06.10.2020, 13:12

KADRO HATALI MI ?

Sakaryaspor yeni sezon öncesi yaklaşık 16 Milyon TL bütçe ile yeni bir kadro kurdu. Yapılan transferler aslında ilk bakışta beğeni topladı. Fakat geride kalan 3 haftada alınan sonuçların yanı sıra ortaya konulan oyun acaba oluşturulan takım kurgusundan bir hata mı var ? Sorusunu akıllara getirdi.

Özelikle orta sahada Caner Koca, Çağrı Ortakaya ikilisinin birlikte oynaması ve Azad Filiz varken benzer tarzda alınan bu ikilinin Sakaryaspor’un üretkenliğine katkı yapamaması tepki çeken konuların başında geldi. Öyle ki takımın bütün oyun planı Muhammed Reis’in atacağı ara paslara dayalı kalınca geride kalan 3 maçta büyük sıkıntılar yaşandı.

İlk iki maçta Devrim Taşkaya’nın performansı ile puanları toplamayı başaran temsilcimiz son maçta da başta kaleci Oğuz’un performansı ile puanı kurtardı. Aslında Konya ve Eyüp maçlarında da Oğuz öne çıkmıştı. Aslında arıza tamda burada sanırım. Şampiyonluk parolası ile çıktığımız bu yolda oynadığı 3 maçta biz kaleci Oğuz’a övgüler yağdırıyorsak hakikaten sorun vardır. Nazer değmez inşallah Oğuz’a da

Başkan Cevat Ekşi 2-3 oyuncu dışında transferi hoca değil biz yaptık demişti…Fakat bizim orta alanda biraz daha ince eleyip sık dokumaya ihtiyacımız olduğu aşikar. Oyuncularımız tek tek bakıldığında iyi oyuncular mı ? Evet öyle ama bir araya getirdiğinizde bal yapmayan arıya dönebiliyorlar. Fizik mücadelenin yanı sıra oyuna ofansif katkı yapabilecek Birhan Vatansever, Burak Asan gibi oyuncular hem maliyet hemde katkı olarak daha faydalı olabilirdi.

Transfer kapandı artık. Bu eksikleri yada çözümleri teknik direktör İsmail Ertekin artık takım içerisinden çözüm üretecek. Üretmekte zorunda. Devre arasına kadar buna dışardan çözüm bulma şansımız yok. Hazır değiliz, geç başladık, zaman lazım derken şampiyonluk treni kaçmasın. Biran önce kendimizi bulup seri yapmazsak bizim gündemimiz  play-off nerede oynanacak acaba olur ?

Yorumlar (0)