13.11.2019, 18:02

Kazanan futbol ve dostluk oldu

     Kim ne derse desin, 10 Kasım Pazar günü Karasu Atatürk Stadında sahnelenen Süper Amatör Lig A grubu derbisi, inanın bana son yıllarda izlediğim en güzel maçtı. Özellikle kazanan tarafın dostluk olması beni ziyadesiyle mutlu etti.

     Gelelim maça; şu bir gerçek ki, Karasuspor, iki takımın son 5 yılda yaptığı maçlarda rakibine hiç üstünlük sağlayamamıştı. Gerek Bölgesel Amatör Lig (BAL) olsun, gerekse Süper Amatör Lig olsun, 5 yıldır bu iki takımın randevuları gerginliklerle geçmiş ve genelde Serdivanspor kazanmıştı.

     Evet bu istatistiki durumun ardından maça dönecek olursak, tribünler dolu ve muhteşem bir hava vardı maç öncesi. Tabi bu maçın tarihi de önemli. Yani 10 Kasım. Atamızın, ölüm yıldönümü. Evet ölümünün 81’inci yıldönümünde Atatürk’ümüzü bir kez daha rahmetle anıyoruz.

     Maça dönecek olursak; İlimizin tecrübeli ve klasman hakemlerinden Levent Gümüşdere’nin oldukça başarılı bir yönetim sergilediği derbi, her iki kulübe yakışır bir görüntüde geçti. Süper Amatör Ligin devleri olan Karasuspor ile Serdivanspor, ne oynadığını bilen, haddini aşmayan bir takım görüntüsündeydi.

     Buna karşılık ev sahibi ekibimiz Karasuspor da çok derli toplu bir görüntüde, ayakları yere basan bir futbol ile mücadele verdi.

     Her dakikası keyif veren 90 dakika sonunda 2-1 kazanan Karasuspor, hak ettiği bir galibiyet alarak yenilgisizlik unvanını korudu. Böylece 6’da 6 yapan Karasuspor, yoluna mutlu bir şekilde devam etmiş oldu.

     Ben buradan hem Karasuspor Antrenörü Behçet Durak, hem de Serdivanspor Antrenörü Berk Yusuf Yıldız’ı kutluyorum. Çok iyi bir futbol ile bizlere keyifli bir Pazar geçirttiler. Maçın son bölümünde yaşanan küçük gerginlikler ise çok önemli değil.

     Maç öncesi, yani 9 Kasım Cumartesi günü Karasuspor yönetiminin düzenlediği bir organizasyon vardı. Eski Başkan Hasan Özkan’dan tutun da Karasuspor’a gönül veren birçok isim oradaydı. Kulüp Başkanı Mehmet Akbaş, Küçükboğaz’da gerçekleşen bu piknikte, konuklarını en iyi şekilde ağırladı.

     Teknik heyet ve futbolcu kardeşlerim işte bu piknikte moral depoladı. Kulüp Başkanı Mehmet Akbaş ve yönetimini kutluyorum. Hiç kimseyi ayırt etmeden

Harika bir organizasyon düzenlediler.

      O gün Mehmet Akbaş’a sormuştum; “neden böyle bir organizasyon düzenleme gereği duydunuz?” diye. Yani özel bir gün mü diye öğrenmek istemiştim. Başkan da bana; “Rakibimiz Serdivanspor’u 5 sezondur yenemiyoruz. Bu durumu artık yok etmeliyiz. Bu nedenle futbolcularımızı en iyi şekilde motive etmek amacıyla bu pikniği düzenledik. Galip gelemesek de en azından yenilmemeliyiz” demişti.

     Başkan Mehmet Akbaş haklı çıktı. O gün futbolculara yönelik motivasyon Karasuspor’un 5 yıllık talihini değiştirmiş oldu. Kulüp Başkanı Mehmet Akbaş ve tüm yönetici arkadaşlarını kutluyor, Antrenörümüz Behçet Durak’ı tebrik ediyor, tüm futbolcu kardeşlerimin alınlarından öpüyorum. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)