24.10.2018, 11:55

İrtifa kaybediyoruz

Sanırım anladınız. Karasuspor olarak son iki haftada oynadığımız maçlarda maalesef 0 puan çekerek irtifa kaybına devam ediyoruz. Bilindiği gibi Antrenör değişikliğine giderek yeni bir sayfa açtık ancak gelinen nokta ortada.

İki haftada puan alamazken, umutsuzluk başımızı ağrıtmaya başladı. ‘Acaba bu takım küme düşer mi?’ diye düşünmeye başladık. Tribünlerdeki taraftarımız, karamsar bir düşünce içine girmeye başladı. Maalesef gerçek bu.

21 Ekim Pazar günü kendi sahamızda Beşyüzevler ile oynadığımız Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 10ncu grup maçında, deyim yerinde ise umulmadık bir yenilgi yaşadık. Rakip takım sanki deplasmanda değil de kendi evinde oynarcasına rahattı. Sahada ne yaptığını bilen, koşan, hatta golleri bulduktan sonra ‘skoru nasıl korurum’ düşüncesi ile değil de yine aynı güzellikte futbol oynayan bir rakip izledik. 90 Dakika sonunda da 2-0 kazandılar.

Beşyüzevler bana göre bileğinin hakkı ile 3 puanı alarak evine gitti. Bu skorla birlikte 5nci haftada gurupta puan sıralamasında liderliği ele geçiren Beşyüzevler, bu hafta kendi evinde oynayacağı Düzce Çilimlispor karşısına daha mutlu çıkacak. Tebrikler rakibe.

Şimdi gelelim Karasu cephesine. Bundan sonra oynayacağımız 21 maç var. Bana sorarsanız Karasuspor bu ligde kalır. Tabi orta sahasını biraz daha aktif tutarsa. Kenarlardan gelen topları golcüsü ile buluşturursa. Tüm futbolcu kardeşlerim Karasuspor’un ve bu formanın saha içinde hakkını verirse. Ben formanın hakkını vereceklerinden eminim. Çünkü başlarında Serdar Ergelen gibi yıllarını futbola vermiş manevi motivasyonu çok iyi bilen bir kardeşimiz var. Karasuspor, inanıyorum ki kaybolan irtifayı gelecek haftalarda en yüksek çıtaya çıkararak sezon sonunda ligi layık olduğu yerde bitirecektir. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)