14.11.2018, 12:00

Kalır mıyız, gider miyiz?

     Sezon başlarken asla felaket tellallığı yapmadık. Bana göre değil bu davranışlar. Geciken eleştiriler bugünlerde pişmanlıkla ödeştirilir. Görünen şu gerçek var; doğruyu inşa etmek yıkım yaşamak ile gerçekleşir. Şimdilik olağanüstü başarı beklemek benim yanılgılarım olsun.

     Sahada mücadele eden futbolcular böyle gezinirlerse, bu gidişle sadece hayal sepetini doldururlar. Her maç sonrası tribünleri dolduran yaklaşık 2 bin taraftarımız; “Karasuspor olarak ne zaman sahada rakipleri ürküten bir takım olacağız?” diye soruyor.

     Oysa ben iyi biliyorum ki kendini yenilemeyenler her zaman yenilmeye mahkumdurlar. Bu takımın geçtiğimiz sezonu her şeye rağmen Sakarya lideri olarak bitirdiğini unutmayalım. Geçtiğimiz sezondan tek fark, kadronun ekonomik anlamda biraz daha mütevazi olmasıdır. Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) 10ncu grubuna baktığımızda, il takımlarının gerçekten de tecrübeli olduğunu görüyoruz.

     Karasuspor’da olmayan tek şey ise saha içinde mücadele, yani kazanma hırsı. Elbette sadece sahaya çıkan futbolcu kardeşlerimizi tek günah keçisi olarak göremeyiz. Kendi deyimiyle Hasan Özkan Başkan da bu konuda suçludur. ‘Kendi deyimiyle’ diyorum çünkü her ortamda mütevaziliğini gösterip kendini suçlu görüyor. Bana göre ise böyle değil. Çünkü Başkan Hasan Özkan, iki sezondur deyim yerindeyse tek başına mücadele ediyor. Elindeki imkanlar dahilinde de bu kadrolarla yola çıkıyor. 

     Kısacası bana göre sadece futbolcular, sadece Başkan veya yönetim değil, tüm Karasu başarısızlıkta suçludur. Özellikle ilçemizde faaliyet gösteren Gazi Metal ve Müteşebbis halindeki Kibar Holding, namı değer BMC firmalarının da günahı var bu işte.

     Gel yerleş, iş yap yada yapmaya çalış ama sosyal olarak ilçeye hiç faydan olmasın. Sizlerin böyle eli kolu bağlı bir şekilde spora ve sporcuya yan bakışınızı kabullenecek değilim. Evet belki Karasu doğduğunuz yer olmayabilir ancak şunu unutmayın ki doyduğunuz yer Karasu.

     Lütfen ilçemize bakış açınızı değiştirin. Sosyal olun, asosyal değil. Sporu sanatı ve kültürel etkinlikleri destekleyin.

     Açık ve net söylemekte fayda görüyorum; Karasuspor en kötü ihtimal sezon sonunda baraj maçı oynar. ‘Futbolcu kadromuz yeterli mi?’ diye soracak olursanız, bu gidişata göre asla yeterli değil ama şartlar ne olursa olsun küme düşmeyiz.

     Geride kalan haftalara baktığımızda topladığımız puan sayısı 8. Önümüze baktığımızda kalan 18 hafta daha var ligin bitimine. Yani toplamda ortalamaya koyduğumuzda 26 puan ile lig biter. Doğru bir mantık değil ama gerçek bu. Devre arası yapılacak kaliteli takviyeler ile bu takım ligde kalır diye düşünüyorum.

     Şimdi gelelim efsanemiz Sakaryaspor’umuza. Allah nazardan saklasın, 8 maçta 7 galibiyet bir beraberlik ile yola devam ediyoruz. Aslında o beraberlikte bana göre çalınan iki puanımız var. Hem de hakem tarafından. Sancaktepe maçından bahsediyorum. Bilerek yada bilmeyerek ortada verilmeyen iki penaltımız vardı. Gerçekten de emeğimiz gasp edildi.

     İşte o maçı yöneten Sivaslı hakem kardeşimiz Adem Sarıtaş asla bilmez, ben kendisini uyarayım. Tatangalar asla unutmazlar ve mümkün değil unutturmazlar.

     Son İnegölspor maçında alınan 1-0’lık galibiyet, sadece teknik sorumlumuz İsmail Ertekin değil, hepimiz için altından da kıymetli bir üç puan. Tüm futbolcularımızı tebrik ediyorum. Allah nazardan saklasın. Kısacası Ertekin’li Sakaryaspor, 8 maçta açık ara lider konumda. Tebrikler teknik heyetimiz ile sahadaki emekçi kardeşlerimize. Şen ve esen kalın
--- 

Yorumlar (0)