01.09.2021, 11:42

Karasuspor Mazlum ile devam

     Bölgesel Amatör Lig (BAL) temsilcimiz Karasuspor’un yalnızlığını haftalardır yazmaktayım. Daha doğrusu İlçe Belediyesinin ve Başkanının duyarsızlığından bahsediyorum. Böyle devam ettiği sürece de yazmaya devam edeceğim.

     Karasuspor’da yine bir kongre süreci yaşanıyor. İlk oturumda çoğunluk sağlanamadı. 25 Ağustos’ta yaşanan bu durum beni çok korkutmuştu. ‘Acaba kulübümüz yine sahipsiz mi kaldı?” diye sordum durdum kendi kendime. Çok şükür bu korkumu, Kulübümüzün eski Başkanlarından Hasan Özkan yok etti. Bir gün ansızın telefonumu çaldıran Hasan Başkan; “Biz Karasuluyuz. Asla kulübümüzü terk etmeyiz. Hep yanındayız” dedi ve yüreğime su serpti.

     Korkumu yendim. Şimdi bugün (Çarşamba) Kongrede ikinci oturum var. Yani çoğunluğa gerek yok ama bir Başkan adayına ihtiyaç var.

     Eski Başkanımız Hasan Özkan’ın dediğine göre, mevcut Başkan Yüksel Mazlum yeni sezon için devam kararı almış. Bu haber benim için müjde hükmünde. Çünkü Yüksel Başkan çok iyi bir insan. Daha da önemlisi Karasuspor sahipsiz değil. 

     Evet Karasuspor sahipsiz kalmadı ama zor bir sezon bizi bekliyor. Şartlar ağır. BAL’da Sapanca Gençlikspor, Arifiye Kalaycıspor, Serdivanspor,  Erenlerspor ve Pamukova 1968 gibi güçlü rakiplerimiz olacak. Kaldı ki hepsi hem kadro çalışmalarını başlattılar, hem de sezon açılışlarını yaptılar. Karasuspor ise halen kongre süreci yaşıyor. İşimiz çok zor çok.

     Belki yeniden başa dönmüş olacağım ama Allah’ınızın aşkına hele bana bir cevap verin, bu Karasu Belediyesi ne için var?

     Karasu’ya, Karasuluya hizmet etmek için yok mu? Peki Karasuspor, Karasu’nun takımı değil mi? Peki neden o zaman bu kadar duyarsız. Bu kin, bu öfke neden?

     Bizim Belediyemizin Başkanı, hiç mi Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nu görmüyor? Hendekspor’un artık 3’üncü Ligde olduğunu bilmiyor mu yoksa bizim Başkan?

     Yoksa ilçemize tepeden inme gelen Okçuluk takımı bir futbol kulübü mü kurmalı? Sadece o zaman mı destek verecek bizim Başkan?

     Sevgili Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve iktidarın meclis üyeleri, bu yazdıklarımın eksiksiz ve doğru olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Peki neden Karasuspor’un varlığını kabullenemiyorsunuz?

     Tek geçerli nedeniniz var; Belediyede para yok ve geçmiş yönetimin borçlarını ödemekle meşgulsünüz. İyi de Karasu’nun bir gerçeği var ve hayat devam ediyor. İnsanların stres atması için Karasuspor’u yaşatmak zorundasınız.

     Bakın benden hatırlatması, Karasu 100 bin nüfuslu bir ilçe ve illaki seçim zamanı gelecek. İşte o zaman siz nasıl Karasuspor’a sırtınızı döndüyseniz, halkımız da size aynı muameleyi yapacaktır.

     Neyse konumuza tekrar dönelim. Karasuspor’un kongresinde güven tazelemesi beklenen mevcut başkanımız Yüksel Mazlum’a canı gönülden başarı diliyorum. Allah utandırmasın. Karasuspor’da hazırlıkların bir an önce başlayacağını düşünüyorum. Karasuspor, tıpkı geçtiğimiz sezonki gibi yine rakiplerinin korkulu rüyası olacaktır. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)