30.10.2022, 22:11

Kadroyu kim kurdu ?

Sakaryaspor’un Altay karşısında aldığı mağlubiyet, yediği goller iyileri, kötüleri bir kez daha gösterdi ki transfer politikasında yapılan hatalar devre arasına kadar pratikte olmasada kağıt üzerinde bize daha çok hoca götürür getirir. Neden mi ? Klasiktir Türk futbolunda hatalar ve kötü sonuçlar en kısa yoldan teknik adamlara fatura edilirde ondan.

SAHİ KİM KURDU ?

Zira biraz olaylara pozitif bakmak isteyenler dahi Altay maçı sonrası hoca ne yapsın kadro yetersiz demeye başlamış. Peki İlker Püren elindeki kadro ? Peki o kadroyu Püren mi kurmuştu ? Peki gerçekten kim kurdu bu kadroyu ? Kadroyu yapanlar hazır devre arasına biraz daha varken kendilerini biraz sorgulasın. Kasongo golleri atarken ben aldım demek kolay, ya diğerleri… (Geçmişte örnekleri çok Martinez iyi iken herkez ben buldum diye geziniyordu ortada, Yakın tarihe gelirsek Coşkun Yılmaz'ı ben keşfettim diyenler cabası )

Altay karşısında bir kez daha gördük ki; yenilen goller her ne kadar onun kaptırdığı toplarla başlasa da, Nalepa yerli yabancı ayırt etmeden aldığımız doğru isimlerden biri, Yine attığı golleri kenara bırakıp sadece sakatlanıp oyundan çıktıktan sonraki çaresizliğe bakınca görülüyor ki Kabongo nadir doğru transferlerden biri. Saydığım bu iki isim dışındakilerin geri kalan 11 maçtaki performansları ile neredeyse tamamı ya sınıfta kaldı ya beklentinin uzağında...

HATA ÜSTÜNE HATA

Çağlayan, Samsun maçı ile başlayan harika! katkılarına bu maçta da 2 golde de bariz hataları ile devam etti, Donkor bir var bir yok performanslarına devam ediyor, Eyüp maçının ardından bu maçta da gollerde yine hatalıydı. Sol beklerimizi, sağ beklerimizi ismen saymıyorum bile. Kanat oyuncularımızı yine savunma kanatları gibi ismen değinmiyorum bile. Bir anket yapılsa bu kadrodan Sakaryaspor’a kimi transfer ederdiniz diye eminim çoğu oy dahi alamaz. 11 Hafta geride kalmış bi faydasını görmediğimiz Kravets ve Miloseviç ikilisinin ise bir sakatlık bahanesidir gidiyor. Hadi hayırlısı belki bir dönerler pir dönerler

HEDEF LİGDE KALMAKSA

Evet tüm bunlara rağmen ligin kalan haftalarında geride kalan 11 haftaya benzer sonuçlara sahne olacağını düşünüyorum. Yani 12-15 bandında toplayacağımız puan (İnşallah üstü olur. 12 altı büyük sıkıntı demek) devre arasında hem bizim hem de rakiplerin yapacağı hamleler kaderimizi çizer.

Ligde kalmanın en kestirme yolu play-off kovalamak. Çünkü küme düşme ile play-off kalma arasında çok büyük bir makas olacağını düşünmüyorum. Bu sezon 7’inci takımda play-off oynayacağından maksimum 6-7 (Tıpkı geçen sezon olduğu gibi) Buda demek oluyor ki play-off gözümüzü dikip ona göre hareket etmezsek ‘’Aman ligde kalalım yeter’’ hedefine de ulaşmamız riske girebilir.

Yorumlar (0)