16.04.2014, 09:42

İyi, Kötü , Çirkin

 Bir zamanlar çok güzel bir kovboy filmi vardı. İyi , Kötü , Çirkin. Maalesef futbol adına , haftayı tam anlamı ile böyle geçirdik. Olsun tabi ki var bu sonuçlar futbolda. Ama bu şekilde değil tabi.

Evet Öncelikle yazıma 11 Nisan Cuma günü Karasu ilçemizi futbolda en iyi şekilde temsil eden Sahil Karadenizspor ve Kuzuluk Ersoyspor’a teşekkür ederek başlıyorum. Sakarya Büyükşehir Belediye kupasını İlçemize kazandırdıkları için. Final maçında sonuç ne olursa olsun , Kupa Karasu’da kalacak tek iyimiz bu.

Sıra kötümüzde , tabikî 13 Nisan Pazar günü Kocaali Sentetik Sahada oynadığımız İstanbul Yeniköyspor maçımız. Aslında oyuna iyi başladığımız söylenemez.  Ancak 32’nci dakikada Özkan’ın ara pasını çok iyi değerlendiren Semih , Sarı-Kırmızılı ekibin golünü attı.

Bu dakikadan sonra oyunun insiyatifini eline alan taraf olmamıza rağmen , ikinci golü bulmakta çok zorlandık. Hatta 2nci golü bulamayınca , rakip 70’ci dakikadan sonra yaptığı oyuncu değişikliğinin meyvesini 72’nci dakikada yakaladığı kontra ile Ahmet’in ayağından golü buldu. 

Maç 1-1 olunca galibiyet için saldıran taraf ev sahibi Karasuspor olunca , 83 ve 87nci dakada oyuna sonradan giren Yeniköyspor’lu Özgür , takımının galibiyet gollerini atarken, bir oyuncunun takım için ne kadar önemli olduğunu bizlere attığı goller ile göstermiş oldu.

90’ncı dakikada ilk golü kalemize atan Ahmet , perdeyi kapatmış oldu. Bu olanlarda bizim kötü oyunumuzun neticesiydi. Çirkin ise , mutlak galip gelmemiz gereken maçta , mağlup ayrılmamız. Elbet bu sonuç dünyanın sonu değil. Ama çok rahat Afyon İscehisarspor deplasmanına gitmek varken , şimdi türlü sıkıntılar ile gideceği. Bu durum elbet iyi , kötü ve çirkin filmini anımsattı bize.

Hep söylemişimdir. Bundan sonrada söyleyeceğim. Futbol üç sonuç üzerine kurulu. Elbet aldığımız galibiyetler kadar , alınan mağlubiyetlerde olacak. Hatta beraberliklerde. Pazar günü olmadı istediğimiz. Olsun siz futbolcu kardeşlerim , bu hafta alınan farklı mağlubiyetin karşılığı olan galibiyeti Afyon’dan getirecek kapasitedeniz. Galip geleceğinize inancımız tam. Hiç şüphem yok inanın. Kaliteniz bile bu ligin üstünde. Ancak ya sizler bunun farkında değilsiniz ya da bu ligi o kadar umursamıyorsunuz.

Her şeye rağmen bizlere yaşattığınız o galibiyet mutluluklarını asla unutmayacağız. Ben sizlere inanıyorum. Afyon deplasmanında bize 2013-2014 sezonun son mutluluk fotoğrafını vereceğinizden eminim. Kimse merak etmesin. Bu takım bu Bölgesel Amatör Lig’inde (BAL) kalacaktır. Bu da böyle biline.

Şimdi gelelim 2013-2014 Sezonu BAL 9ncu Grup geneline. Sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki , sezona en erken başlayan takım biz idik. Hani o kaçan futbol antrenörü Selami Tarhan ile. Ancak Tarhan 3ncü haftada her zamanki yaptığı işi yaparak kaçıverdi ve o sonuçlar belli. 5 haftada 1 puan. İşte o 5 hafta sonrası olan oldu. Sevgili Onursal Başkan Yılmaz Ekşi , radikal bir karar alarak Sevgili Serdar Ergelen’i Antrenör olarak takımın başına getirdi. İyi de oldu.  

Herkes “bu takım kesin küme düşer “derken , geride kalan 20 haftada alınan sonuçlar belli. 1 puandan şuan itibarı ile 41 puan. Hadi bakalım hep beraber bir kıyaslama yapalım. Koca sezonda kim başarılı. Bence elbet başta Yılmaz Ekşi , Serdar Ergelen ve sahada mücadele eden futbolcu kardeşlerimiz. Hepsi alınlarının akı ile çıktı bu ligden.

Şimdi kimsenin aklına kötü bir şey gelmesin. Siz bakmayın bu haftaki şok yenilgiye. Allah’ın izni ileAfyon deplasmanında galip dönerek , baraj maçı oynamadan bu ligde kalacağız ve sizde Şen ve esen kalın. 

Yorumlar (0)