daha erken al. Maç ha 0-1 olmuş ha 0-3 ne fark eder? Hazır o dakikalarda dalga da geliyoruz. Yap hamleni, var yumruğunu, indir rakibini. Bunu bile düşünemedi Taner hoca ve yardımcıları? Maç da pisipisne gitti ki gerçekten çok üzülmüştüm yenilgiye. Hiç hak etmedik hiç.
Son sözüm şu Taner Taşkın’a.. 
Başkanımız ve yönetimimiz seni sıradan maçları al diye getirmedi ha? Söyler misin bana sen hangi önemli maçı kazandırdın bu takıma? Samsun maçı gitti. Bakalım Bodrum, Eyüp, Rize, Pendik maçlarında neler yapacaksın? Ya da daha iddialı sorayım, sen Sakaryaspora 9’da 9 yapıp ilk 2’den mi Süper Lige yükselteceksin yoksa Play Off’tan mı? Açıkçası ben sana hiç inanmıyor ve güvenmiyorum.

ÜMİT KURT KADRO DIŞI KALMALI
Ve sen Kurt Ümit? Bu maçı senin yüzünden kaybettik senin 72.dakikada kırmızı kart görerek. Hem de golü attık atacağız dediğimiz anda. İçin rahat mı? Atmasaydın yenilmezdik. Ne hoca senin yüzünden istediği hamleyi yapabildi ne de taktiğini. Belki de İbrahim’i hiç oyuna almayıp diğer hücuma yönelik oyuncuları alacaktı. Ortada ne sistem bıraktın ne de moral. 4-2-3-1 de gitti 3 puan da. Kaldı ki bu yaptığın bir değil iki değil. Hani demişsin ya Ümit HERKES HAK ETTİĞİNİ YAŞAR diye, sanırım sen hep hak ettiğini yaşıyorsun ve yaşayacaksın da ama şunu sok kafana biz Sakaryaspoır taraftarı, başkanımız, yönetimiz ve taraftarlarımız hiç hak etmedi bu yenilgiyi. Ne yani Sakaryaspor yaşadığıiçin mi aldı Samsun yenilgisini? Sen nasıl dersin bu lafı?
Ben de derim ki Ümit’e hem bu lafından ve hem de takımızı 10 kişi bırakıp yenilgiye neden olmasından dolayı SÜRESİZ kadro dışı bırakılmalıdır. Evet evet aynen öyle. Hazır elimizde de Donkor ve İbrahim gibi 2 tane daha stoperimiz varken…

Yorumlar (0)