09.09.2020, 16:00

Kahraman olmaya gerek yok.

     Bence çok doğru bir cümle. Geçtiğimiz haftanın son gününde Karasuspor’un onursal Başkanı sevgili Yılmaz Ekşi ile uzun uzadıya sohbet ettik. Sarı-Kırmızılı renklerin, 2020-2021 Futbol Sezonunda yaşayacağı sıkıntıları, olumsuzlukları, bir başka deyimle geleceğini konuştuk.

     Bilindiği gibi Mehmet Akbaş Başkanlığındaki mevcut yönetim, yeni sezon için ‘kesinlikle yokuz’ dedi. Hal böyle olunca ben de bu sahipsizlik karşısında gayri ihtiyari de olsa onursal Başkan Yılmaz Ekşi’nin ofisinde aldım soluğu. Başka zaten ne olabilirdi ki? Bugüne kadar hep Karasuspor’un zor zamanlarında vardır Yılmaz Ekşi. Yani kötü gün dostudur Yılmaz Ekşi.

     Yıllarca hem başkanlık yaptı, hem de ağabeylik. Sizlere sevgili Yılmaz Ekşi’nin söylediklerini aynen aktarmak, bir spor adamı ve gazeteci olarak asli görevim. Ekşi’nin ilk sözleri; “Kahraman olmaya gerek yok. Tamı tamına 6 yıl Karasuspor’un kahrını çektik. Halen daha çekmeye razıyız ama artık tek başıma olmaz. İlçemizde yüzlerce esnafımız var. Maddi durumu çok iyi olan birçok isim bulunuyor. Tek eksik birlik ve beraberlik. Eğer bu sağlanmazsa, maddi olarak bu yöneticilik yapılacak gibi değil. Evet bir görev düşerse seve seve yapmaya hazırım ama bende bir insanım. Benim de Aileme karşı sorumluluklarım var. Asla ve asla artık Ailemden ödün vermem. Çok değil 20 yönetici arkadaşımız çıksın, benim gibi fedakarlık yapsın o zaman Başkanlığa varım. Ülkede ekonomik durum ortada. Söylediğim gibi çok olmasına gerek yok 20 kişi yeter. Hepsi Karasu’muzun sevdalısı olsun kafi ve biz kulübümüzü geçmişten aldığımız tecrübeler ve Allah’ın izni ile uçururuz. Kısacası tek başına kahramanlık yapma zamanı gerilerde kaldı”.

     Evet Yılmaz Ekşi’nin sözleri bunlar. Haklı mı? Sonuna kadar haklı. Daha birçok konuyu konuştuk ama bu sözler sanırım her şeyi özetliyor. Ben de şimdi diyorum ki Yılmaz Ekşi eğer bunları söylüyorsa, Karasuspor’un işi çok zor demektir.

     Yeri gelmişken hemen söyleyeyim, Karasuspor’un vebali Karasu Belediyesinin üzerinedir. Yani kulübün anahtarı Belediye’ye gitmek üzere. İşte  ozaman neler yaşanacağını ben çok merak ediyorum.

     Ey Karasu Belediyesi, ey İlçemizin mülki amirleri. Unutmayın ki Karasuspor Bölgesel Amatör Lige (BAL) yükseldi. An itibarı ile çare arar durumda. Eğer şu anda bu takıma sırt çevirirseniz herkesin ahını alırsınız.

     Ben gerek Belediyenin, gerekse Kaymakamlığın Karasuspor’a duyarsız kalmayacağını düşünüyorum. Daha doğrusu kalmamalılar. Bu vebalin altına girmemeliler. Başka da sözüm yok. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)