07.08.2019, 14:57

Keyifli bir hafta

29 Temmuz Pazartesi günü saat 16.00’da başlayıp, 4 Ağustos Pazar gecesine kadar süren keyifli bir organizasyon izledik Karasu’da. Tahmin ettiğiniz üzere adı Türkiye Plaj Futbolu Ligi Karasu etabı.

     Bize bu keyfi yaşatan, başta Yusuf Parlak, Volkan Yıldız ve Recep Kurt kardeşlerim olmak üzere, ana sponsor olan Vizyon oteli sahibi Hüseyin Yavuzyiğit ile diğer sponsorlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Her akşam tribünleri dolduran binlerce futbol sever adına kendilerini kutluyorum.

     Ortalama 10 bin futbolsever izledi plajdaki bu dev şöleni. Ünlü spiker, ilimiz Sakarya’nın gururu Oktay Sarı’nın sesiyle hayat verdiği, sahada ter döken 120 sporcu kardeşimi ateşlediği bu şölende düdük çalan hakemlerimizi de unutmam mümkün değil. Gökhan Kahyacık, Önder Demir, Hakan Can Yılmaz ve Sinem Çetin kardeşimi yürekten kutluyorum.

     Kum futbolunun ana vatanı olan Karasu’muzda bu dev şölenin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkürler. 8 takım ile başlayan ilk etap oldukça çekişmeliydi. Burada belirlenen 4 takım, daha sonra ikinci etap niteliğindeki final grubunda mücadele etti. Burada da seyrine doyum olmayan maçlar izledik.

     Kuzeyin Çocukları, Namazgah Real Çelik Kapı, Akyurt İnşaat ve Dülger Pansiyon, bu final grubunda heyecanımıza heyecan kattı. Birbirinden güzel maçların ardından da şampiyonluk kupası Dülger Pansiyon’a gitti. Ersin Türker idaresindeki Dülger Pansiyon, inşallah Antalya/Alanya’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edecek.

     Hani dedik ya ‘plaj futbolunun anavatanı Karasu’dur’ diye, 12 yılı resmi, 3 yılı gayri resmi oynadığımız plaj futbolu, Karasu tarafından en iyi şekilde sahiplenilmekte.

     Tarihçesi koca bir çeyrek asra dayanmakta olan bu dev şöleni Karasu’muza kazandıran Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürümüz Ferruh Sezgin’e sonsuz teşekkürler. Daha önce birçok kez ilçemiz Karasu’yu şereflendiren eski milli futbolcularımız Erhan Önal ve Fuat Buruk, asla vaz geçemeyeceğimiz Şamil Bilgin, Rıdvan Dilmen, meşhur Memati Gürkan Uygun ve aklıma gelmeyen birçok isim, bizlere kum futbolunu sevdirdi.

     Bu güzelliklerin ardında Karasu Belediyesi eski Başkanlarımız Ahmet Genç ve Mehmet İspiroğlu da vardı. Onları da unutmamak lazım. Bu yıl ise öyle olmadı. Maalesef üç cengaver kardeşimiz bu yükü sırtladı. Bir kez daha teşekkürler Yusuf Parlak, Volkan Yıldız ve Recep Kurt.

     Son final gecesi bu güzel şova katılan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce, eski milli futbolcumuz ve gol kralımız Bülent Uygun, İlçe Belediye Başkanımız İshak Sarı ve tribünleri dolduran seyircimiz harika bir final yaşadı. Bize bu güzelliği izleten futbolcu kardeşlerimizi yürekten kutluyorum. Unutmadan Limandereli futbolcu kardeşlerim Feytullah Kutlu, Tamer Erbaş ve Van’dan gelip turnuvanın en değerli futbolcusu seçilen Ömer Güllü’yü de ayrıca tebrik ediyorum. Harikaydınız. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)